Informacje o filmie

1951 Hollywood. Eddie Mannix (Josh Brolin) jest szefem ochrony mienia w Capitol Pictures. Innymi słowy, chroni gwiazdy studia przed wszelkimi skandalami i zapewnia, że ​​ich publiczna osobowość jest tym, czego chce studio. Ta praca prowadzi go do jego katolickiego konfesjonału częściej, niż Kościół by sobie tego życzył. Za namową żony próbuje rzucić palenie, nie jest to dla niego łatwy dzień, ponieważ dzień idzie gorzej niż zwykle, a „zwykły” jest na początku zły. DeeAnna Moran (Scarlett Johansson), zdrowa i jednoekranowa „syrena” w studiu jest w ciąży i wkrótce zostanie pokazana. To, kogo DeeAnna uważa za ojca, nie pomaga sprawom, co oznacza brak małżeństwa na horyzoncie, który legitymizuje ciążę. Laurence Laurentz (Ralph Fiennes), reżyser uprzejmych komedii salonowych, nie zgadza się z Eddiem w sprawie obsady Hobie Doyle'a (Alden Ehrenreich), śpiewającego kowboja studia, w roli wyrafinowanego w swoim najnowszym filmie, zwłaszcza że Hobie naprawdę był tylko starym dobrym kowbojem z południa, zanim dostał się do kina. Ale to, co może być najgorsze dla Eddiego tego dnia, to fakt, że Baird Whitlock (George Clooney), prawdopodobnie największa gwiazda studia i znany kobieciarz i pijak, zaginął podczas kręcenia swojego najnowszego filmu, biblijnego eposu gladiatorów. Eddie dowiaduje się, że został porwany przez głosy „przyszłości”, które zażądały okupu w wysokości stu tysięcy dolarów. Eddie musi odzyskać Bairda, jednocześnie powstrzymując węszenie bliźniaczych felietonistów plotkarskich, Thorę Thacker (Tilda Swinton) i Thessaly Thacker (Tilda Swinton), tę pierwszą, która planuje wydobyć skandal z przeszłości dotyczący Bairda, jeśli nie może wykopać nowego plotki. Eddie nie zdaje sobie sprawy z tego, że łatwo ulegający wpływom Bairdowi nie grozi żadne prawdziwe niebezpieczeństwo ze strony porywaczy, chyba że w oczach ludzi takich jak senator Joseph McCarthy. Być może jedyną bezproblemową produkcją studia jest najnowszy musical, w którym grają piosenkarz i taniec, Burt Gurney (Channing Tatum)… a może jest bezproblemowy? Eddie może uciec z tego życia, jeśli zdecyduje się przyjąć lukratywną ofertę pracy menedżera od Lockheed Corporation, która może zapewnić bezpieczną przyszłość Ameryki dzięki tajnym testom bomb atomowych.

Byłem bardzo zaskoczony, jak szybko "Hail, Caesar" pojawiał się i wychodził z kin... ale teraz, po obejrzeniu filmu, całkowicie rozumiem dlaczego. To było tak, jakby bracia Coen po prostu powiedzieli „zróbmy film dla siebie… kogo to obchodzi, czy publiczność się z tego cieszy, czy nie!”. Sam to doceniam... ale nie jestem też przeciętnym widzem. Jeśli chodzi o przeciętnego widza, film zawiera aluzje do wielu wydarzeń w historii Hollywood… ale jeśli nie jesteś świadomy tych wydarzeń lub plotek, nie zrozumiesz ani nie docenisz dużej części filmu. Opowieść ta jest oparta NA MNIE na życiu Eddiego Mannixa – dyrektora ds. filmów, który był znany jako „naprawiacz” – faceta, który wiedział, jak rozwiązywać złe problemy… i na złym zachowaniu wielu gwiazdy, to była wyczerpująca praca. Ta historia wydaje się być tylko wyciem z życia Eddiego – być może nie najgorszym czasem jako naprawiacz, ale zajętym. W trakcie filmu pojawia się kilka problemów – takich jak pojedyncza gwiazdka w ciąży i aktor parający się komunizmem. W każdym przypadku Mannix musi zabrać się do pracy, aby mieć pewność, że opinia publiczna nigdy się nie dowie... a widzisz, jak wyczerpująca jest ta praca. Jeśli szukasz mocnego śmiechu, nie zobaczysz ich. Jest kilka małych... tylko kilka. Zamiast tego jest to bardziej podróż wehikułu czasu do wczesnych lat pięćdziesiątych, a ty latasz na ścianie, obserwując tych hollywoodzkich typków, którzy zajmują się swoim życiem i robią głupie rzeczy. NIE polecam tego filmu zdecydowanie, ale tylko łagodnie... i tylko jeśli jesteś prawdziwym fanem filmów z przeszłości ORAZ zdajesz sobie sprawę z niewłaściwych zachowań niektórych naszych gwiazd... lub rzekomych niewłaściwych zachowań.

Bruno Błaszczyk

Bracia Coen to moi bohaterowie. Podróżują od wszechświata do wszechświata, pozostając wiernymi sobie. Witaj, Cezar powinien być, pomyślałem, dla nich znanym wszechświatem, ale wydają się zagubieni. Podróż bez wyraźnego celu. Po drodze jest oczywiście kilka przyjemności. Scena pomiędzy Aldenem Ehrenreichem i Ralphem Finnesem to prawdziwa perełka. Alden Ehrenreich to powiew świeżego powietrza z bryzą vintage, która jest ekscytująca, zniewalająca i całkowicie rozbrajająca. Rutynowy stepowanie z Channing Tatum jest również świetną zabawą, nawet jeśli nie jestem w stanie zdobyć Channing Tatum. Świetne ciało i potrafi tańczyć, ale wydaje się, że jest gdzie indziej. Nie można się z nim połączyć na ekranie. Słyszałem, że dostaje miliony dolarów za film, więc może to tylko ja. Przeciwieństwo George'a Clooneya, który uruchamia się ciałem i duszą w każdej chwili na ekranie. Zamknę się teraz i poczekam na następny film Coen Brothers.

Leonard Wójcik

Spektakularny film brata Coena, cieszę się, że mam go na iTunes! Niesamowity projekt produkcji zdecydowanie powinien zdobyć nominacje do nagrody! Ralph Fiennes jest mistrzowski, uwielbiam go w wielu filmach. Muszę powiedzieć, że nie jestem fanem muzyki, ale Witaj Cezarze! Jest niesamowite! Mnóstwo zabawy przy oglądaniu różnych wydarzeń.

Tomasz Zieliński

Zwiastun

Podobne filmy

Listopad

November