TEN CUKR FILM to podróż jednego człowieka do odkrycia gorzkiej prawdy o cukrze. Damon Gameau rozpoczyna wyjątkowy eksperyment, aby udokumentować wpływ diety wysokocukrowej na zdrowy organizm, spożywając wyłącznie żywność, która jest powszechnie postrzegana jako „zdrowa”. Podczas tej zabawnej i pouczającej podróży Damon zwraca uwagę na niektóre problemy, które nękają przemysł cukrowniczy i gdzie cukier czai się na półkach supermarketów. TEN FILM CUKROWY na zawsze zmieni sposób, w jaki myślisz o „zdrowej” żywności.

W tym dokumencie filmowiec Damon Gameau staje się własnym królikiem doświadczalnym i spędza 60 dni jedząc zdrową żywność z dodatkiem cukru. Przed tym procesem wyeliminował cukier ze swojej diety, więc kontrast jest jeszcze bardziej wyraźny. W ciągu 60 dni znacznie przybiera na wadze, odczuwa wahania nastroju i zauważa spadek ogólnej motywacji. To, co mnie zaniepokoiło w tym filmie, to to, że nie grał rzeczy łatwych i po prostu eksponował niebezpieczeństwa wynikające z nadmiernego spożycia cukru. Gameau nie spożywa żadnych fast foodów, takich jak gazowany sok, słodycze czy lody, zamiast tego trzyma się wyłącznie żywności reklamowanej jako zdrowej. To bardziej niż cokolwiek innego uruchamia dzwonki alarmowe, ponieważ dla większości ludzi ta droga wydaje się drogą do utraty wagi i poprawy samopoczucia fizycznego, ale jak pokazuje film, w rzeczywistości prowadzi to do otyłości i uszkodzeń psychicznych. Raz po raz pokazuje się nam, ile cukru kryje się w tak zwanej „zdrowej” żywności, co sprawia, że ​​zastanawiasz się. Głośno i wyraźnie słychać, że cukier jest społecznie akceptowalną formą uzależnienia, a przemysł cukrowniczy odegrał kluczową rolę w minimalizowaniu publicznych informacji o zagrożeniach, jakie stwarza jego produkt. To bardzo interesujące, że podczas 60-dniowego eksperymentu Gameau nie zjada więcej kalorii niż poprzednio, a mimo to przybiera na wadze prawie kamień. Jedną z kluczowych lekcji jest zatem to, że są kalorie i są kalorie, tzn. kalorie cukrowe wpływają na organizm zdecydowanie inaczej niż białka i węglowodany. Podejście przyjęte przez film jest bardzo zabawne i pouczające. Czasami humor nie działa tak dobrze, ale na ogół to podejście jest dobre, ponieważ jest bardzo przystępne. W końcu jest to film, który chciałbyś, aby dzieci oglądały i uczyły się z niego. Jest kilka scen z gwiazdami, w których Hugh Jackman daje nam krótką lekcję historii o związku człowieka z cukrem, a Stephen Fry wyskakuje, aby wyjaśnić niektóre z nauk, które za tym stoją. Ogólnie rzecz biorąc, uznałem, że jest to doskonała pobudka na temat, nad którym dotychczas poświęcałem niewiele uwagi. W tym filmie jest wiele bardzo cennych informacji, które mogą naprawdę zmienić życie, jeśli zostaną zastosowane w codziennym życiu, i uważam, że jest to tak dobra rekomendacja, jak każdy może potrzebować.

mgr Marcin Adamczyk

Tak to prawda. Powiedziałem to. Ten film zmienił moje życie. Cóż, zrobił to, może równie dobrze to potwierdzić i wysłać wielkie ciepłe podziękowania ludziom, którzy to zrobili. Od czasu obejrzenia filmu całkowicie zmieniłam swoją dietę. Chciałem poczekać około miesiąca, zanim napiszę tę recenzję, aby upewnić się, że się przyjęła i faktycznie zmieniła moje życie. Wygląda jednak na to, że to naprawdę głęboko we mnie wpadło. Wiadomość odebrana głośno i wyraźnie. Właściwie czuję się głupio przez wiele dziesięcioleci szkód, które wyrządziłem mojemu ciału, będąc tak ignorantem na temat cukru i produktów, które spożywamy każdego dnia. Czuję się też zdradzony przez całe społeczeństwo, że nie dostrzegam tego wcześniej i do dziś nic z tym nie robię. Dlaczego jesteśmy tacy głupi? Cukier nas zabija i nikt nic z tym nie robi. Cóż, przypuszczam, że nie wszyscy. Twórcy tego filmu i prawdopodobnie garstka innych pracują nad świadomością, a ja też zrobię swoją część, opowiadając o tym filmie wszystkim, których znam. Jeśli zależy Ci na życiu i zdrowiu oraz na zdrowiu swojej rodziny i przyjaciół, obejrzyj ten film, powiedz im, żeby oglądali, a potem powiedz im, żeby rozpowszechniali.

Helena Tomaszewska

Zwiastun

Podobne filmy