Emily, rekrutka do firmy prawniczej, zostaje wysłana z Claudią do Brazylii, aby pomóc sfinalizować transakcję na rynku nieruchomości. Emily jest niewinna i bezbronna, a kiedy wyjechała do Rio z Wheelerem, milionerem o niezwykłym spojrzeniu na życie, Emily jest zszokowana i zaintrygowana wybrykami seksualnymi, na które jest narażona.

W 1990 roku ludzie nie musieli radzić sobie z okropną liczbą przelatujących nocą filmów, które umierają w kasie po tygodniu. Tak wiele filmów, które w tamtych czasach zostałyby odrzucone przez szefów studia do głównego nurtu dystrybucji, zostało dopuszczonych (Glitter, Freddy Got Fingered, Tomcats, Ready To Rumble, film N'SYNC, Teen Movie i 30 kiepskich horrorów itp. .), a następnie wrzuć przereklamowane hity. W sumie jest to wystarczający powód, aby prawdziwy miłośnik kina, taki jak ja, unikał kin. Z tego powodu uważam, że ten film zasługuje na ponowne obejrzenie. Jeśli to był najgorszy film 1990, to tak, jest pretendentem. Carre Otis jest bardzo piękna, ale jej obecność jako aktorki jest okropna. Ona albo stoi i wygląda ładnie, albo w wymuszony sposób rzuca małe linie. Mickey Rourke, grający tę samą postać, którą przedstawiał w „pre-quelu” 9 i pół tygodnia, po prostu spaceruje, próbując być cool. Jacqueline Bisset i Bruce Greenwood wykonują dobrą robotę aktorską, ale ich rola w filmie polega na wspieraniu rosnącej seksualności między Otisem i Rourke'iem. I tak, fabuła jest niczym innym jak wymówką dla artystycznego sprzężenia seksualnego Zalmana Kinga. ALE, jeśli porównasz ten film z bzdurami, które pojawiają się w dzisiejszych czasach, to ten film jest znacznie lepszy. Po pierwsze, było to bardzo kontrowersyjne (z jednego lub dwóch powodów). Po drugie, uważam, że zmysłowość jest bardzo erotyczna z powodu zakulisowych relacji Mickeya i Carre'a lub wielu innych różnych scen. Po trzecie, Rio jest naprawdę pięknym miejscem dla grzechu, a film pokazuje jego imprezową postawę (prawie za dużo). I wreszcie, ten film nie kłamie o swoich intencjach. Jeśli chciałeś erotycznego dramatu/thrillera naładowanego seksualnością, to nie zawodzi. Tak, jest dość powolny, ale jego erotyczne budowanie jest bardzo dobre. Bonus: brak fałszywych ciał. Konkluzja: To nie jest Citizen Kane, w 1990 było okropnie, ale w latach 2001-02 jest o wiele lepszy niż dzisiejsze wydania.

doc. Antonina Kucharska

Żartuję, nie wiem o czym mówię. Powinieneś zobaczyć ten film, jeśli lubisz: 1) Seks 2) Nagość 3) Gorące laski 4) Mickey Rourke 5) Carre Otis 6) Mickey Rourke i Carre Otis robią to naprawdę 7) Reklamy perfum 8) Reżyserzy starają się, aby ich softcore wyglądało jak sztuka, filmując wszystko w zmysłowy sposób i w zwolnionym tempie, więc film wydaje się być art-house i „stymulujący wizualnie”. 9) Naprawdę, naprawdę, naprawdę zły dialog 10) Dużo dobrego walenia i pieprzenia bez fabuły 11) Mickey Rourke gra totalnego alfonsa (co różni się od samego Mickeya Rourke'a - to znaczy jest Mickey Rourke, a potem jest Mickey Rourke alfons, który jest jeszcze fajniejszy). I w końcu... 12) Gorące postacie kobiece, które noszą okulary i noszą ze sobą podkładki, żeby publiczność uwierzyła, że ​​są mądrymi i odnoszącymi sukcesy kobietami biznesu, podczas gdy w rzeczywistości trudno byłoby im obliczyć 1 + 1. (Zobacz też: Alone in the Dark, postać Tary Reid lub Fantastyczna Czwórka, Jessica Alba.) Gorąco polecamy odpowiedniej grupie demograficznej. Mogłem się zabić za to, że go kupiłem.

Krystian Czerwiński

Myślę, że w tym filmie jest więcej, niż większość ludzi przyznaje. Jasne, jest pełen seksu i nagich ludzi, ale jednocześnie potrafi być erotyczny i zmysłowy. Z pewnością nie jest to skomercjalizowany absurd, który można znaleźć późną nocą na niektórych kanałach premium. Co więcej, jest to przyzwoite studium psychologiczne człowieka, który całkowicie oderwał się od rzeczywistości. Podobnie jak wielu celebrytom naszych czasów, pieniądze i sukces pozwoliły mu zdystansować się od wszelkich części rzeczywistości, które sprawiają, że czuje się niekomfortowo. Naiwne i szczere podejście Emily dociera do niego. Jego przemówienie pod koniec, przed ostatnią „sceną”, jest naprawdę imponujące, a Mikey jest naprawdę świetnym aktorem. Jasne, pani Otis pozostawia wiele do życzenia, ale pracuje w roli, w której pomaga jej brak komfortu. Emily jest poza swoim żywiołem, po prostu gra w nią aktorka, a nawet jeśli to czyni ją przezroczystą, czyni ją również wiarygodną. Jaqueline Bisset jest cudowna jak zawsze. Podsumowując, jeśli obejrzysz ten film bez szybkiego przewijania ze sceny seksu do sceny, zobaczysz dość ludzką historię połączoną z podróżą seksualną, którą moim zdaniem doceniłaby Zora Neale Hurston.

Natan Zając

Zwiastun

Podobne filmy