Bardzo blisko Matka LYN i córka IONA (Dafty One i Dafty Two) są podekscytowane nowym życiem w nowym mieście. Zdeterminowana, by odnieść sukces po trudnym początku, Iona zostaje „najlepszą przyjaciółką” z KEELY, STACEY i CHELSEA. Przyzwyczajona do bycia najlepszą przyjaciółką Iony, Lyn czuje się pominięta. Więc Lyn zaprzyjaźnia się także z BELINDĄ, jej sąsiadką. Chociaż Lyn i Iona udają przed sobą, że wszystko idzie świetnie, to dla żadnej z nich nie ma się dobrze. Iona zmaga się z dziewczynami, które zachowują się bardziej jak wrogie niż przyjaciółki, a Belinda nie odda Lyn jej drabiny. Zarówno Matka, jak i Córka oddalają się od fantazji i kłamstw.

Poduszka na szpilki. Dla odmiany nie czytałem żadnych recenzji. Nawet nie wiedziałem, że to Brytyjczycy. Wiedziałam tylko, że chodzi o związek matki i córki. Nie wiedziałem, że będzie to bardzo ponura tragi-komedia / thriller psychologiczny / mroczny dramat socrealistyczny z fantastycznymi uwerturami. Opadające szczęki intensywne studium skutków samotności i zastraszania. To była Carrie bez nadprzyrodzonego, ale z dziewczyną z długimi rudymi włosami i dziwną matką. Na końcu byłem emocjonalnym wrakiem. 8,5 na dziesięć. Wysoce rekomendowane.

Eryk Malinowski

Zacznijmy od stwierdzenia, że ​​Pin Cushion nie jest wesołym filmem. Po obejrzeniu go nie będziesz miał dobrego samopoczucia. Albo sam musisz być łobuzem i nie masz pojęcia, kim jesteś dla nędzarza. Opowieść opowiada o zastraszaniu, o nieprzystosowywaniu się. Jest zastraszanie młodej niewinnej dziewczyny, która stara się jak najlepiej dopasować, i jest zastraszanie dorosłych wobec kobiety, która wygląda inaczej. Aktorstwo jest dobre, podobnie jak filmowanie. Ta historia jest warta obejrzenia, ale nie oczekuj sprawiedliwości ani dobrego nastroju, ponieważ jest to smutny film.

mgr Marcin Stępień

Bajka z prawdziwego życia, która bada to, czego doświadcza tak wielu ludzi, dziwna para z nowego miasta, która desperacko chce zaprzyjaźnić się i zostać zaakceptowana, ale zostaje zwabiona przez nikczemną stronę otaczających ich osób, aby robić rzeczy, które uważają, że muszą zrobić i konsekwencje, do jakich ludzie mogą doprowadzić innych, kiedy cieszą się, że są nieszczęśliwi, zamiast wybierać miłość, nieszczęście i prawdy, które to przynosi do domu. Niezwykły debiut dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie reżyserował na taką skalę, i prowokujący do myślenia film, który każdy powinien zobaczyć, zwłaszcza rodzice i uczniowie.

Radosław Walczak

Zwiastun

Podobne filmy