Jay jest barmanem, który porzucił rodzinę, ponieważ jego żona straciła zainteresowanie nim i ich związkiem. Teraz mieszka sam w zrujnowanym domu, co tydzień swobodnie uprawia seks z anonimową kobietą, której imienia nie zna. Początkowo ich związek jest czysto fizyczny, ale w końcu się w niej zakochuje. Chcąc dowiedzieć się o niej więcej, podąża za nią ulicami Londynu na szare przedmieścia, gdzie mieszka. Następnie podąża za nią do teatru pubowego, gdzie wieczorami pracuje jako aktorka. Dowiaduje się, że ma na imię Claire i jest żoną Andy'ego, która ma syna. Następnie wyjaśniono mu, że nie opuści swojej rodziny. Spotykają się po raz ostatni i uprawiają seks z intymnością, której brakowało podczas nielegalnych sesji seksualnych podczas poprzednich spotkań.

„Intymność” opowiada o rozwiedzionym mężczyźnie i zamężnej kobiecie, którzy co tydzień uprawiają seks bez miłości, podczas gdy obaj niewiele wiedzą o sobie nawzajem. Film bada „dlaczego” ich osobliwy związek i podąża za parą bohaterów do ich nieuchronnego zakończenia. Cokolwiek wiesz, myślisz lub czytasz o tym filmie, wkracza on na nowy grunt, ponieważ popycha legalne kino w niewielkim stopniu w kierunku jego przeznaczenia, oświetlając ten ciemny zakątek ludzkich zachowań, obecnie zajmowany tylko przez pornografię. Przygotuj się na drastyczny seks/nagość i kilka bardzo osobistych scen w surowym, surowym, nieco przygnębiającym, ale bardzo odważnym dramacie. Nie dla pruderii, "Intymność" przypadnie do gustu miłośnikom dojrzałych dramatów. (B)

dr mgr Kornel Przybylski

„Intymność” to bardzo dobrze zagrany dramat, którego akcja rozgrywa się w Londynie. Jay opuścił żonę i syna rok temu i prowadzi nieuporządkowane życie, pracując jako barman i mając niejednoznaczne relacje z kilkoma przyjaciółmi. Spotyka co tydzień kobietę, Claire, z którą ma romans czysto seksualny, bez żadnego kontaktu, a la „Ostatnie tango w Paryżu”. Sprawy zaczynają się psuć w tej sprawie, gdy najwyraźniej zaangażowany, podąża za kobietą i odkrywa pochodzenie kobiety oraz zaprzyjaźnia się z jej mężem i małym synem. Film nie jest łatwy, czasem przekracza się granicę między złożonością a zamętem. Jednak aktorstwo jest tak dobre, że bohaterowie po prostu żyją. W końcu życie też jest zagmatwane. Film zawiera wiele wyraźnych scen seksu i mają one swoje miejsce w fabule. Ten film w dużej mierze dotyczy komunikacji, a seks jest głównym sposobem komunikacji między Jayem i Claire przez większą część filmu. Czy to wystarczy do podtrzymania ich związku? Cóż, idź i obejrzyj film, a się dowiesz. 8/10 w mojej osobistej skali.

dr mgr Emil Przybylski

Zwiastun

Podobne filmy