Informacje o filmie

Benjamin, dyrektor ds. reklamy, próbuje zdobyć duże konto, ale jego szef uważa, że ​​wymaga to kobiecego akcentu, więc zastanawia się, czy dać go kilku kobietom na stanowisku szefa. Benjamin założy się z nimi, że jeśli uda mu się rozkochać w nim kobietę, dostanie konto. Pozwala żeńskim szefom wybrać dziewczynę. Wybierają Andie, pisarkę magazynu Composure, którą poznali wcześniej i dowiedzieli się, że przygotowuje artykuł zatytułowany „Jak stracić faceta w 10 dni”. Wiedząc, że będzie niemożliwa, nie mówią mu tego. Ben stara się ją uwieść, a ona stara się go odepchnąć.

Więc jest puszysty i przewidywalny. To nierealne i chorobliwie słodkie. Kogo to obchodzi...ten film udaje, że jest niczym więcej niż tym, czym ma być. Lekka komedia romantyczna. Odkąd gwiazdy takie jak Cary Grant, Kathrine Hepburn i Irene Dunne rozświetliły nasze ekrany kin w latach trzydziestych filmami takimi jak Okropna prawda, Wychowywanie dziecka i Moja ulubiona żona, Hollywood i oczywiście film, który trafił do publiczności, zarezerwowały dla nich specjalne miejsce. serduszka dla RomComs, wariackich kul i komedii o walce płci. Identyczne wątki, identyczne dowcipy, ale mimo to dowcipy i wątki, które nigdy nie wyjdą z mody i zawsze będą aktualne w każdym wieku i miejscu, niezależnie od tego, czy jest to Nowy Jork lat 30., czy Nowy Jork współczesny. Hollywood zawsze działało w oparciu o to, że trzyma się tego, co wypróbowane i przetestowane i co się sprawdziło, dlatego dzięki niewielkiej zmianie fabuły i powtórzeniu starych żartów i sytuacji są w stanie wymyślić swoje filmy na nowo dla nowego pokolenia miłośników filmu. To dzięki tej formule Doris Day i przyjaciele mogli kontynuować historię RomCom w latach 60-tych, a każdy z nich był zwycięzcą kasowym. Niedawnym tego przykładem może być Down With Love z Ewanem McGregorem i Rene Zelwegerem. Kto nie widział porównań fabuły do ​​Pillow Talk czy Lover Come Back? Nie sprawiło to jednak, że film stał się mniej przyjemny. Nasza rozrywka polega na oglądaniu, jak nasi aktorzy dnia wypełniają role wielkich aktorów z wczoraj, jak adaptuje się i opowiada scenariusze i dowcipy w kontekście życia XXI wieku itp. Matthew McConaughey i Kate Hudson nakręcili ten film z nienagannym komicznym wyczuciem czasu i przyjemnymi występami. Oczywiście z Goldie Hawn za matkę, Hudson pochodzi prosto z komiksu, więc byłbym rozczarowany, gdyby nie podołała wyzwaniu, ale tego nie zrobiła. Niektóre z jej wyrazów twarzy i maniery niemal mnie przekonały, że oglądam stary odcinek „Laugh In” McConaughey również miał swoje własne i udowodnił, że jest utalentowanym komiksem, tak jak zrobił to w Wedding Planner. Ta fabuła wydawała się dość oryginalna i jako komedia walki płci rzadko kiedy są tak dobre. Ponownie zastosowaliśmy formułę i nie mieliśmy złudzeń co do ostatecznego wyniku, ale ich podróż do tego ostatecznego celu jest tym, co uważamy za zabawne. Ten rodzaj filmu jest popularny od ponad siedemdziesięciu lat, a ich podobieństwo jest tym, co je wyróżnia. Zamiast je trzaskać… obejrzyj niektórych poprzedników i doceń ich pochodzenie. Bądź wdzięczny, że nadal robią tego typu filmy, ponieważ w epoce, która grozi pochłonięciem przez thrillery akcji, przygody fantasy i strzelanki, wydaje się, że jest to jedyna różnorodność, jaka pozostała w filmach.

Dominik Czerwiński

Kate Hudson (jedna z nielicznych kobiet na świecie, które potrafią ściągnąć żółtą sukienkę) błyszczy w tym zaadaptowanym Poskromieniu złośnicy swoim genialnym komediowym wyczuciem czasu. W pierwszej połowie filmu jest kilka prawdziwych śmiechów z brzucha, kiedy przesadza, by stać się godną zrzucenia. Matthew McConaughey jest również bardzo dobry, a komedia jest zdecydowanie jedną z jego mocnych stron. Bebe jest wspaniała.

Jacek Sadowski

Zwiastun

Podobne filmy