Po tym jak zostaje uziemiony przez kontuzję, wysoko latający kawaler zostaje osiodłany z dwiema szeroko otwartymi oczami sierotami, które stają twarzą w twarz z niebezpieczeństwami i pięknem zewnętrznego świata w zabawnej i wzruszającej animacji fabularnej „Kaczka kaczka gęś”. . Nasz wolny bohater, Peng (Jim Gaffigan), odrzuca społeczność swojego zwartego stada gęsi, próbując żyć na własnych warunkach. Ale po tym, jak ledwo ratuje dwa młode kaczątka, Chi i Chao (Zendaya i Lance Lim), od ekscentrycznego, ale zabójczego kota o imieniu Banzou (Greg Proops), oboje chwytają Gęś jak rodzic; a wraz z paraliżującą zimą na horyzoncie i odejściem obu stad, Peng zgadza się zaopiekować kaczątkami w obawie, że jego rana może zostać wykryta przez Banzou i inne drapieżniki, które polują na gęś, która nie potrafi latać. Prowizoryczne trio wyrusza w piękną i niebezpieczną podróż przez góry i jeziora, bambusowe lasy, marmurowe jaskinie i głębokie doliny rzeczne, aby dotrzeć do swoich stad. Po drodze Peng musi nauczyć się dbać o dwa kaczątka pomimo swojej niezależnej postawy, cały czas unikając głodnego i nieustępliwego Banzou, który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć kaczątka, do których czuje się uprawniony.

Wszystko, co mam do powiedzenia wszystkim recenzentom narzekającym, że film był zbyt przerażający z powodu kota, więc jest zbyt przerażający dla dzieci, to nie należy zabierać dzieci na żadne filmy animowane. Prawie wszystkie filmy Disneya czy Pixara mają przerażającego wroga. Co powiesz na na wpół oszaloną bogatą damę próbującą zabić szczenięta dla cętkowanego płaszcza lub złą królową/wiedźmę próbującą zabić swoją przybraną córkę za pomocą trucizny? Nigdy nie słyszałem, żeby ktoś powiedział, że 101 Dalmacji czy Królewna Śnieżka były zbyt przerażające dla dzieci. To był bardzo ładny film i cieszę się, że go oglądałem!

Matylda Kozłowska

Bardzo zabawne, w dodatku z imponującą grafiką... Zabawa od początku do końca!!! Bardzo dobrze!!!

doc. inż. Aleks Szczepański

Niesamowity pokaz o dwóch kaczkach i gęsi. Polecam każdemu, nie tylko dzieciom! Nie jestem pewien, dlaczego inni źle oceniają ten program. Jest solidny

Ernest Kowalski

Zabrałem dziś rano moich dwóch chłopców (5 i 7 lat) na kaczkę gęś. Podobało im się. Śmiali się głupio na scenie świń i pod koniec, kiedy Peng konfrontuje się ze złym (nie umieści tu spoilera, nie jestem pewien, czy dorosły by się tam śmiał, chociaż ja to zrobiłem, z moimi dziećmi). Było trochę przerażające, gdy mój siedmiolatek nagle zmienił miejsca, aby usiąść obok mnie, kolejny dobry znak, który pomyślałem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie pozwolili nam oglądać „Moany” i „sekretnego życia zwierzaków domowych”. Wyciągnęli nas wcześnie z kina na oba te filmy, naprawdę ich nienawidzili. Nie zostaną, jeśli im się to nie spodoba, nie sir! Zdjęcia też są naprawdę piękne. Właściwie czasami oszałamiające. Może to bardziej film dla chłopców, którego nie znam? Moja dwójka ma obsesję na punkcie wszelkiego rodzaju dinozaurów. „Kraina lodu to tata z filmu dla dziewczyn” powiedzieli mi, kiedy moja żona chciała, żeby to oglądali. Może to jeden z tych filmów o marmicie, ale moi chłopcy dali mu duże kciuki.

Patryk Michalak

Zwiastun

Podobne filmy