Głęboko w gęstej dżungli mądra czarna pantera Bagheera lituje się nad porzuconym niemowlęciem Mowglim i powierza bezradną małą sierotę wilkom Akeli, samcowi alfa, i Rakszy, ostrożnej wilczycy. Zrodzony z człowieka, ale wychowany przez wilki, młody Mowgli szybko uczy się zwyczajów stada i unikania niebezpieczeństwa, zawsze pod czujnym okiem Bagheery; jednak podczas „wodnego rozejmu” chłopiec zwraca uwagę mięsożernego tygrysa bengalskiego, Shere Khana. Ale kto jest osobliwym nowym członkiem legowiska i najdziwniejszym stworzeniem wśród wszystkich zwierząt? W rezultacie groźna bestia przysięga, że ​​pierwszą kroplą deszczu zabije tego chłopca, zanim będzie miał szansę stać się mężczyzną i zagrozić dżungli. Teraz, ze strachu przed tym dzikim zagrożeniem, Mowgli oddziela się od swojego stada, by szukać schronienia w bujnym lesie, tylko po to, by dowiedzieć się, że w tym ogromnym zielonym labiryncie istnieją nie tylko przyjaciele, ale także wrogowie. Biedny Mowgli, bez pazurów, prawie bez futra i ostrych zębów, jak uda ci się przeżyć?

Chłopiec Mowgli (Neel Sethi) jest wychowywany w dżungli przez wilczycę Rakshę z jej młodymi w stadzie dowodzonym przez Akelę. Pantera Bagheera uratowała Mowgliego, gdy był dzieckiem i dostarczyła go do Rakshy. Podczas suszy zwierzęta świętują rozejm, aby wspólnie pić wodę wokół Skały Pokoju, ale okrutny tygrys Shere Khan widzi Mowgliego i obiecuje go zabić, gdy woda powróci. Bagheera postanawia poprowadzić Mowgliego do wioski na obrzeżach lasu, ale podczas podróży zostają zaatakowani przez Shere Khana. Mowgli ucieka, ale atakuje go anakonda Kaa; jednak niedźwiedź Baloo ratuje go i zostają przyjaciółmi. Ale Shere Khan chce zabić Mowgliego i żadne zwierzę nie jest w stanie go powstrzymać. Co się stanie z Mowglim? „Księga dżungli” to niesamowity film z fantastycznym CGI. Imponująca jest interakcja Mowgliego ze zwierzętami i dżunglą. Młode wilki są urocze, a głos Scarlett Johansson jest hipnotyzujący. Mój głos to osiem. Tytuł (Brazylia): „Mogli: O Menino Lobo” („Mogli: Wilk”)

mgr Miłosz Zieliński

To był z pewnością niesamowicie wyglądający film, a świadomość, że to wszystko wygenerowane komputerowo, jest prawie niepokojąca – komputery są teraz w stanie tak wiele, praktyczne efekty stają się zagrożone. Ta historia była mi bardzo znajoma, gdy wchodziłem. Był to jeden z najbardziej lubianych filmów mojego dzieciństwa, a oryginalny film Disneya nadal wygląda niesamowicie. Nie wiem dlaczego, ale nic mnie w tej wersji nie interesowało. Niektóre różnice są łatwe do wykrycia — dla mnie nie ma porównania między oryginalnym Baloo a występem Billa Murraya, ponieważ zdecydowanie wolę oryginał. Większość reszty filmu po prostu mnie nie obchodziła. Król Louie, Shere Khan, a nawet Mowgli – czują się po prostu puści i bez natchnienia. Nie podobało mi się to, po prostu nie czułem, że kiedykolwiek będę chciał go oglądać ponownie.

Daria Michalak

Ogólnie: ten film jest dla mnie najbardziej przereklamowanym filmem 2016 roku. Miał kilka wzlotów, ale dla mnie o wiele więcej dołków. Myślę, że nie zasługuje na pochwałę, którą otrzymuje. Dobrze: 1. Nie zaprzeczam, że CGI w tym filmie jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem i 100% zasługuje na Oscara. Jest praktycznie bezbłędny i otrzymałby 11/10, gdybym oceniał filmy wyłącznie na tej podstawie. Niestety nie. 2. Aktorzy głosowi wykonali świetną robotę, nawet jeśli wydaje mi się, że były złe decyzje o tym, kto kogo głosił. 3. Szanuję Neela Sethiego za robienie tego, co robił w warunkach, w jakich się znajdował. Mimo to nie mogłem kupić jego aktorstwa, ale zasługuje na szacunek. 4. Bill Murray, Christopher Walken i Ben Kingsley byli doskonale obsadzeni. Zły: 1. Jak wspomniałem wcześniej, nie mogłem kupić aktorstwa dla dzieci. 2. Uważam, że zarówno Idris Elba, jak i Scarlett Johanson, dając przyzwoity występ, nie nadawali się do roli, w której byli, i zdecydowanie wolą oryginalną obsadę w obu rolach. 3. Historia była dla mnie dość słaba. Nie obchodzi mnie, czy jest identyczna z książką, naprawdę nie podobał mi się sposób, w jaki została zaprezentowana i napisana. 4. Piosenki w filmie były głupie. Nostalgiczny? TAk! Genialny do filmu animowanego? 100%! Pasuje do realistycznie wyglądających zwierząt? Nie. Widok wesołego niedźwiedzia lub wielkiej małpy, który śpiewa, nie wygląda ani nie czuje się dobrze. 5. Film jest znacznie mroczniejszy i mniej radosny niż oryginał. Jestem gotowy na twardszy, bardziej dojrzały restart, ale ten był tak pozbawiony życia i radości, że lekkie próby humoru po prostu spadły i poczułem się źle. Zdecydowanie wolę radosny ton oryginalnej Księgi Dżungli. 6. Jest sporo niedogodności, na przykład sposób, w jaki oczyszczają ogień, które moim zdaniem były denerwujące i leniwe. 5/10

Alicja Wójcik

Nigdy nie byłem fanem oryginalnego filmu Księga dżungli, ale dorastałem, oglądając go i podobał mi się. Ten remake jest (moim zdaniem) najlepszym jak dotąd remake'iem Disneya. Animacja i sceneria to w zasadzie nowa era w CGI. Są teraz nie tylko postacie i stworzenia CGI, ale także lokalizacje. Cała dżungla wygląda absolutnie realnie, ale tak nie jest, i to jest w tym świetne. Same postacie były całkiem fajne. Nie obchodził mnie Mowgli w oryginalnym filmie, ale ten film sprawił, że go polubiłem. Jest odważny, nie tak zuchwały, i całkiem pomysłowy. Bagheera jest tak samo surowy i ostrożny, jak zawsze, z wyjątkiem tego, że ma też działanie, jakie miał jego książkowy odpowiednik. I podoba mi się tutaj postać Baloo, która ma nieco bardziej samolubną cechę, której jego starsi koledzy nigdy nie mieli, ale w końcu stał się miłym facetem. I to są główni bohaterowie. Wilki mają więcej czasu na ekranie, Kaa jest o wiele bardziej niebezpieczna (chociaż nie ma tak dużo czasu na ekranie, co jest moją jedyną skargą w tym filmie), King Louie jest bardziej złowieszczy i mniej komiczny, a Shere Khan jest mieszkaniem -z bestii. Cieszę się również, że przynieśli trzy piosenki, które lubiłem jako dziecko. Naprawdę polubiłem Bare Necessities i zacząłem też śpiewać tę wersję I Wanna Be Like You. Trust In Me sprawił, że poczułem się jak Kaa w filmie szpiegowskim. Więc w skali od jednego do dziesięciu dałbym mu doskonały wynik: 10/10. To epicki film i gorąco polecam obejrzenie tego filmu.

mgr doc. Bianka Jaworska

Zwiastun

Podobne filmy