Informacje o filmie

Kiedy Ruby obudziła się w swoje dziesiąte urodziny, coś w niej się zmieniło. Coś na tyle niepokojącego, że rodzice zamknęli ją w garażu i wezwali policję. Coś, co sprawia, że ​​zostaje wysłana do Thurmond, brutalnego rządowego „obozu rehabilitacyjnego”. Mogła przeżyć tajemniczą chorobę, która zabiła większość amerykańskich dzieci, ale ona i inni wyszli z czymś znacznie gorszym: przerażającymi zdolnościami, których nie mogą kontrolować. Teraz szesnastolatka Ruby jest jedną z niebezpiecznych. Kiedy prawda wychodzi na jaw, Ruby ledwo uchodzi z Thurmond z życiem. Teraz ucieka, desperacko szukając jedynej bezpiecznej przystani dla dzieci takich jak ona – East River. Dołącza do grupy dzieciaków, które uciekły z własnego obozu. Liam, ich odważny przywódca, mocno zakochuje się w Ruby. Ale bez względu na to, jak bardzo go tęskni, Ruby nie może ryzykować zbliżenia się. Nie po tym, co stało się z jej rodzicami. Kiedy docierają do East River, nic nie jest takie, jak się wydaje, a już najmniej tajemniczy przywódca. Ale działają też inne siły, ludzie, którzy nie cofną się przed niczym, by wykorzystać Rubiego w walce z rządem. Ruby stanie przed strasznym wyborem, który może oznaczać rezygnację z jedynej szansy na życie warte przeżycia.

...teraz mam 45 lat i wiecie co? Od ET i The Gonnies do Harry'ego Pottera i Stranger Things Podobał mi się ten gatunek telewizji i filmów science fiction/fantasy. Nic tak nie rozgrzewa mojego serca, jak obrzędowa niewinność młodości kontra okrucieństwo i gorycz „dorosłych”. Prawdopodobnie kolejny serial, w tym samym duchu co Hunger Games czy Maze Runner, ale hej, czemu nie? Na pewno daj temu wynik 5, jeśli chcesz, a następnie narzekaj, że nie jest wystarczająco oryginalny lub gra nie jest godna Oscara! -lub- Tak jak ja, uśmiechaj się i bądź wdzięczny, że ktoś wciąż robi takie filmy, które przypominają nam, jak to jest być dzieckiem. Dzieciak, który marzy o wyjątkowych mocach i przyszłości, w której dla odmiany będziemy szefem! Zbyt łatwo jest tu wylewać pogardę i cynizm, ale nie widzę, żebyście, oszczercy, radzili sobie lepiej. To dla mnie solidne 9 na 10 punktów. Tak trzymaj.

Alex Wójcik

Po przeczytaniu kilku jednogwiazdkowych recenzji zacząłem się zastanawiać, czy oglądaliśmy ten sam film, czy w ogóle go oglądali. Film ma fabułę, przyzwoite zdjęcia, a aktorstwo jest przyzwoite. Nie czytałem książki, ale podobał mi się ten film, chociaż nie byłem docelowym odbiorcą. Oceń to sam i nie pozwól, aby inni kierowali twoją opinią w żaden sposób.

Damian Szczepański

Nie jestem pewien, dlaczego ludzie dają 1 temu filmowi, jest wiele filmów zasługujących na 1 niż ten. Zwiastun jest całkiem zgodny z filmem. Wiarygodne postacie i aktorzy dali całkiem niezłe występy. Ogólnie bardzo mi się podobało. Jeśli lubisz gry głodowe, to jest podobnie. Zdecydowanie polecam ten film innym! Mam nadzieję, że nadchodzą sequele!

Mieszko Wróblewski

The Darkest Minds to najnowsza seria science-fiction dla nastolatków, podobnie jak Hunger Games, Divergent, Twilight, The Host itp. Itd. itp. I podobnie, większość z nich nigdy nie będzie w pełni opowiedzianą historią. Opowiada o świecie, w którym umiera 90% dzieci, pozostawiając pozostałym wybór supermocy (z niewyjaśnionego powodu). Rząd otacza ich i więzi ze strachu przed zabijaniem tych potężniejszych. Opowiada historię jednej dziewczyny, która zostaje przemycona i ucieka. Ale komu może zaufać? Osobiście podobał mi się pomysł, taki potencjał! W tych okolicznościach serial telewizyjny miałby o wiele więcej sensu, ponieważ myślę, że to wszystko, co kiedykolwiek zobaczymy w uniwersum Darkest Minds. Nasza główna dama jest fantastyczna, naprawdę gwiezdna i dopiero pod koniec filmu zdałem sobie sprawę, że to Rue z Igrzysk śmierci (2012) dorosła. Obok niej mamy znakomitą gwiazdę Bradleya Whitforda, Wade'a Williamsa, Mandy Moore i Game of Thrones Gwendoline Christie (chociaż wszystkie są raczej krótkie). Jedną rzeczą, która mnie uderzyła, był główny bohater Harris Dickinson, po prostu nie nadawał się do tej pracy pod żadnym względem i przez cały czas czuł się słabym ogniwem. Nie mogę sobie wyobrazić, jak dostał pracę i kwestionował logikę castingów z tym. Główny problem z filmem polega na tym, że jest taki sam jak reszta. Mam na myśli to, że te nastoletnie typy sci-fi biorą koncept, a następnie otaczają go zwykłymi tropami, które są tak rażące i tak nadmierne, że niszczą je nie do naprawienia. To sprawiło, że film był oklepany poza słowami i kryminalnie przewidywalny. Biorąc wszystko pod uwagę, mogłoby być gorzej, ale wszystkie wątki sci-fi dla nastolatków, fakt, że to wszystko, co dostaniemy, pozostawiając nas z niekompletną historią i słabym głównym bohaterem, zatrzymał wszelki potencjał, który miał martwy. Świetne za to, czym jest i widzę atrakcyjność, ale to jest dla przemysłu filmowego tym, czym pop jest dla przemysłu muzycznego. Dobro: Amandla Stenberg Przyzwoita obsada wspierająca Kilka bardzo dobrych pomysłów Serca we właściwym miejscu Złe: Za dużo tropów Bardzo oklepane Harrisa Dickinsona Rzeczy, których nauczyłem się z tego filmu: Hollywood musi wrócić do deski kreślarskiej w tym gatunku Świat bez dzieci brzmi jak moje miejsce

mgr dr Antonina Stępień

Książka jest chyba lepsza. Ta historia YA jest pochodna i ogólna, i udaje jej się telegrafować, kim jest złoczyńca znacznie wcześniej, niż ma to na celu. Amandla Stenberg jest całkiem niezła jako gwiazda Ruby (grała też Rue w Igrzyskach Śmierci), ale film wydaje się bardziej tani, którego można znaleźć na ABC Family Channel.

Dominika Dudek

Zwiastun

Podobne filmy