Eric Liddell może i zdobył złoto dla Wielkiej Brytanii i posiadał melodyjny akcent Highland, ale urodził się w Chinach i spędził tam ponad połowę swojego życia, ewangelizując i nauczając. W Wings of Eagles jest wszystko, co chciałeś wiedzieć o tym, co przydarzyło się Liddellowi – który słynnie odmówił udziału w niedzielnym wyścigu olimpijskim, by oddać cześć Bogu – po igrzyskach olimpijskich w 1924 r., kiedy wrócił do Chin, ojczyzny jego serca. Ale ukochana ojczyzna Erica zostanie wkrótce zajęta przez cesarską Japonię.

Moja żona i ja oglądaliśmy ten film w domu na DVD z naszej biblioteki publicznej. W 1981 roku powstał film „Rydwany ognia”. Streszczenie IMDb brzmi: „Dwóch brytyjskich lekkoatletów, jeden zdeterminowany Żyd, a drugi pobożny chrześcijanin, rywalizuje na igrzyskach olimpijskich w 1924 roku”. Tym chrześcijańskim sportowcem był Eric Liddell (lid-uhl), który ustanowił rekord, ale odmówił udziału w próbach zaplanowanych na niedzielę. Ten film „Skrzydła” jest kontynuacją tej historii kilka lat później, gdy Liddell wrócił do Chin, gdzie urodził się dla brytyjskich misjonarzy, by uczyć. Joseph Fiennes gra rolę Erica Liddella, a większość filmu rozgrywa się podczas drugiej wojny światowej, kiedy Japończycy uwięzili wielu z nich. Jest to dobre studium tego, kim był Liddell i jak prawdopodobnie poświęcił się, aby zapewnić wolność innym. Nie przyjemny film, ale znaczący.

Anna Mazurek

Aby obejrzeć ten film, musieliśmy jechać 1,5 godziny, ponieważ był to tylko jeden teatr w naszym stanie. Jazda była tego warta!!! Na skrzydłach orłów to film bardzo wysokiej jakości, z wartością produkcyjną, scenografią, aktorstwem i efektami specjalnymi, które można porównać do większości hollywoodzkich filmów. Występ Josepha Fiennesa był bardzo mocny i wiarygodny. Jego talent aktorski poprowadził ten film, podobnie jak w Risen. Ta historia jest bardzo poruszająca i inspirująca i stanowi świetną kontynuację Rydwanów ognia. Byłem bardzo podekscytowany, widząc to na dużym ekranie i mam nadzieję, że wiele osób się tym zainspiruje. Kilka scen z krwią nadaje mu ocenę PG-13, ale przemoc nie jest niepokojąca ani zbyt graficzna. To świetny film, który warto obejrzeć! Moja ocena: Doskonała!!!

mgr Olaf Grabowski

Zwiastun

Podobne filmy

Skrzypek na dachu

Fiddler on the Roof