Po napadzie na bank w Abilene z kilkoma ofiarami, rabuś Seth Gecko i jego psychopata i brat gwałciciel Richard Gecko kontynuują swój szał przestępczości w sklepie spożywczym na środku pustyni, udając się z zakładnikiem do Meksyku. Postanawiają zatrzymać się na chwilę w niskobudżetowym motelu. Tymczasem były minister Jacob Fuller podróżuje na wakacje ze swoim synem Scottem i córką Kate w kamperze. Jacob stracił wiarę po śmierci swojej ukochanej żony w wypadku samochodowym i zrezygnował ze stanowiska pastora swojej społeczności i zatrzymuje się na noc w tym samym motelu, w którym mieszkają Seth i Richard. Kiedy Seth widzi pojazd rekreacyjny, porywa Jacoba i jego rodzinę, aby pomóc bratu i jemu przekroczyć granicę z Meksykiem, obiecując uwolnić ich następnego ranka. Kierują się do baru Titty Twister dla kierowców ciężarówek i motocyklistów, gdzie o świcie Seth spotka się ze swoim partnerem Carlosem. Kiedy przyglądają się tancerzowi Santanico Pandemonium, Seth i Richard walczą z trzema ochroniarzami. Ale wkrótce odkrywają, że bar to sabat wampirów i muszą walczyć do świtu, aby opuścić to miejsce żywi.

„From Dusk Till Dawn” jest genialny, brutalny, krwawy, Tarantino, horror, głupi i zabawny. Jest genialny, brutalny, krwawy, przerażający, głupi i zabawny, tak jak seria „Martwe zło” Sama Raimiego jest tym wszystkim, a zwrotem tutaj jest scenariusz napisany przez Quentina Tarantino. Oznacza to, że pierwsza godzina jest po prostu brutalna i krwawa, czasami trochę zabawna, w stylu „Pulp Fiction”. Widzimy dwóch braci o imieniu Seth (George Clooney) i Richie Gecko (Quentin Tarantino). Są rabusiami banków, chociaż od czasu do czasu zabijają. Dowiadujemy się, że chcą dotrzeć do granicy meksykańskiej. To, że cały stan Teksas i FBI ich szukają, jest problemem, więc zmuszają rodzinę Fullerów, by przewieźli ich za granicę swoim kamperem. Ojciec Jacob (Harvey Keitel) był pastorem, ale porzucił wiarę po tym, jak jego żona zginęła w wypadku samochodowym. Podróżuje ze swoim adoptowanym synem Scottem (Ernest Liu) i córką Kate (Juliette Lewis). Mamy więc pierwszą godzinę wypełnioną dialogami i odniesieniami z Tarantino, a potem impreza dociera do baru o nazwie Titty Twister. Niedługo po tym, jak są w środku, okazuje się, że każdy członek załogi z baru jest w rzeczywistości wampirem, żywiącym się motocyklistami i kierowcami ciężarówek, którzy odwiedzają to miejsce. Fullers i Geckos przeżywają razem z facetem, który nazywa siebie Sex Machine (Tom Savini) i facetem o imieniu Frost (Fred Williamson). Teraz są drużyną i stawiają czoła wampirom jako przeciwnikom. Widzisz, jak ten film to właściwie dwa filmy. Zwłaszcza druga część znajdzie mniejszą publiczność iw pewnym sensie byłam trochę ciekawa, jak skończyłaby się pierwsza część, gdyby zachowali ją tak poważnie, jak była. Mimo to, ponieważ film zmienia się w sposób, w jaki robi, staje się dość oryginalny. Mamy film kryminalny na początek i komedię grozy, naprawdę w stylu Sama Raimiego, na koniec. Jeśli jesteś w stanie przyjąć to tak, jak jest, a nie zbyt poważnie, istnieje duża szansa, że ​​ci się spodoba. Nawet krew jest przedstawiona w głupi sposób, dzięki czemu jest mniej krwawa. Świetny występ Clooneya, pasująca ścieżka dźwiękowa, kilka zabawnych momentów, delikatne akcenty Tarantino sprawiają, że jest to bardzo oryginalna, dość krwawa, wampiryczna przygoda. Jeśli jesteś fanem gatunku, nie przegap tego, jeśli nie, możesz spróbować i być mile zaskoczonym.

Nela Wiśniewska

Chociaż nie jestem tak zakochany w tym filmie, jak wielu innych recenzentów, uznałem go za zabawne, choć poruszające sumienie doświadczenie. Od zmierzchu do świtu to naprawdę dwa filmy w jednym. Pierwsza część opowiada historię chłopców Gecko (Not Geico) granych przez George'a Clooneya i Quentina Tarentino. Są uciekinierami przed prawem i do czasu otwarcia filmu brutalnie zamordowali kilkanaście osób. Dla mnie ta opowieść o tym, jak zabili gościa ze stacji benzynowej i wreszcie uprowadzili kaznodzieję i jego dwoje dzieci do ich kampera, jest najbardziej przerażającą częścią filmu. Clooney dobrze gra faceta z małym sumieniem moralnym. Tarentino też wykonuje dobrą robotę i możesz zobaczyć jego dowcip w całym skrypcie. Uważam, że obaj mężczyźni są bardzo nikczemni, więc myślę, że aktorstwo było dobre. Film popada jednak w parodię/farsę, gdy cały gang (dwa Gekony i kaznodzieja oraz jego córka i syn) docierają do klubu ze striptizem/baru w samym środku pustkowia w Meksyku. To, co dzieje się tutaj, dla niedoinformowanego widza, będzie zupełnie nieoczekiwane. Czy to działa? Jednak do pewnego stopnia film naprawdę traci rozmach i wiarygodność, jakie mógł mieć. Ogólnie rzecz biorąc, aktorstwo jest do przyjęcia. Harvey Keitel po raz kolejny pokazuje nam, dlaczego jest tak dobrym aktorem. Juliette Lewis jest również bardzo dobra w roli jego córki. Miło widzieć też facetów takich jak Tom Savini i Fred Williamson. Aha, a Salma Hayek JEST główną atrakcją filmu.

Leon Jankowski

Wspaniały wzrost, a potem .... co za zwrotem akcji o 180 stopni, który naprawdę jest do bani. To stracona szansa przy tak doskonałej obsadzie. Nadal jest zabawnie, a Salma Hayek pali gorąco!!!

Natalia Jakubowska

Zwiastun

Podobne filmy