Historia nowego, ekskluzywnego serialu „Das Boot” rozpoczyna się jesienią 1942 roku, w czasie, gdy w środku II wojny światowej wojna podwodna stawała się coraz bardziej brutalna. Fabuła opowiada o młodej załodze łodzi podwodnej podczas niebezpiecznej misji obserwacyjnej, gdy Ruch Oporu zaczyna zdobywać wpływy we francuskim porcie La Rochelle. Jesienią 1942 roku w okupowanej Francji U-612 jest teraz gotowy do dziewiczego rejsu, przygotowując się do rozpoczęcia coraz bardziej brutalnej wojny z młodymi członkami załogi, w tym nowym dowódcą Klausem Hoffmannem (Rick Okon). Gdy 40 młodych mężczyzn podejmuje swoją pierwszą misję, zmaga się z ciasnymi i klaustrofobicznymi warunkami życia pod wodą. Ich osobowości są doprowadzone do granic możliwości, gdy napięcia narastają, a lojalność zaczyna się rozpadać. Tymczasem w porcie La Rochelle świat Simone Strasser (Vicky Krieps) wymyka się spod kontroli, gdy zostaje pochłonięta niebezpiecznym związkiem i zakazaną miłością, rozdartą między lojalnością wobec Niemiec a Ruchem Oporu, co powoduje, że wszystko kwestionuje. . Czy wszystko, w co wierzyła, było prawdą, w rzeczywistości mogło być kłamstwem? Opowieść o wyborach i przetrwaniu, „Das Boot” bada emocjonalną udrękę życia podczas II wojny światowej i brutalną rzeczywistość życia w bezsensownej wojnie.

To, co zaczęło się jako całkiem obiecująca seria z pierwszego odcinka, szybko przekształciło się w źle napisaną, pływającą operę mydlaną z podtekstem historycznego zaprzeczania, rewizjonizmu, feminizmu trzeciej fali, sprawiedliwości społecznej i agendy LGBTQ, która została dorzucona na dokładkę. Obejrzyj oryginał i daj mu zdecydowaną przepustkę!

Karol Wysocki

Naprawdę podziwiałem zarówno oryginalny film (wersje teatralne i reżyserskie), jak i 6-odcinkowy niemiecki miniserial, który nigdy nie był wyemitowany w Ameryce, z których wszystkie obejrzałem kilka razy i cieszyłem się z nich coraz bardziej z każdym powtórzeniem, naprawdę uważam to schemat przełącznika przynęty. Amazon zwabił mnie tą serią, aby wypróbować ich nowy schemat dodatkowych kanałów przez 7 dni. W połowie S1E5 mam zamiar wyciągnąć wtyczkę podczas 7-dniowego okresu próbnego, żeby nie zaczęli obciążać mojej karty. Scenariusz, reżyseria, aktorstwo, fotografia i ogólnie jakość są przerażające. Gdyby Lothar-Günther Buchheim jeszcze żył, nigdy nie pozwoliłby na tę parodię. Sądzę, że jego potomkowie lub ktokolwiek jest właścicielem praw do jego dzieł, musi być *bardzo* naciskany na pieniądze, aby sprzedać to arcydzieło rzeźnikom, którzy to wyprodukowali. Oszczędź sobie trochę niezastąpionego **CZASU** i od razu pomiń ten. Idź poczytać książkę lub obejrzeć film z 1981 roku – ponownie; jeszcze lepiej oryginalna niemiecka seria 6 odcinków TV (oczywiście z napisami, chyba że biegle rozumiesz niemiecki). * * * Edytuj * * * PS, skończyłem oglądać to w całości (musi być masochistą we mnie). Proszę, czy mogę usunąć jedną gwiazdkę, którą jej dałem i zmienić na stałą 0/10? To absolutne BZUMIENIE!

Andrzej Adamski

Zwiastun

Podobne filmy

Maria Magdalena

Mary Magdalene