Klasa jest zdumiona, gdy nauczyciel zdradza im swój wielki sekret: czasami zamienia się w żabę. Dwoje dzieci uważa, że ​​ich zadaniem jest ochrona jego tajemnicy... i trzymanie go z dala od bociana.

To zabawny i uroczy film, który spodoba się dzieciom w wieku 10 lat. Oczywiście to trochę głupie, ale tego można się spodziewać, gdy nauczyciel zamienia się w żabę. Poza fantastycznym założeniem fabuła jest realistyczna i bardzo dobrze zagrana – zwłaszcza przez dzieci, które spędzają większość czasu na ekranie. Złoczyńca z tej historii jest wystarczająco podły, aby być nieco niepokojącym, ale nie przerażającym. Opisz to jako „lekkie niebezpieczeństwo”... …ale bez zwykłego „niegrzecznego humoru”. Jest wypucowana. Nie ma tu niestosowności, zakazu palenia, przeklinania, nawet łagodniejszych epitetów czy wyzwisk. Nie ma nawet insynuacji, które są wspólne dla wielu filmów dla dzieci. Drobne złe zachowanie pokazuje postacie jako wiarygodne istoty ludzkie i może (z subtelnością) nauczyć czegoś o podejmowaniu ryzyka. To jest lekkie. To proste. Tak naprawdę nie jest napisany dla dorosłych, ale mimo to podobało nam się!

Olaf Włodarczyk

Ten film jest tak bezsensowny, że nawet dzieci uznają to za głupie. Historia filmu nie miała sensu. Pisarz spisywał postacie i wydarzenia bez jakiejkolwiek historii. Miał część fantasy, w której człowiek przemienia się w inne zwierzęta. A powód transformacji był absolutnie absurdalny. Scenariusz był pomieszany z tak wieloma rzeczami, że czasami nawet się nie zgadzał. Była mała dziewczynka, która domaga się większej uwagi matki, ale jej matka nie była w stanie tego zrobić. Była nauczycielka, która miała bliski związek z tą dziewczyną i przebywała z nią sam na sam w nieodpowiednich miejscach i sytuacjach. Ale najwyraźniej nikomu to nie przeszkadza. To właśnie bardzo niepokoiło mnie w filmie. Nie polecam więc nikomu zabierania dziecka na ten okropny film. Niepolecane.

Fabian Urbański

Podobne filmy