Informacje o filmie

Kiedy Ziemia zostaje zaatakowana przez kosmitów, następuje sekwencja fal zniszczenia, które mają na celu unicestwienie populacji. Obcy wysysają energię, wywołują choroby i klęski żywiołowe. Nastolatka Cassie Sullivan przeprowadza się z rodziną na wieś, ale kiedy umiera jej matka Lisa, jej ojciec Oliver postanawia udać się do obozu dla uchodźców z Cassie i jej młodszym bratem Samem. Niespodziewanie do obozu przybywa armia, aby przenieść ocalałych do bazy wojskowej. Najpierw przenoszą dzieci, ale Cassie spóźnia się na autobus, w którym jest Sam. Dowiaduje się, że w piątej fali kosmici przybrali ludzką postać i jest świadkiem, jak wojsko dokonuje egzekucji cywilów w obozie, w tym jej ojca. Ucieka i rozpoczyna poszukiwania Sama. Tymczasem młodzież i dzieci są szkolone przez wojsko do walki z wrogiem. Ale skąd wiedzieć, kto jest człowiekiem, a kto obcym?

Kiedy Ziemia zostaje zaatakowana przez kosmitów, następuje sekwencja fal zniszczenia, które mają na celu unicestwienie populacji. Obcy wysysają energię, wywołują choroby i klęski żywiołowe. Nastolatka Cassie Sullivan (Chloë Grace Moretz) przeprowadza się z rodziną na wieś, ale kiedy umiera jej matka Lisa (Maggie Siff), jej ojciec Oliver (Ron Livingston) postanawia udać się do obozu dla uchodźców z Cassie i jej młodszym bratem Samem ( Zackary Artur). Niespodziewanie do obozu przybywa armia, aby przetransportować ocalałych do bazy wojskowej. Najpierw przenoszą dzieci, ale Cassie tęskni za autobusem, w którym jest Sam. Dowiaduje się, że w V fali kosmici przybrali ludzką postać i jest świadkiem, jak wojsko dokonuje egzekucji cywilów w obozie, w tym jej ojca. Ucieka i teraz rozpoczyna poszukiwania Sama. Tymczasem młodzież i dzieci są szkolone przez wojsko do walki z wrogiem. Ale skąd wiedzieć, kto jest człowiekiem, a kto obcym? „Piąta fala” to nastoletnia przygoda z głupią i nielogiczną historią oraz płytkim romansem. Fabuła ma ciekawy początek, ale niestety staje się straszna. Pomysł wykorzystania nastolatków i dzieci do zniszczenia ocalałego jest całkowicie absurdalny. Mój głos to pięć. Tytuł (Brazylia): „A 5ª Onda” („Piąta fala”)

mgr dr Oliwia Czarnecka

„Piąta fala” to kolejna wersja postapokaliptycznego scenariusza, który niemal przejął popkulturę od przełomu wieków (a dokładniej zamachów z 11 września). W tym przypadku jest to rasa tajemniczych kosmitów, którzy próbując przejąć planetę, eliminują ludzi jedna „fala” naraz (niszczenie sieci energetycznej, tworzenie potężnych trzęsień ziemi i tsunami, szerzenie śmiertelnych epidemii itp.). . Scenariusz skupia się przede wszystkim na jednej rodzinie z Ohio, a konkretnie na ich nastoletniej córce Cassie (Chloe Grace Moretz), która nagle musi znaleźć sposób na przetrwanie w tym nowym i niebezpiecznym świecie, w którym wszyscy szukają siebie, a tym samym nikomu nie można ufać. Gdy przechodzą przez opustoszałe, rozrzucone automatycznie krajobrazy, które wyglądają, jakby pochodziły prosto z „Żywych trupów”, Cassie i troskliwy (i marzycielski) nieznajomy (Alex Roe) – który w pewnym momencie ratuje jej życie i rehabilituje ją do pełni zdrowie - udaj się na poszukiwanie jej zaginionego młodszego brata. A mówiąc o TWD, ponieważ film nie może zmieścić żadnych RZECZYWISTYCH zombie w swojej narracji, częściowo rekompensuje to przynajmniej postacią o IMIENIU „Zombie” (Nick Robinsons). No cóż, po kilku chwilach przelotnego zainteresowania wczesnymi etapami, film szybko przechodzi w przewidywalną i nudną serię dramatów nastolatków, inwazji obcych i tropów końca świata. I z jego otwartym zakończeniem, zastanawiamy się (a może boimy się?), czy w naszej przyszłości filmowej będzie szósta fala.

Mateusz Jaworski

Zwiastun

Podobne filmy

Pieskie popołudnie

Dog Day Afternoon

Robin Hood: Początek

Robin Hood