Od śmierci Jigsawa minęła już ponad dekada. Jednak po nowej serii morderstw policja zaczyna ścigać oryginalnego Jigsaw Killera - Johna Kramera. Czy John Kramer nadal żyje, czy też jest tam kolejnym zabójcą z innym motywem?

Czekać. Czy to był PG-13? Na pewno wydawało się, że to było i nie do zdarcia. Najbardziej pozytywną rzeczą, jaką mogę powiedzieć o serii Part Eight of the Saw, jest to, że ekipa wiedziała, co sprawiło, że ta druga część serii zapadła w pamięć: retrospekcje, zwroty akcji, złe aktorstwo i okropne dialogi. Może to była przeszkoda, że ​​postanowiłem spędzić całe 7 dni przed premierą Jigsawa oglądając jeden film Saw dziennie. Może zostałem przepiłowany. W serii, o której początkowo myślałem, że stopniowo się pogarsza, znalazłem trochę pocieszenia w tym, jak blisko były powiązane pierwsze siedem. Wydawało się, że to jedna długa (około) 11-godzinna miniserialu i tak, to sprawiło, że seria wydawała się kompletna. A kiedy to się skończyło, musiało się skończyć. Cieszyłem się, że to już koniec. Skoro już o tym mowa, to absolutna przesada, tylko mniejsza o zabijanie. To było tak łagodne, tak powstrzymywane, że mój pierwotny pozytyw zamienia się w negatyw, podczas gdy twórcy zapomnieli, ile powinno być krwi. Zasadniczo minęło 10 lat i natychmiast po rozpoczęciu filmu gra zaczyna się od nowa. Podobnie jak w Saw-lore, film przechodzi od strony gliniarzy do gry Jigsaw. Czy będą zwroty akcji? Jasne, ale od początku je przewidujesz. Czy będą czerwone śledzie? Oczywiście, ale podobnie jak w przypadku zwrotów akcji, będziesz wiedział, kto za tym stoi. Czy będzie odkupienie? Cóż, nie dla serialu. Rozegrane gry były niesamowicie kiepskie, zmęczone ustawienia wydają się stare, a czynnik gore został tak ograniczony, że myślałem, że oglądam najbardziej makabryczne sceny z filmu „Wampir”, Twilight. Zaktualizowano ekstremalnie drobiazgi (nowa technologia – w pewnym sensie – z ostatnich występów), ale prawie nic nie było nowe lub wprowadzone, aby odświeżyć serię. No, z wyjątkiem śmiechu. Niektóre pułapki były tak zabawnie złe, że naprawdę nie mogłem się domyślić, czy było to zamierzone, czy nie. Być może miały one na celu żarty, by śmiać się z własnej serii, ponieważ postacie stale kpiły z projektów. (Jeśli tak było, to im to przyznam.) Ten film miał potencjał, ale wydawało się, że został napisany tak szybko, jak poprzednie scenariusze jednoroczne. Tylko, że tym razem mieli 7 lat, żeby coś wymyślić! Po prostu spieprzyli to, powtarzając jeden z najgorszych w oryginalnej siódemce. Nie polecałbym oglądania Saw: Legacy, ee, to znaczy, Saw VIII, hm, Jigsaw! *** Końcowe przemyślenia: Po moim Sawathonie, oto jak oceniają: 1. Piła (★★★★/5 gwiazdek.) 2. Piła II (★★★★/5 gwiazdek.) 3. Piła III (★★★½/5 gwiazdek.) 4. Piła VI (★★★/5 gwiazdek.) 5. Piła IV (★★★/5 gwiazdek.) 6. Piła V (★★½/5 gwiazdek.) 7. Widziałem 3D (★★/5 gwiazdek.) 8. Układanka (★½/5 gwiazdek.)

Krystyna Ziółkowska

**SPOILERY** Ten film jest zły. Nie ma innego sposobu, aby to powiedzieć. Kiepska gra aktorska, okropna reżyseria, okropny scenariusz, okropna stymulacja, „przekręcenie” i pułapki… zgadliście… okropne. Oryginalne filmy 7 SAW zbudowały bogatą historię człowieka poszukującego wyższego celu przez stosunkowo krótki czas, jaki pozostał na planecie. Ta historia została utkana z warstw po warstwie zwrotów akcji, które faktycznie łączyły się ze sobą, aby pozostawić widza z naprawdę dobrymi momentami WOW ... na przykład: Kiedy dowiadujemy się, że ofiara z kluczem pod okiem w SAW 2 była operowana przez dr Gordona, TO MA SENS… ponieważ Gordon BYŁ chirurgiem. Kiedy dowiadujemy się, że Hoffman jest również uczniem, TO MA SENS, ponieważ do przenoszenia i wieszania ofiar potrzebna jest siła robocza, której nie mogłaby mieć przykuta do łóżka Jigsaw i 80-funtowa Amanda. Ten film, przedstawiający KOLEJNEGO ucznia i dający ZERO powodów, dla których nigdy nie wspomniano o nim w SIEDMIU innych filmach, jest absolutnie szalony. Jestem pewien, że ktoś wskaże: „Ale to on był tym, który pomieszał zdjęcia rentgenowskie!”… uh… OK… z wyjątkiem tego, że pomieszane zdjęcia rentgenowskie nigdy nie są omawiane w żadnym z SIEDEM innych filmów… nawet w późniejszych filmach, w których otrzymujemy większość historii Kramera, powiedziano nam, że wiedział, że ma raka, a powodem, dla którego nie był operowany, jest to, że jego ubezpieczenie odmówiło mu „wcześniej istniejących schorzeń”. ”. Inną rzeczą, która doprowadziła mnie do szału w tym filmie jest to, że kiedy ludzie przechodzą przez część, w której łańcuchy są początkowo uwalniane z ich szyi, idą prosto do ZAMKNIĘTYCH DRZWI… kiedy stodoła, w której się znajdują, jest rozklekotana jak HECK i wyraźnie widać, że deski trzymające go razem są dość daleko od siebie, stare i najprawdopodobniej można je przebić KAŻDYM z narzędzi rolniczych, które po prostu leżą. Daj spokój. Próbują później pokazać, że stara PigFace ich śledzi, upewniając się, że ukończą grę, ale w tym momencie pozostało TRZECH graczy, w stosunkowo dobrej formie, a jeśli wszyscy złapali topór, wybierz, łopatą i przedarł się przez bok chrapliwej stodoły, mogli zaatakować każdego, kto przyszedł na nich razem. Również „nowa układanka”… Jezus Chrystus. PROSZĘ, PROSZĘ nie pozwól temu gościowi wrócić do serialu... jest okropnym aktorem, ma gównianą historię i absolutnie ZERO charyzmy. Jeśli to on ma być facetem, który poprowadzi serię do przodu… wow. Po prostu... wow. Wreszcie… pułapki są powodem, dla którego ludzie oglądają te filmy, a „pułapki” w tym filmie to kompletna śmieć. Brak oryginalności. Nie fajnie". Nie skręcony. Po prostu ułomny i jeszcze bardziej ułomny. Proszę, nie pozwólcie tym braciom ponownie zbliżyć się do tej franczyzy. Na miłość boską.

Tadeusz Przybylski

Bardzo rozczarowujący. Nie tylko powtórzyli wiele pomysłów z poprzednich filmów, ale ostateczne ujawnienie zostało również wykonane KILKA razy w poprzednich piłach. Nie będę wchodził w szczegóły ze względu na spoilery, ale za każdym razem, gdy w filmie wydarzyły się jakieś zwroty akcji, myślałem: „Czekaj, zrobili to już w Saw X”. W rzeczywistości, odkąd zobaczyłem wszystkie Piły (gra słów zamierzona), byłem w stanie poprawnie odgadnąć, co będzie ostateczne, ponieważ tak jak powiedziałem, oni już to zrobili. A większość pułapek była po prostu głupia, niektóre dawały dużo miejsca na oszustwa, co przerwało dla mnie immersję, ponieważ „gracze” zachowywali się jak idioci, którzy z jakiegoś powodu wyłączyli mózgi i weszli do nich jak owce. Inne pułapki wymagały od Układanki dość jasnowidzenia, ponieważ aby ustawić je tak, jak poszły, musiałby zobaczyć cholerną przyszłość. Wczesne Piły były kiedyś świetne, ale ten film i kilka poprzednich jest po prostu kiepski i w tym momencie trzeba położyć kres serii. A jeśli zdecydujesz się zrobić kolejny, po prostu nie powtarzaj tego samego w kółko.

Jeremi Mazur

Pomimo tego, że ostatni film SAW nosi tytuł „The Final Chapter” 2017 przyniósł nam kolejny dodatek do serii i jest to naprawdę mieszana torba. Myślę, że seria SAW zaczęła się bardzo dobrze, pokazały, że naprawdę obiecują, że były sprytnie, dobrze skonstruowanymi filmami, ale niestety, podobnie jak wiele innych horrorów, stało się przeciętnością. Filmy stopniowo stawały się coraz gorsze i czuli desperackie, rażące pieniądze i to był taki wstyd, że taka franczyza została nadszarpnięta. Te rzeczy muszą wiedzieć, kiedy nazwać to dniem, a SAW nie. Mamy więc kolejną grę, kolejną falę zabójstw w makabryczny sposób, ale tym razem wygląda na to, że Jigsaw naprawdę wrócił z grobu! Posypana dobrymi pomysłami Jigsaw jest z pewnością ulepszeniem innych niedawnych wysiłków i zapewnia kilka zwrotów akcji. Nie zbliża się jednak do oszałamiających wyżyn pierwszych kilku filmów. Radzę fanom serii spróbować, ale naprawdę wierzę, że to powinno być ostatnie. Niech SAW umrze, zanim stanie się kolejną franczyzą, której wiarygodność zniknęła, ponieważ jej twórcy nie wiedzieli, kiedy przestać. Dobro: Przejezdny skręt Tobin Bell Złe: Nadal nie zbliża się do swoich początków Zasadniczo więcej tego samego Rzeczy, których nauczyłem się z tego filmu: Nadal kocham styl Jigsaws i staram się postrzegać go jako antagonistę

Tola Grabowska

Przewaga dojnych krów w Hollywood na Halloween. Pułapki były meh. Zbyt oswojony w porównaniu z innymi filmami. Skręt na końcu był okropny, prawie cały film okazuje się jedną wielką retrospekcją. Retrospekcje zaczynają być irytującym banałem zarówno w filmach, jak i serialach telewizyjnych. To sequel, którego nie trzeba było robić. Polecam nie zawracać sobie głowy tym.

Mariusz Dąbrowski

Zwiastun

Podobne filmy