Informacje o filmie

W Atlancie załoga skorumpowanych gliniarzy i przestępców zawodowych składająca się z Marcusa Belmonta (Anthony Mackie), Franco Rodrigueza (Clifton Collins) oraz Gabe'a i Russella Welcha (Aaron Paul i Norman Reedus) jest szantażowana przez rosyjską mafię, aby obrabować silnie ufortyfikowane bank w biały dzień. Liderem załogi jest Terrell Thompkins (Chiwetel Ejiofor), były operator sił specjalnych, który stał się sektorem prywatnym. Niezadowolona z pracy Irina Vaslov (Kate Winslet), przywódczyni mafii, porywa rodzinę Terrella i zmusza go do obrabowania kryjówki Sił Specjalnych, w której znajdują się tajne rządowe akta. Załoga musi wymyślić sposób na wyprodukowanie 999, policyjnego kodu dla oficera w dół, aby użyć go jako g podczas ich napadu. Kiedy Marcus zyskuje nowego początkującego partnera, Chrisa Allena (Casey Affleck), załoga decyduje, że jest idealnym celem. Ale Chris przeżywa atak i podejrzewa brudnych gliniarzy. Tymczasem szef policji zaczyna tropić rosyjską mafię i zaczyna znajdować dowody korupcji wśród gliniarzy. Presja zaczyna narastać, a załoga zaczyna się odwracać i ujawniać mroczne sekrety, prowadząc do zdradzieckiego, pełnego akcji finału.

Ekipa składająca się z pogiętych gliniarzy i oszustów jest zmuszona do przeprowadzenia skomplikowanego napadu na rosyjskich gangsterów, aby otrzymać zapłatę. Moje streszczenie ma charakter szkieletowy: albo tak, albo zagłębiam się w szczegóły fabuły, która jest powierzchownie skomplikowana ze względu na liczbę różnych grup i podgrup zaangażowanych, z krzyżowaniem się między nimi. Ta pozorna złożoność kryje w sobie stosunkowo prostą historię, która sama w sobie jest zagracona fakturami i szczegółami, które przesłaniają główny wątek fabularny (jest tam rozbudowana sekwencja z graficznym następstwem zabójstwa gangu, której celem jest zilustrowanie relacji między pewnymi postaci i wprowadzić kilka pomniejszych postaci, które mają później ważne działania, ale tej scenie poświęca się tak szczegółową uwagę, że można sądzić, że ma ona większe znaczenie dla fabuły niż w rzeczywistości). Dobra i potężna obsada ciężko pracuje, aby ożywić thriller, który, jak sądzę, ma w sobie raczej mniej niż na pierwszy rzut oka. Kate Winslet imponuje wyglądem i dźwiękiem w niczym nie przypominającym Kate Winslet, a prawie każdy w tym daje dobry występ. Ale na koniec zostałem zaskoczony, ponieważ nigdy nie czułem, że film ma sens – wydarzenia się wydarzyły i każda postać spotkała inny los, a potem się skończył. Tak, wiem, że można to powiedzieć o większości filmów, ale stawka w tym była tak wysoka, że ​​spodziewałem się rozwiązania, które znaczy więcej.

Rafał Laskowski

Jestem w rozłamie, jeśli chodzi o „Triple 9”. Z jednej strony było kilka momentów, w których podobał mi się film. Aktorzy są potęgami i zrobili, co mogli, z przekazanym im materiałem. Niektóre punkty fabuły były dla mnie interesujące i zwróciły moją uwagę, a na koniec jestem pewien, że za ciągłym użyciem koloru czerwonego, który jest ukazany w większości scen, kryje się pewna symbolika. Jednak z drugiej strony było zbyt wiele rzeczy, które mi się nie podobały. Od początku do końca prawie nie rozumiałem żadnego związku postaci z kimkolwiek. Są one wyjaśnione tak mało szczegółowo, jak to możliwe. To po prostu nie była moja filiżanka herbaty, jeśli chodzi o zrozumienie, kim są bohaterowie i jaki był ich cel. Kate Winslet była dla mnie absolutnie okropna. Od pozornie wymuszonej roli do zapominalskiego „rosyjskiego akcentu”, kiedy zdawała się zapominać, że czasami jest Rosjanką, mówiącą perfekcyjnie po angielsku i powracającą do „akcentu”. Ulubiona przez fanów moc gwiazd Normana Reedusa, Aarona Paula, Chiwetel Ejiofor i spółka nie była wystarczająco blisko, aby uratować ten film i przyciągnąć wystarczająco dużo tłumu, aby ten film był nawet błędnie dobry. Za dużo negatywów i za mało pozytywów. Ten film jest dla mnie zapomniany i nic specjalnego. Kilka chwil nie nadrabia blisko dwóch godzin zamieszania i dziur w fabule.

mgr dr Tadeusz Brzeziński

Zwiastun

Podobne filmy