Na początku 2000 roku na Middle Island istniała dobrze prosperująca kolonia Little Penguin. Przez wiele lat lisy zaczęły pływać i zabijać pingwiny. Tak więc Warnambool Coastcare Landcare Group przejęła kontrolę, stąd projekt Middle Island Maremma Project rozpoczął się w 2006 roku. Małe pingwiny na Middle Island, gdzie spadają z powodu drapieżnictwa lisów. Psy Maremma Guardian zostały wytresowane i umieszczone na Middle Island, aby chronić pingwiny przed lisami. W tym miejscu pojawia się Oddball i ratuje pingwina, gdzie jest bardzo tajemniczym i niegrzecznym psem na lądzie, więc jest to jego druga szansa, aby udowodnić, że jest dobrym psem.

Przeznaczony do stania się australijskim klasykiem, „Oddball” jest bardzo przyjemnym, rodzinnym filmem, który wiele mówi o lokalnym przemyśle filmowym i publiczności. Kiedy dobra przędza jest dobrze produkowana i sprzedawana, ludzie wychodzą i oglądają australijskie filmy. Choć nie jest doskonały, „Oddball” to zdjęcie gatunku – film dla dzieci, który może oglądać cała rodzina; z uroczymi zwierzętami, szerokookim i inteligentnym dzieckiem, dziwacznym i zapadającym w pamięć bohaterem oraz motywem dobro kontra zło. Czego nie kochać? Dla mnie wadą było obsadzenie/pisanie Amerykanina w głównej roli. Z pewnością nie było to spowodowane finansowaniem! Obsada aktora nie ma nawet wielkiego nazwiska. Mogło być napisane dla korporacyjnego australijskiego typu; i są tu dziesiątki świetnych lokalnych aktorów do obsadzenia, nawet jeśli Alan Tudyk jest kompetentnym wykonawcą zarówno komediowych, jak i dramatycznych momentów. Nie ma chemii z obecną supergwiazdą kina australijskiego, wszechmocną Sarah Snook. Ta aktorka to kolejna Cate Blanchett. Czeka ją światowa dominacja. Mając już na swoim koncie wiele głównych i drugoplanowych ról, Sarah pokazała, dlaczego jest kolejną wielką rzeczą. To wydaje się dziwny wybór, wybacz grę słów, z jej trajektorią kariery, ale jak okaże się jednym z największych hitów kasowych w tym roku, być może była strategia od niej i jej agentów, aby przyjąć tę rolę. Aktor dziecięcy grający jej córkę jest świetny, a Shane Jacobson po raz kolejny („Kenny”) tworzy niezapomnianą postać ekranową. Wykazuje wielką umiejętność radzenia sobie zarówno z humorem, jak i grawitacją, często z chwili na chwilę. Staje się skarbem narodowym. Deb Mailman robi bardzo mało, ale podwaja się w narracji; a Richard Davies („Potomek”) pokazuje, dlaczego zasługuje na więcej czasu na ekranie i więcej pracy. Przezabawny Frank Woodley idzie wbrew typowi i jest wspaniały. Ale oczywistymi gwiazdami filmu są zwierzęta. Są po prostu zachwycające, chociaż połączenie psa i pingwina w jedną ramkę nie było płynne - w każdym razie nie do końca, jak na te oczy. Z filmem takim jak „Oddball” jego zakończenie zawsze miało się rozegrać tak, jak miało to miejsce, ale było tam dużo zabawy i napięcia. Ten film ma bardzo słodkie serce i na tej podstawie polecam.

Olga Marciniak

To było W.C. Fields, który powiedział: „Nigdy nie pracuj ze zwierzętami lub dziećmi”. Być może miał rację, ponieważ aktorzy w tym filmie stają się prawie nieistotni, gdy Oddball, piękny owczarek z Maremmy, dzieli ekran z wróżkami pingwinami. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Najwyraźniej Middle Island u wybrzeży wiktoriańskich w Warrnambool było domem dla tysiąca pingwinów wróżek, dopóki lisy nie zaczęły ich podjadać, zmniejszając populację do zaledwie dziesięciu małych facetów. W końcu hodowca kurczaków, Swampy (Shane Jacobson) i jego pies Oddball, przybywają im na ratunek i oczyszczają wyspę z lisów po tym, jak polowanie i łapanie się nie powiodło. Film jest opisywany jako rodzinny, a Oddball kradnie każdą scenę, w której się znajduje, ale myślę, że dzieci byłyby trochę niespokojne z powodu ilości historii podjętej w sprawach dorosłych. Może filmowcy starali się zbytnio wcisnąć. Oprócz sprawy o konserwację, każda postać w filmie wydaje się mieć przeszłość. Ale to wszystko kosztem więcej czasu z Oddball i prawdziwymi gwiazdami serialu - baśniowymi pingwinami. Bez wątpienia sceny z pingwinami byłyby trudne do zrobienia, ale w filmie można było wykorzystać znacznie więcej konfrontacji między Oddballem a lisami – jest kilka długich ujęć, a większość akcji wydaje się albo bardzo zbliżona, albo nie. aparat fotograficzny. Tu i ówdzie film dociera do sedna sprawy – ludzki dramat nie może konkurować z napięciem w scenie na wyspie, gdy lis wsadza głowę do nory baśniowego pingwina lub gdy Oddball ratuje jajo przed przewróceniem Klif. Choć nie ma rywala dla „Babe”, „Oddball” jest ładnie zrobiony i nikt go nie znienawidzi, ale czuję, że filmowcy przegapili okazję, by uczynić go bardziej pamiętnym niż jest.

Eryk Duda

Sympatyczny film familijny oparty na prawdziwej historii, częściowo nakręcony w jednym z najpiękniejszych naturalnych miejsc na świecie i najbardziej przyjaznych miastach (bez uprzedzeń) w postaci regionalnego australijskiego miasta Warrnambool, Oddball to film, który jest przyjemny dla młodych i młoda duchem i jedna z lepszych australijskich opowieści o dobrym samopoczuciu za jakiś czas. Ogromny sukces w lokalnym australijskim kasie w drugiej połowie 2015 r., a zwłaszcza w mieście Warrnambool, gdzie Oddball grał w lokalnym kinie przez 3 miesiące, ten rodzaj filmu Oddball będzie sprawiał przyjemność nawet największym filmowym zrzędom pomimo lekkiej narracji i przesadnego aktorstwa utalentowanej obsady. W dramaturgii ekscentrycznego hodowcy kurczaków i prawdziwego „dziwacznego” Alana „bagnistych” Marsha, Oddball widzi, jak jedna z wielkich australijskich postaci larrikin, Shane Jacobson, zamieszkuje kombinezon wielkiego brodatego mężczyzny, który wpadł na genialny pomysł wykorzystania owiec rasy Maremma do ochrony lokalnej wróżki kolonia pingwinów, która została zdziesiątkowana przez nieznośne lisy. To wyjątkowy scenariusz, ale nie taki, który sprawia, że ​​oglądanie jest ekscytujące, a główne zmagania Oddballa wynikają z próby wydobycia dramatycznego napięcia z prostego pomysłu, który po prostu nie ma kinowych cech innych takich prawdziwych opowieści. Szanowani aktorzy Sarah Snook (błyskawiczna gwiazda Predestination), Alan Tudyk, a nawet legenda australijskiej komedii Frank Woodley czują się trochę zagubieni z kilkoma dość kiepskimi postaciami drugoplanowymi. Oddball leci na plecach prac Jacobsona, sympatii młodej aktorki Coco Jack Gillies, wspaniałych lokacji i oczywiście uroczych zwierząt, które sprawiają, że pingwiny i puszyste psy są jeszcze bardziej urocze, niż można by sądzić. Film odpowiedni dla wszystkich grup wiekowych i opowieść, która spodoba się miłośnikom zwierząt na całym świecie, Oddball to skromny, ale z całego serca przyjemny australijski film, który prawdopodobnie stanie się nowym ulubieńcem najmłodszych członków rodziny i australijskim filmem, który ma bardziej uniwersalny niż przeciętny film domorosły. 3 zdjęcia Great Ocean Road z 5

Liliana Dąbrowska

Zwiastun

Podobne filmy