Miłośnicy psów wierzą, że członkowie ich psiej rodziny rozumieją język, rozumieją wydarzenia, mają opinie, emanują lojalnością. W „Sztuce wyścigów w deszczu” mądry, stary pies Enzo Swift dzieli się przemyśleniami na temat życiowych doświadczeń, które przygotowały go do ochrony rodziny w czasach największej potrzeby.

Właśnie skończyłem oglądać The Art Of Racing In The Rain Poważnie emocjonalny film dla mnie, ponieważ w poniedziałek musiałem uśpić mojego ukochanego psa rodzinnego Rocky'ego, wiedziałem, że będę płakać oglądając to, i tak zrobiłem. To nie jest to, o czym myślisz. Nie jest to film wyścigowy ani film dla dzieci o psotnym psie, o ludziach i ich relacjach opowiadanych oczami psa, pięknie nagłośnionego przez Kevina Costnera. Minęło 13 lat, odkąd Milo Ventimiglia zagrał w Rocky Balbo, ale za każdym razem, gdy uśmiecha się krzywym uśmiechem, przypomina mi się Sly. Amanda Seyfried daje wzruszający występ, podczas gdy Martin Donovan jest po prostu facetem, którego nienawidzisz. To jest film, który jest pełen serca, śmiałem się i płakałem oglądając go.

Michał Wysocki

Przeczytałem tę książkę kilka lat temu i pamiętam, jak płakałem jak dziecko na lotnisku Charlotte podczas przerwy w podróży, czytając dwa ostatnie rozdziały. Łzy smutku połączone ze łzami radości popłynęły mi po twarzy, a ta mała starsza pani podeszła do mnie i powiedziała: „Kochanie, wszystko w porządku?” Uśmiechnąłem się i po prostu powiedziałem: „Ta książka jest taka dobra!” Przeskocz do filmu i dosłownie prawie zacząłem płakać w pierwszej scenie. Bardzo cenię książkę, a pierwsze ujęcie Enzo przywołało tak wiele dobrych wspomnień z tej książki. Kiedy oglądałem film, czułem, że producenci/reżyser pozostali bardzo wierni przekazowi materiału źródłowego. Czy wiem scena po scenie, czy pozostali wierni? Nie ja nie. Jednak ogólny początek do końca przedstawia najważniejsze wydarzenia, które się wydarzyły, i bez wątpienia była to niesamowita walka, aby nie rozpłakać się w ostatnich chwilach filmu. Nie byłam w tym osamotniona, ponieważ słyszałam wiele pociągnięć na widowni. To było prawie wyprzedane na wtorkowy poranek! Ogólnym przesłaniem jest wytrwałość, miłość, lojalność i bycie wiernym sobie. Historia Enzo to opowieść, która podnosi na duchu i nie mogę wystarczająco polecić tej książki i filmu.

dr Albert Ostrowski

Spodziewałem się, że będzie to średnio, ale co za przyjemność oglądać taki zakres emocji. Rozgrzewające serce, łamiące, a także momentami tak zabawne, doskonale wyważone i zagrane. Powiew świeżego powietrza.

Ernest Kubiak

Nie wiedziałem nic o filmie przed jego obejrzeniem. Gdy tylko zobaczyłem, że opowiada o życiu psa „Enzo”, przepięknie opowiadanego przez Kevina Costnera, spojrzałem na żonę i powiedziałem, że prawdopodobnie będę płakać przy tym filmie. Jeśli chodzi o zwierzęta, trudno mi nie płakać, gdy coś się „dzieje” ze zwierzęciem, i to chociaż wiem, że to tylko film. O rany, płakałem przy tym filmie, moja żona też. W pewnym momencie oboje balowaliśmy bez końca. Już samo myślenie o tym sprawia, że ​​znów chce mi się płakać, a to jest dzień później. To rodzaj filmu, który przypomina ci poprzednie psy, które posiadałeś, lub psy, które masz w tej chwili. Oglądałem to z Lou, moim uroczym pudlem, którego uratowałem, siedzącym na moich kolanach i Jefem, moim andaluzyjskim psem wodnym, przytulającym się obok mnie. Nic na to nie poradzi, porównując rzeczy z filmu z twoim prawdziwym życiem i zwierzętami. Sama historia nie jest bezbłędna, ale to nie ma znaczenia, bo jest zbyt piękna, by stać nieruchomo przy tych małych niedoskonałościach. Związek i niekończąca się miłość między Milo Ventimiglia i jego psem Enzo to coś, co rozpoznaje wielu właścicieli psów. Kocham moje psy tak bardzo, że boli mnie samo myślenie, że pewnego dnia będę musiał je puścić, ale świadomość, że miały dobre życie, łagodzi ból. The Art Of Racing In The Rain to film dla miłośników zwierząt, film, w którym potrzebne będzie pudełko chusteczek. Pokochałem to, ale zastanawiam się, czy mógłbym to jeszcze raz obejrzeć.

Norbert Kubiak

Zwiastun

Podobne filmy