Informacje o filmie

Sam (Andrew Garfield) to rozczarowany 33-latek, który odkrywa tajemniczą kobietę, Sarah (Riley Keough), bawiącą się w basenie w jego mieszkaniu. Kiedy znika, Sam wyrusza w surrealistyczną wyprawę przez Los Angeles, aby odkryć tajemnicę jej zniknięcia, prowadząc go w najciemniejsze otchłanie tajemnicy, skandalu i spisku w Mieście Aniołów.

W końcu wydany w mojej szyi, A24 Under the Silver Lake rozpoczyna 2019 rok z hukiem; trudna, labiryntowa i transportująca uczta dla wszystkich ludzkich zmysłów. Jego kolory są przepiękne, muzyka zachwycająco oldschoolowa, a historia cudownie dziwaczna i oryginalna. Mam wrażenie, że mam już jeden z moich wpisów na mojej liście w 2019 roku. Zaczyna się od młodego i bezcelowego mieszkańca Los Angeles Sama (Andrew Garfield), który widzi tajemniczą kobietę graną przez Riley Keough na basenie kompleksu mieszkalnego. Chociaż znajduje w kobiecie przyjaciela i być może kochanka, później odkrywa, że ​​zniknęła bez śladu wraz ze współlokatorami. Chcąc dotrzeć do sedna tego nagłego odejścia, Sam dowiaduje się więcej, niż się spodziewał, w tym związek kobiety ze śmiercią lokalnego milionera, niedawną serię zabójstw psów, osobliwy zespół indie o nazwie Jesus & The Brides of Dracula, „Bezdomny Król” i inne rzeczy, które wydają się dziwnie korespondować z fabułą zina, który czytał. Bohaterów pobocznych jest wiele, ale wszystkie pozostawiają wrażenie. Poznajemy uroczą, ale dziwną Dziewczynę Balonową (Grace van Patten, siostrzenica Dicka), aktorkę znaną jako Aktorka (Riki Lindhome), szalonego przyjaciela Sama w konspiracji (Patrick Fischler), innego przyjaciela (Jimmi Simpson) z głową często w Clouds, hipsterskiego przyjaciela znanego po prostu jako Man at Bar (Topher Grace) i wielu innych. Niektórzy otrzymują kamee, zanim staną się ważnymi dla Sama, ale przez cały czas pozostają zabawne. Reżyserem jest David Robert Mitchell z It Follows, a kompozytorem jest Disasterpiece, który dostarczył inspirowane przez Carpentera syntezatory do tego samego filmu (pamiętam, że nie byłem zbyt gorący na jego muzyce w tym filmie, ale zmieniłem zdanie). Like It Follows, ten film ma staromodny charakter, choć na swój własny sposób. Bohaterowie filmu wolą słuchać swojej muzyki na winylu, grać w swoje gry na Nintendo Entertainment System i pobierać porno z Playboya. Ktoś zaklasyfikował ten film jako „hipster noir” i rozumiem dlaczego. Jest to szczególnie świetny film, jeśli interesują Cię tajemnice, miejskie legendy i teorie spiskowe. Dotyka wszystkiego, od stworzeń, które podobno czają się nocą w Los Angeles, przez tajne schronienia, wiadomości ukryte w naszej muzyce, po ideę, że cała ta muzyka – czy to buntownicza, czy konformistyczna, niezależnie od pokolenia – została zaprojektowana przez jedna osoba do kształtowania naszej kultury. Do tego dochodzi reżyseria i praca kamery; sprytne, często przypominające Wesa Andersona kompozycje, a także długie ujęcia, w których bierze udział wielu aktorów, statystów i miejsc jednocześnie. Z pewnością Under the Silver Lake jest tajemniczy, a niektórzy mogą być rozczarowani brakiem odpowiedzi. Jest to jednak oryginalny (choć klasyczny) i momentami oszałamiający film, nawet dla tych, którzy nie są do końca teoretykami spiskowymi. Ci, którzy w końcu to polubią, według moich szacunków, polubią to NAPRAWDĘ.

Daria Mazurek

Słysząc bardzo niewiele o tym filmie, ale pamiętając jego zwiastuny, być może przypadkowo obejrzałem ten film mniej, nie tak celowo. Teraz ten film ma klimat niezależnego typu neo noir i mniej hollywoodzkiego klimatu iz tych powodów działa. Atmosfera jest bardzo subtelna i tajemnicza, a po drodze jest kilka rzeczy, które wzbudzają zainteresowanie. W przeciwieństwie do wielu współczesnych filmów, Pod srebrnym jeziorem nie jest tak przewidywalny, co sprawia, że ​​oglądanie go jest przyjemnością. Czas działania jest dość długi i czasami może wydawać się, że film dobiega końca, a potem nagle pojawia się jakieś inne odkrycie. Przyjemny film po prostu dla przygody, przez którą przechodzi postać Andrew Garfielda. Chociaż zakończenie było trochę rozczarowaniem.

mgr Weronika Błaszczyk

Zwiastun

Podobne filmy