Kiedy świat orków z Draenoru jest niszczony przez złowrogą magię używającą siły życiowej, potężny czarnoksiężnik Gul'dan tworzy portal do świata Azeroth i tworzy Hordę z członkami klanów orków. Łapie także wielu więźniów, aby portal był otwarty. Król Azeroth, Llane Wrynn i jego szwagier, Anduin Lothar, zostają poinformowani przez ucznia maga Khadgara, że ​​znalazł spaczoną magię w martwych ciałach, a król postanawia wezwać Strażnika Tirisfal, Medivha, aby chronić jego Królestwo. Lothar i Khadgar udają się do Kharazhan, by spotkać się z Medivhem, a złowieszczy cień wskazuje Khadgarowi książkę, który ją zabiera i ukrywa. Anduin, Khadgar i Medivh oraz grupa żołnierzy zostają zaatakowani przez Orków i chwytają niewolnicę Garonę, która zostaje uwolniona przez króla Llane'a, a ona pokazuje im położenie portalu. Garona kontaktuje się z wodzem orków klanu Durotan, który chce spotkać króla Llane'a, aby powstrzymać spaczoną magię. Tymczasem Khadgar dowiaduje się, że brama została otwarta z pomocą kogoś z Azeroth. Czy król Llane powinien zaufać Garonie i Durotanowi, który może być zdrajcą?

Przez większość czasu nie miałem pojęcia, co się dzieje, ponieważ nie jestem specjalnie zaznajomiony z historią Warcrafta. Biorąc to pod uwagę, jest to przyzwoity film, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że jest to film z serii gier wideo… 90% filmów o grach wideo jest bardzo źle przystosowanych do ekranu.

Krystian Ziółkowski

Kiedy świat orków Draenor jest niszczony przez złowrogą magię używającą siły życiowej, potężny czarnoksiężnik Gul'dan tworzy portal do świata Azeroth i tworzy Hordę z członkami klanów orków. Łapie także wielu więźniów, aby utrzymać portal. Król Azeroth Llane Wrynn (Dominic Cooper) i jego szwagier Anduin Lothar (Travis Fimmel) zostają poinformowani przez ucznia maga Khadgara (Ben Schnetzer), że znalazł spaczoną magię w martwych ciałach, a król postanawia wezwać Strażnik Tirisfal Medivha (Ben Foster), aby chronić swoje królestwo. Lothar i Khadgar kierują Kharazhan, by spotkać się z Medivhem, a cień wskazuje Khagdarowi książkę, a on zabiera ją i ukrywa. Anduin, Khadgar i Medivh oraz grupa żołnierzy zostają zaatakowani przez orków i pojmają niewolnicę Garonę (Paula Patton), która zostaje uwolniona przez króla Llane'a i pokazuje lokalizację portalu. Z Garoną kontaktuje się wódz orków klanu Durotan, który chce spotkać króla Llane'a, aby powstrzymać spaczoną magię. Tymczasem Khadgar dowiaduje się, że brama została otwarta z pomocą kogoś z Azeroth. Czy król Lllane powinien zaufać Garonie i Durotanowi? Kto może być zdrajcą? „Warcraft” to bardzo zabawny film fantasy z nagłym początkiem bez rozwoju sytuacji i postaci. Większość postaci jest nieprzyjemna i mało charyzmatyczna. Może fani gier wideo mają duży obraz Draenoru i Azeroth. Ale efekty specjalne są na najwyższym poziomie, a historia nie jest zła. Mój głos to siedem. Tytuł (Brazylia): „Warcraft: O Primeiro Encontro de Dois Mundos” („Warcraft: Pierwsze spotkanie dwóch światów”)

Malwina Sobczak

Przede wszystkim powiem, że nigdy nie grałem w Warcrafta, ale grałem w inne gry Blizzarda, takie jak Starcraft, Diablo i Overwatch. Bardzo podobał mi się ten film i chcę więcej, dużo więcej. Muszę powiedzieć, że film jest naprawdę bardzo dobry (nie świetny, ale bardzo dobry). CGI jest niesamowite, powinny być przykładem dla następnego Hulka. Film mógłby być lepszy? Tak, ale szczerze, to chyba najlepsza adaptacja gry wideo. Nie miałem problemu z nadążaniem za fabułą, fabuła jest prosta (może być lepsza). Nazwy są bardzo skomplikowane do zapamiętania (lol). Orki są rdzeniem filmu, są moim zdaniem o wiele bardziej interesujące niż ludzie. Uważam, że reżyser był tak skoncentrowany na tym, by mieć prawo CGI, że może zapomniał o ludzkich aktorach. Nie rozumiem, dlaczego „profesjonalni” krytycy byli tak surowi w stosunku do tego filmu.

Aleksander Wilk

Orkowie atakują planetę ludzi z własnej, farbującej planety przez magiczną bramę. Jest walka ludzi z orkami i oczywiście typowych podwójnych agentów i nieprawdopodobnej historii miłosnej. Film prowadzi do sequela. W tej historii Orkowie są bardziej podobni do Klingonów z kodeksem honorowym niż Orkowie, których byliśmy świadkami w LOTR. Jest dużo magii, ze strachem przed "The Fel" magią, która wysysa życie z żywej istoty. (Zgadnij, dlaczego Orkowie wciąż się przenoszą.) Film oparty jest na grze wideo iw przeciwieństwie do filmu „Final Fantasy VII”, można go oglądać. CGI i ludzie idealnie się połączyły. To było niesamowite do oglądania. Gra/film opiera się na tym, co kochaliśmy w LOTR, Harrym Potterze i poprzednich grach RPG. Łączy to w epicką opowieść. Z drugiej strony nie lubiłem aktorów. Myślę, że nazwiska takie jak Liam Neeson i Zoe Salada wniosłyby na ekran znacznie więcej. Podobał mi się nasz bohater-mag Callan, po prostu nie sądziłem, że Burkely Duffield będzie odpowiedni do tej roli. Dialog potrzebował trochę zip. A ponieważ jest to film, a nie gra, historia miłosna/dramat wymagały lepszego rozwoju. Zastrzeżenie: krótko grałem w WOW, kiedy moja siostra zostawiła włączony komputer, podczas gdy musiała rozmawiać przez telefon z poborcą rachunków. Z pewnością warto mieć WOW z opóźnieniem ze spłatą kredytu hipotecznego. Udało mi się zabić jej maga 70 poziomu w pięć minut. Jak to jest w ogóle możliwe? Podobała mi się ta funkcja i nie mogę się doczekać bardziej obiecującej kontynuacji. Przewodnik: Zakaz przeklinania seksu i nagości. Zabijanie bez krwi i rozprysków krwi. Jedna scena rozmowy o seksie o tym, że chce „leżeć ze mną”, a on zostanie zraniony.

dr inż. Damian Mazur

Na początek muszę powiedzieć, że nie jestem fanem Warcrafta. Grałem w tę grę od czasu do czasu, ale nigdy nie zastanawiałem się nad tym zbytnio ani nie czytałem niczego związanego z tą wiedzą, więc nie jestem kompetentny, aby powiedzieć, czy film jest wierny oryginalnej historii, czy nie. Ale jestem fanem epickiej fantazji i to mój ulubiony gatunek. Jedyne, co mnie trochę niepokoiło, to fakt, że dwie godziny to za mało, by właściwie opowiedzieć tę historię. Fakt, że film wydaje się niekompletny, jest do zaakceptowania, ponieważ jest oczywiste, że jest to tylko baza dla filmów, które pojawią się później, a ta seria wygląda bardzo obiecująco. Ale nawet samo wprowadzenie w ten świat nie zmieści się w dwie godziny. Potrzeba co najmniej trzech godzin, a nawet dwóch filmów, aby ta część historii została dobrze opowiedziana. Poza tym nie mam innych zastrzeżeń. To bardzo dobry film. Ale nazywają to Władcą Pierścieni dla nowego pokolenia. W tym miejscu muszę narysować linię. Jakkolwiek dobry jest ten film, nie jest wart nawet porównania z LOTR. Nie tylko bluźnierstwem jest twierdzenie, że Warcraft jest lepszy lub równie dobry, ale są one poza wszelkim porównaniem. Nawet po piętnastu latach nic nie zbliżyło się do LOTR, nie mówiąc już o obaleniu go z tronu gatunku. Może ten sam film zasługuje na wyższą ocenę niż to, co go oceniłem, a gdyby nie było LOTR, może oceniłbym go znacznie wyżej, ale LOTR wyznaczył tak wysokie standardy dla tego gatunku i pod każdym względem jest o wiele lepszy niż Warcraft, że w skali, w której LOTR ma dziesięć, po prostu nie mogę dać temu filmowi więcej niż siedem. Mimo wszystko gorąco polecam tę przygodę wszystkim miłośnikom gatunku i już nie mogę się doczekać kontynuacji. 7/10

Olga Sawicka

Zwiastun

Podobne filmy