Film zaczyna się od przebudzenia Tami na jachcie Hazaña po pewnym okresie nieprzytomności. Po odzyskaniu pamięci, że Richard nie zszedł z nią na dół, przeszukuje okaleczony jacht w nadziei na znalezienie swojego narzeczonego Richarda i wkrótce zdaje sobie sprawę, że został zmieciony za burtę po tym, jak jego uprząż bezpieczeństwa zerwała się podczas huraganu. Tami krzyczy z bólu i okazuje się, że Tami jest zupełnie sama, bez statków i lądu w zasięgu wzroku. Wracając do 1983 roku (pięć miesięcy przed katastrofalnym huraganem), Tami przybywa na Tahiti na pokładzie szkunera Sofia i spotyka Richarda Sharpa, brytyjskiego marynarza. Richard następnie zaprasza Tami na kolację na pokładzie swojej łodzi o nazwie Mayaluga. Podczas rozmowy, podczas wspólnej kolacji, Richard ujawnia, że ​​doświadcza halucynacji na morzu. Wracając do czasu rzeczywistego, Tami utknęła na pokładzie kaleki Hazaña i dowiaduje się, że wszystkie urządzenia elektroniczne są zniszczone przez wodę, co uniemożliwia jej wykonywanie połączeń alarmowych. Tami dostrzega zagubiony ponton z Richardem uczepionym i próbuje popłynąć w kierunku Richarda, ale bezskutecznie. Po upadku z jachtu i prawie utonięciu, Tami nie ma innego wyjścia, jak tylko naprawić statek, aby go ruszyć. Wykonuje prowizoryczny żagiel używając złamanego drąga i kliwra sztormowego (żagiel trójkątny). Używa również pompy, aby zapobiec zalaniu kabiny, a następnie kieruje się w stronę Richarda. Po pomyślnym uratowaniu Richarda, Tami zdaje sobie sprawę, że Richard złamał żebra i strzaskał prawy goleń. Szukając zapasów żywności, Tami uświadamia sobie, że ma poważny uraz głowy i zszywa ranę igłą i nitką żagla.

Film, który zaczyna się jako po części przygoda z przetrwaniem, po części historia miłosna Nicholasa Sparksa. Na początku zacząłem zastanawiać się, dlaczego dokonali wyboru między teraźniejszością a przeszłością… jak się poznali, zakochali i ostatecznie przyjęli ofertę przepłynięcia łodzią z Tahiti do San Diego. Ale pod koniec wszystko się układa i jeśli nie było wystarczająco ciężko oglądać film, obawiając się gorszego dla Richarda, to jeden mały zwrot po prostu mnie zniszczył, pozostawiony w kałużach. Po tym, jak Spielberg skończył Szczęki, powiedział każdemu, kto chce słuchać, by nigdy nie filmował na otwartym morzu. Żywioły, fale, pogoda i wszystko pomiędzy powoduje chaos. Dyrektor Baltasar Kormakur nie wziął pod uwagę tego ostrzeżenia, a rezultatem jest coś magicznego. Aby poczuć całkowitą izolację, aktorzy i ekipa wypłynęli 2 godziny z lądu do filmu. Kormakur jest doświadczonym żeglarzem i jestem pewien, że przydał się podczas kręcenia. Połowa filmu rozgrywa się na otwartej wodzie i powoli, ale pewnie widzisz, jak dwie postacie zaczynają blaknąć. Nie porzucili nadziei, ale są 1500 mil od lądu, mają mało jedzenia i mało wody. Cudem jest to, jak Tammy i Richard przeżyli 41 dni na własną rękę. Tammy musiała to wszystko zrobić. Opiekuj się Richardem, utrzymuj łódź na powierzchni, łap jedzenie, twórz schronienia i tak dalej. Były chwile, kiedy płakała i była bliska szaleństwa, ale szła dalej, niewiarygodnie docierając do Hawajów. Nie była doświadczonym żeglarzem, to był Richard. To sprawia, że ​​jest to jeszcze bardziej niesamowite. Jest jeden duży zwrot akcji i nie będę tego tutaj zdradzał. Jeśli nic nie wiesz o historii, zachowaj ją w ten sposób. Wejdź na ślepo. Będzie o wiele lepiej dla ciebie. Shaileen jest właścicielem filmu. Jest po prostu skałą. Jej zakres emocji jest niesamowity i przez większość czasu musi nieść film. Claflin też jest dobry, ale Woodley ma o wiele więcej do zrobienia. Po prostu uwielbiam jej występ i mam nadzieję, że w tym roku dostanie nominację. Jest po prostu genialna. Kochałem ten film. 9/10

Paulina Laskowska

No, może brak mi wyrafinowania, ale pomyślałem, że to piękna historia i film. Sposób, w jaki był przeplatany retrospekcjami i teraźniejszością oraz zaprojektowany z dramatycznymi i nieprzewidzianymi elementami, naprawdę sprawił, że był całkiem atrakcyjny. W bardzo skuteczny sposób pokazał głębię miłości, która pozostała we mnie jeszcze długo po jej zakończeniu.

dr Franciszek Zawadzki

Zwiastun

Podobne filmy