Oparty na powieści Anny Todd film AFTER śledzi Tessę (Langford), oddaną uczennicę, obowiązkową córkę i lojalną dziewczynę swojej ukochanej z liceum, która wkracza na pierwszy semestr w college'u, uzbrojona w wielkie ambicje na przyszłość. Jej strzeżony świat otwiera się, gdy spotyka mrocznego, tajemniczego Hardina Scotta (Tiffin), magnetycznego, zamyślonego buntownika, który zadaje jej pytania o wszystko, co myślała, że ​​wie o sobie i czego chce od życia.
Film rozpoczyna się dialogiem wygłoszonym przez nastoletnią dziewczynę, która opowiada o momentach w życiu, które mogą Cię zdefiniować, a jednocześnie przedstawia montaż ujęć pary spędzającej razem czas. Dziewczyna mówi, że przed nim wszystko w jej życiu było proste, a teraz jest zaraz potem.

Tessa (Josephine Langford) budzi się ze snu i zaczyna się pakować, aby wyjechać na studia. W kuchni na dole dołącza do niej jej matka Carol (Selma Blair) i jej najlepszy przyjaciel, Noah (Dylan Arnold). Jej matka wymienia przedmioty, które jej zdaniem będą potrzebne Tessie, podczas gdy Tessa przypomina jej, że wybiera się na studia, a nie na obóz przetrwania. Noah wtrąca się i mówi, że może tam podjechać i podrzucić cokolwiek, jeśli o tym zapomni.

Następna scena pokazuje, jak przejeżdżają przez różne miasta, aż dotrą do jej nowego uniwersytetu. Carol, Noah i Tessa przedzierają się przez zatłoczone korytarze w akademiku, szukając swojego nowego pokoju B-22. Otwierają drzwi i wita ich głośna muzyka i dwie dziewczyny siedzące na łóżku. Tessa przedstawia się swojej nowej współlokatorce Steph (Khadijha Red Thunder), która vapuje. Steph przedstawia Tessę Tristanowi (Pia Mia). Steph mówi, że nie jest pewna, czy ma współlokatora na pierwszym roku, ale mówi, że powinno być fajnie. Tristan mówi, że mogą zabrać Tessę do wszystkich najlepszych miejsc, nawet bez fałszywego dowodu tożsamości. Carol wychodzi z pokoju zdenerwowana i żąda zmiany pokoju, ponieważ pokój cuchnął trawą. Nie chce, żeby te dziewczyny odciągały Tessę od jej zajęć szkolnych. Tessa przypomina jej, że jest odpowiedzialna i nie będzie problemu. Żegna się z Noah i jej mamą. Tessa wraca do swojego pokoju, a Tristana nie ma. Steph i Tessa rozmawiają o wystraszeniu Carol, o tym, że Noah jest chłopakiem Tessy (a nie jej bratem, jak sądziła Steph) i nadal jest uczniem liceum i dość dużym księgozbiorem Tessy. Steph wychodzi, a Tessa się rozpakowuje. Jest pokazana później w łóżku, wysyłając SMS-a do Noah o rozpoczęciu pierwszego dnia następnego ranka.

Tessa opuszcza swój akademik wcześnie rano i udaje się do swojej pierwszej klasy po drugiej stronie kampusu. Spotyka Landona (Shane Paul McGhie) przed zamkniętą klasą. Są pierwszymi studentami, którzy przyjeżdżają. Wkrótce zjawia się profesor i otwiera im drzwi. Jest to kurs Econ 101. Rozmawiają o swoich kierunkach i studiach pierwszego roku.

Później tego samego dnia Tessa bierze prysznic w akademiku i zdaje sobie sprawę, że jej ubrania spadły na ziemię i są mokre. Wraca do swojego pokoju w ręczniku i otwiera drzwi szafy. W lustrze w szafie zauważa chłopca siedzącego na łóżku Steph i odwraca się zaskoczona. Mówi mu, że uważa, że ​​jest w złym pokoju. Chłopiec mówi jej, że właściwie jest we właściwym miejscu. Następnie pyta go, jak się dostał, a on trzyma komplet kluczy. Prosi go, żeby wyszedł, żeby mogła się ubrać, ale on mówi jej, żeby sobie nie schlebiała, a on nawet na nią nie patrzy. Steph wchodzi do pokoju i siada z nim na łóżku. Tessa prosi Steph, aby jej chłopak opuścił pokój, na co Steph odpowiada, że ​​nie jest jej chłopakiem i pyta chłopca, co jej powiedział, żeby tak pomyślała. Chłopiec mówi, że pilnuje swoich spraw. Steph mówi Tessie, że wychodzi z nimi tej nocy, ale Tessa wydaje się niechętna. Chłopiec drwiąco komentuje, że nie może postrzegać jej jako imprezowiczki. Tessa postanawia nie iść. Steph i chłopak wstają, żeby wyjść. Gdy chłopiec ma już wyjść za drzwi, oddaje książkę, którą czytał, Tessie. Mówi, że Wielki Gatsby to wspaniała książka i nie chce jej zepsuć, ale to wszystko było snem. Tessa poprawia go i mówi, że właściwie to wszystko było kłamstwem (ważne później). Chłopiec uśmiecha się do niej złośliwie i wychodzi z pokoju.

Następnego dnia Tessa jest pokazywana w kawiarni na kampusie. Wchodzi trójka ludzi (jedną z nich był niegrzeczny chłopak z jej pokoju poprzedniego wieczoru). Zamawiają drinki, a Tessa nawiązuje kontakt wzrokowy z chłopcem, a on lekko się uśmiecha. Przez chwilę patrzą na siebie, a on odwraca się i wychodzi z przyjaciółmi. Tessa idzie do biblioteki, żeby się uczyć. Przerywa jej Steph, która mówi jej, że idą na przyjęcie tej nocy. Steph pomaga Tessie wybrać strój na imprezę. Ubiera bordową sukienkę.

Wchodzą na przyjęcie bractwa, a Steph spotyka się z Tristanem w kuchni, całując ją (jest jej dziewczyną). To wydaje się lekko zszokować Tessę. Wchodzą do salonu, gdzie na kanapie leży grupa przyjaciół. To trio z kawiarni i jeszcze jeden facet. Steph przedstawia Tessę swoim przyjaciołom. Jest Zed (Samuel Larsen), Jace the Townie (Swen Temmel), Molly (Inanna Sarkis) i niegrzeczny chłopak Hardin (Hero Fiennes-Tiffin). Molly i Hardin leżą razem na kanapie, dotykają się i całują.

Zed pyta o specjalizację Tessy - chce zrobić coś związanego z biznesem lub ekonomią. Jace proponuje Tessie drinka, którego początkowo odmawia, ale bierze łyk po tym, jak Molly naśmiewa się z niej. Molly sugeruje, że zagrają w grę Truth or Dare. Tessa mówi, że to gra dla dzieci, ale Molly nie wyjaśnia, w jaki sposób grają. Jace pyta Tessę o prawdę lub wyzwanie, a ona wybiera prawdę. Molly pyta ją, gdzie było najbardziej szalone miejsce, w którym kiedykolwiek uprawiała seks. Tessa czuje się wyraźnie nieswojo i prosi o podanie, a Molly odbiera to. Pyta Tessę, czy jest dziewicą. Tessa nie chce odpowiedzieć, więc prosi o wyzwanie. Jace ośmiela Tessę, by całowała się z Hardinem. Hardin powoli wstaje z kanapy i podchodzi do niej.

Molly zaczyna nagrywać spotkanie na swoim telefonie. Schyla się i szepcze, prosząc ją, żeby chciała przez to przejść. Oboje wstają i po kilku sekundach patrzą sobie w oczy, Tessa oznajmia, że ​​skończyła grę i odchodzi. Hardin wydaje się być zszokowany tym, a grupa dokucza Hardinowi, że było to jego pierwsze odrzucenie. Odwraca się do Molly (która nadal nagrywa) z lekkim niedowierzaniem na twarzy, ale powoli się uśmiecha. Tessa dzwoni do Noaha na werandę przyjęcia, gdzie rozmawia z nią o imprezowaniu i piciu. Rozłącza się i wraca do środka. Wchodzi po schodach do jednej z sypialni. Na ścianie wisi flaga Union Jack i półka pełna książek. Widzi kopię Wichrowych Wzgórz z karteczkami samoprzylepnymi. Otwiera ją na jednej ze stron.

Gdy zaczyna czytać, zaczepia ją Hardin, który pyta ją, co robi. Pyta go, czy jest pijany, a on odpowiada, że ​​nie pije, tak jak ona. Widzi, że ma jego kopię Wichrowych Wzgórz i recytuje z niej kilka wersów. Nazywa ją Theresą i pyta, czy wie, że to Bronte. Poprawia go i mówi, że ma na imię Tessa. Następnie Hardin pyta, co robi w jego pokoju. Wydaje się zawstydzona, że ​​tam jest. Chwyta książkę, przesuwa nią po wewnętrznej stronie jej uda, lekko unosząc jej sukienkę, i pochyla się do niej. Pyta, czy nadal grają, bo jest mu winna wyzwanie. Prawie dochodzi do pocałunku, zanim Tessa zatrzymuje się i wychodzi. Pokazano ją leżącą w łóżku i ponownie wysyłającą SMS-y z Noah, a on przeprasza za wcześniejsze słowa w jej kierunku, on chce dla niej tego, co najlepsze.

Tessa idzie do klasy i szuka wolnego miejsca. Widzi Molly i Zeda w tłumie i unika ich. Znajduje Landona z przodu i dołącza do niego. Oboje są podekscytowani możliwością wzięcia udziału w tym wyższym kursie języka angielskiego. Hardin wchodzi do klasy i siada, gdy profesor Soto zaczyna mówić o książce „Duma i uprzedzenie”. Pyta Hardina, co myśli o książce. Tessa wydaje się zaniepokojona faktem, że jest w jej klasie. Hardin mówi, że Elizabeth Bennett dała panu Darcy'emu ciężko i nie był taki zły. Wierzy, że miłość jest czymś, co można włączyć i wyłączyć, że nie jest prawdziwa. Tessa podnosi rękę i mówi, że czuła, że ​​powieść wyprzedza swój czas. Hardin wtrąca się i mówi, że to bzdura. Przekomarzanie się w tę iz powrotem przed salą pełną uczniów. Nieporozumienie przekształciło się w temat ich i tego, co wydarzyło się między nimi poprzedniej nocy. Profesor Soto kończy dyskusję, a Hardin wygląda na zadowolonego z siebie, ale zaintrygowanego nieustępliwością Tessy. Klasa wychodzi, a Hardin podąża za Tessą z budynku, wykrzykując, jaka to była zabawa. Tessa beszta go i mówi, że między nimi nic nie ma. Hardin udaje ignorancję i mówi, że mówił tylko o kłótni książkowej, którą właśnie mieli. Hardin odchodzi, a Landon dołącza do niej. Tessa wyraża dezaprobatę dla tego, jak arogancki jest Hardin. Landon mówi, że Hardin jest po prostu Hardinem i dobrze go zna. Matka Landona spotyka się z Rektorem Uniwersytetu Kanclerzem Scottem (który jest tatą Hardina). Mówi, że się tolerują.

Następnie widzimy Tessę siedzącą w sklepie z tatuażami, podczas gdy Jace maluje Steph. Sugerują, że ją dostanie, ale odmawia, mówiąc, że jej matka ją zabije. Wyjaśnia, że ​​jej matka ma zaplanowane całe życie i prawdopodobnie zaplanowała już swój ślub z Noem. Steph pyta, czy Noah jest jedynym chłopcem, z którym była Tessa, którym jest. Tessa jest później pokazana leżąc w swoim łóżku, gdy Steph i Tristan wracają do domu i zaczynają się wygłupiać. Tessa przewraca się w łóżku.

Następnego dnia Tessa wchodzi do kawiarni na kampusie i zamawia drinka. Zauważa Hardina siedzącego na kanapie i czytającego. Hardin podchodzi do niej, podczas gdy ona dodaje cukier do swojej kawy. Hardin mówi jej, że trudno będzie trzymać się od siebie z daleka, ponieważ Steph jest jego przyjaciółką i jej współlokatorką. Mówi, że powinni zacząć od nowa, po prostu być przyjaciółmi. Hardin mówi, że chce jej coś pokazać, miejsce. Tessa twierdzi, że muszą zachować dystans. Hardin odpowiada, cofając się o krok, rozśmieszając Tessę. Hardin mówi jej, że zobaczy ją w pobliżu i odchodzi rozczarowany. Kiedy Tessa idzie do drzwi, zmienia zdanie i postanawia do niego dołączyć. Jadą w milczeniu jego samochodem, skradając po sobie spojrzenia. Docierają do zalesionego terenu i idą pieszo na polanę z jeziorem. Hardin zapowiada, że ​​to jego ulubione miejsce. Zaczyna zdejmować koszulę i mówi, że idą pływać. Tessa wydaje się niespokojna, bo nie ma stroju. Wskakuje i komentuje, jak przyjemnie jest w wodzie. Mówi jej, że może założyć jego koszulę, jeśli chce. Ona prosi o prywatność, gdy zdejmuje sukienkę. Hardin odwraca się od niej, skradając szczyt. Odwraca się i komentuje, że bardziej lubi na niej swoją koszulę. Pomaga wejść do wody i pływają żartobliwie. Mówi, że lubi ciszę. Pyta go, kogo co kocha najbardziej na świecie, a on sam odpowiada. Zbliżają się do siebie, a Tessa przypomina mu, że po prostu zostaną przyjaciółmi. Hardin mówi, że nie uważa, że ​​mogą być tylko przyjaciółmi. Całują się nawzajem. Wychodzą z jeziora, a on oddaje jej sukienkę i odwraca się, żeby mogła ją założyć. Stoją plecami do siebie na doku. Gdy ma zamiar ponownie się ubrać, powoli cofa dłoń, by dotknąć jego. Odwraca się i zaczyna przesuwać dłońmi w górę iw dół jej ramienia i klatki piersiowej, jednocześnie oddychając do jej ucha. Podnosi jej koszulę, aby pocierać jej brzuch i wsuwa palce w talię majtek. Może powiedzieć, że jest zdenerwowana. Pyta, czy kiedykolwiek była dotykana, kiwa głową. Nagle zatrzymuje się, a ona odwraca się lekko zirytowana, pytając go, dlaczego zrezygnował. Mówi, że mają czas.

Następnie pokazują Hardina i Tessę w barze. Dostają jedzenie i mówią, że Hardin nie wierzy w miłość. Zaczyna wypytywać o jego rodzinę, a on zaczyna być nieco defensywny i zdenerwowany. Tessa wycofuje się. W tym momencie Molly i Zed przerywają rozmowę, a Hardin wygląda na zaniepokojonego. Hardin mówi im, że właśnie wyjeżdżają, a Molly flirtuje z nim i prosi o podwiezienie. Hardin odmawia i mówi, że Zed może zabrać ją do domu. Molly dotyka Hardina i najwyraźniej próbuje odciągnąć go od Tessy. Hardin wręcza jej kluczyki do samochodu i każe jej zaczekać na zewnątrz. Wstaje zmieszana i mówi, że będzie stała przy barze. Hardin, Molly i Zed siedzą przy stole, żeby porozmawiać. Po kilku minutach Hardin dołącza do Tessy przy barze. Tessa pyta go, czy nie wstydził się być z nią widziany. Mówi, że tak nie jest. Następnie Tessa mówi, że planuje opowiedzieć Noah o nich dwóch. Hardin kpi z niej i mówi jej, że nic się nie dzieje i że jeśli chce zerwać z Noah, powinna zrobić to dla siebie, nie dla niego, ponieważ on się nie umawia. Tessa jest zszokowana i wściekła, uderza kluczami w blat baru i wybiega. Hardin przeklina, wiedząc, że schrzanił sprawę.

Tessa przegląda szafę i nakłada makijaż. Wygląda na to, że nie może znaleźć wyglądu, który lubi. Następnie zostaje pokazana, jak budzi się, a Hardin wpatruje się w nią, pieści jej twarz i pyta, o czym śni, budzi się i zdaje sobie sprawę, że to był sen.

Noah niespodziewanie odwiedza Tessę i idą na ognisko. Wszyscy spotykają Noego i siadają. Hardin pije, rozmyśla i zdenerwowany widząc razem Noah i Tessę. Molly sugeruje, że grają w „ssanie i dmuchanie”. Oboje przekazują sobie karty do gry ustami, aż Jace celowo opuści swoje prawo, gdy Tessa się pochyla. Jace nadal ją podaje, a Noah mówi mu, żeby się wycofał. Hardin zeskakuje z kłody przez ogień i uderza Jace'a, po czym zaczynają się bić. Oderwali się od siebie, a Hardin wybiega w ciemność. Tessa i Noah leżą razem w jej pokoju i oglądają telewizję.

Noah zasypia, a Tessa otrzymuje wiadomość od Landona z prośbą o pomoc. Tessa przybywa do domu Landona i widzi kuchnię w nieładzie, z potłuczonymi szklankami. Pyta, co się stało. Landon mówi, że Hardin wpadł wściekły, pijany i zaczął rozwalać różne rzeczy. Wspomniał imię Tessy w swojej tyradzie i dlatego Landon wysłał jej SMS-a, żeby przyszła, myśląc, że może go uspokoić. Tessa wraca na basen, gdzie siedzi Hardin i popija alkohol. Hardin wydaje się zaskoczony jej widokiem. Mówi mu, że sądziła, że ​​nie pił. Mówi, że nie chce lub nie. Mówi, że bałagan, który narobił w środku, był jego świętowaniem, gdy jego tata ogłosił, że bierze ślub z mamą Landona, podczas gdy jego mama mieszka w kiepskich warunkach w Londynie. Proponuje jej drinka, ale ona nie chce powiedzieć, że prawdopodobnie ma dość. Upuszcza butelkę. Tess schyla się, by podnieść odłamek szkła wbrew woli Hardina, i przecina sobie dłoń. Zabiera ją na górę, żeby oczyścić jej ranę. Hardin na pozór pijany przeprasza za sposób, w jaki ją potraktował, mówi, że uważa, że ​​zmienił zdanie na temat randek i mówi jej, że jest bałaganem.

Tessa mówi, że oboje są w bałaganie i zaczynają się wygłupiać. Mówi jej, że nigdy nie musi się ukrywać, nie dla niego. Zasypiają obok siebie. Tessa budzi się wczesnym rankiem i zdaje sobie sprawę ze swojego błędu. Pędzi z powrotem do swojego pkoju, gdzie widzi na zewnątrz Noah próbującego się z nią skontaktować. Wie, że coś się dzieje, ale jego podejrzenia potwierdzają się, gdy widzi, jak Hardin podchodzi do nich i kłócą się. Tessa próbuje się wytłumaczyć, ale Noah jest zbyt zdenerwowany i odchodzi. Mówi Hardinowi, żeby poszedł do domu i wraca do swojego pokoju. Mówi Steph, że ona i Noah właśnie zerwali, a Steph pociesza ją.

Tessa jest pokazana smutno, spacerująca po kampusie, ignorując SMS-y od swojej mamy o zerwaniu z Noah i Hardin pyta, dlaczego nie chce z nim rozmawiać. Ona zajmuje się swoim życiem. Pojawia się w domu bractwa Hardina pewnej nocy po tym, jak wysłał jej SMS-a, żeby przyszła. Siedzą na dachu za jego oknem i rozmawiają o tym, jak jej ojciec odszedł, gdy była mała. Mówi również o tym, jak źle się czuje z powodu tego, co zrobiła Noah. Mówi, że Noah jest jej najlepszym przyjacielem, ale Hardin to o wiele więcej. Następnie widzimy Tessę w bibliotece, kiedy się zamyka. Hardin zakrada się za nią i chowają się przed ochroniarzem. Hardin czyta Tessie w zaciemnionej, zamkniętej bibliotece. Słyszą, jak strażnik zawraca i biegną do niego, ledwo uciekając przed kłopotami. Leżą na ziemi i trzymają się za ręce, Hardin pojawia się za nią na zaciemnionej lekcji astronomii i mówi jej, jaka jest piękna. Siedzą w jej łóżku i zaczynają się wygłupiać.

Carol wpada przez drzwi i denerwuje się tym, co właśnie zobaczyła. Tessa idzie korytarzem za mamą i kłócą się. Carol myśli, że popełnia duży błąd z Hardinem i martwi się, że naraża swoją przyszłość. Tessa wyjaśnia, że ​​jej matka zbytnio kontroluje jej życie i chce niezależności. Grozi jej przerwaniem, ale kontynuuje związek, którego Tessa nie chce zakończyć. Jej mama przerywa jej, a ona odchodzi, ostrzegając córkę, że Hardin złamie jej serce.

Landon i Tessa rozmawiają o tym, że matka odcięła się jej od Hardina. Ostrzega, że ​​Hardin jest skomplikowany, ale Tessa mówi, że jest obok niej inny. Hardin widzi, jak Tessa odbiera ją przed kawiarnią. Pyta, gdzie był, a on każe jej wejść, a on jej pokaże. Zabiera ją do pięknego mieszkania w mieście. Zgodził się podlewać rośliny przyjaciela swojego ojca, gdy będzie przez rok poza krajem. Wspomina, że ​​powinni tam mieszkać razem, ponieważ została odcięta. Wprowadzają się i są sceny, w których trzymają się razem i bardziej się zakochują. Idą do akwarium, gdzie Hardin robi zdjęcia Tessie i rybom. Mówi, że nie może uwierzyć, że ona jest jego. Tessa przypomina mu, że nic nie może zmienić tego, co do niego czuje. Idą na ślub swojego taty, a Hardin jest, co zrozumiałe, spięty. Tessa wreszcie poznaje mamę Landona, Karen (Jennifer Beals). Zajmują miejsca, a jego tata (Peter Gallagher) rozpoczyna przemówienie. Następnie Hardin zaczyna opowiadać Tessie, dlaczego ma problematyczny związek z alkoholem i ojcem. Jego ojciec był pijakiem, który wdawał się w podejrzane interesy, bójki, nieporozumienia w barach. Pewnej nocy jego tata bawił się z niewłaściwą grupą mężczyzn, a kiedy przyszli szukać go w swoim domu, zamiast tego znaleźli jego mamę. Hardin mówi, że próbował z nimi walczyć, ale nie mógł ich powstrzymać. Pan Scott i Hardin prowadzą napiętą rozmowę, którą Tessa przerywa i prosi Hardina, aby z nią zatańczył. Tańczą i całują. Wracają do swojego mieszkania całując się, gdy wchodzą. Tessa mówi mu, że chce go teraz, a Hardin wygląda na podekscytowanego. Rozbierają się i Hardin wyciąga prezerwatywę. Pyta ją, czy naprawdę chce to zrobić, a ona odpowiada, że ​​tak. Zaczynają uprawiać seks, a Tessa odczuwa lekki ból, ponieważ jest dziewicą. Hardin pyta ją, czy chce, żeby przestał, ale ona mówi mu, żeby kontynuował. Następnego dnia siedzą w wannie, a Hardin rysuje na jej plecach słowa, aby mogła odgadnąć. Śledzi palcem „I LOVE YOU”, ale ona tego nie rozumie.

Molly rozmawia z Tessą w łazience po zajęciach i pyta ją o jej chłopaka. Tessa mówi jej, że zerwali. Molly mówi, że wygląda na to, że porusza się szybko i Hardin powiedział jej, że spędzali razem czas. Tessa potwierdza, że ​​spędzali razem czas, a Molly powiedziała, że ​​jest zadowolona, ​​ku zaskoczeniu Tessy. Molly mówi, że Hardin robi to, co robi Hardin.

Tessa czyta książkę w ich mieszkaniu, kiedy telefon Hardina ciągle otrzymuje SMS-y. Tessa podnosi jego telefon i widzi, że są od Molly. Molly mówi Hardinowi, żeby spotkał się z nimi w barze o 21:00, pyta, czy powiedział już Tessę, a potem mówi, że może powie Tessie. Hardin wchodzi do pokoju, a Tessa rozmawia z nim o wiadomościach. Hardin mówi, że nie ma pojęcia, o czym mówi Molly, a potem mówi, że odchodzi. Tessa denerwuje się, że odchodzi w środku ich kłótni, ale Hardin pyta, czy mu ufa, a ona tak. Tessa siedzi później w domu, a Hardin nie odpisuje na jej SMS-y. Dostaje SMS-a od Jace'a, który mówi jej, żeby spotkała się z nim w innym barze, a on powie jej, gdzie jest Hardin. Przyjeżdża i widzi samochód Hardina. Wchodzi tam, ale to Jace jest w środku. Chce wiedzieć, gdzie jest Jace. Mówi jej, że może jest u Boba. Wchodzi i widzi Molly, Zeda i Steph jedzących przy stole. Podchodzi do nich, a Steph mówi, że nie widziała jej, odkąd się wyprowadziła. Tessa mówi grupie, że mieszka z Hardinem poza kampusem, a Molly rzuca jej okiem. Wszyscy wyglądają na zdezorientowanych, jak poważny jest ich związek. Wchodzi Jace z Hardinem, który wygląda na upokorzonego i przestraszonego, że jest tam Tessa.

Molly zaczyna opowiadać Hardinowi, jak Tessa przekazuje im wszystkie szczegóły dotyczące ich związku i jakie są urocze. Pyta Hardina, czy jest coś, co chciałby powiedzieć Tessie. Tessa wtrąca się i pyta go, czy coś się dzieje między nim a Molly. Hardin temu zaprzecza. Tessa mu nie wierzy i mówi, że widziała wiadomości. Hardin mówi, że nic dla niego nie znaczyły, a on nawet nie odpowiedział. Molly pyta Hardina, czy uważa, że ​​ta sprawa zaszła trochę za daleko. Wyjaśnia, że ​​coś się dzieje, ale nie tak myśli (odnosi się do Tessy, która wierzyła, że ​​on i Molly oszukiwali się nawzajem). Hardin mówi Molly, żeby się zamknęła i prosi Tessę, żeby wyszła z nim, żeby mógł wyjaśnić. Molly pyta Tessę, czy pamięta Prawdę czy Wyzwanie. Hardin i Zed próbują powstrzymać Molly, ale ona wyciąga telefon, pokazując Tessie wideo z nocy, w której odrzuciła Hardina. Po tym, jak Tessa wypadła z pokoju, Hardin mówi, że ma nowe wyzwanie, że może skłonić Tessę do zakochania się w nim, a następnie rzucić ją, pstrykając palcami. Hardin zaczyna płakać, a Molly mówi jej, że to wszystko gra.

Hardin mówi, że zostało to nagrane przed wszystkim, zanim ją poznał. Tessa rozgląda się po stole i spytała wszystkich, czy to prawda. Wszyscy unikają kontaktu wzrokowego. Tessa wstaje od stołu i wybiega, a za nią idzie Hardin. Kłócą się w deszczu, a ona nazywa go kłamcą. Mówi jej, że to wszystko było wcześniej, a ona przerywa mu mówiąc, że tak było, zanim pstryknął palcami i wyłączył to. Hardin wspomina, że ​​powiedziała mu, że nic nie może zmienić tego, co o nim myśli, na co Tessa mówi, że oboje są kłamcami. Ucieka w noc, podczas gdy Hardin płacze w deszczu.

Tessa wsiada do autobusu i wraca do domu, godzi się z mamą i idzie przeprosić Noah. Noah mówi jej, że wszystko w porządku, bo college to odnalezienie siebie, a ludzie się zmieniają. Postanawiają pozostać przyjaciółmi. Wraca do szkoły i wraca do akademika. Ona idzie na zajęcia, podczas gdy Hardin siedzi w swoim pokoju i wygląda smutno, wspominając pierwszą noc, kiedy prawie się pocałowali. Ubiega się o staż, o którym dowiedziała się u kanclerza Scotta i zostaje zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną.

W ostatnim dniu zajęć profesor Soto zwalnia wszystkich. Prosi Tessę, aby została i przekazuje jej ostatnie wypracowanie Hardina, mówiąc, że bardziej było przeznaczony dla niej. Dyskutuje z Landonem. Kiedy w końcu to robi, widzi zdjęcia siebie i jeziora. Czyta jego esej o miłości i postanawia udać się nad jezioro, gdzie podzielili się swoim pierwszym pocałunkiem. Hardin opowiada głosem o tym, jak znalazł swoją Elizabeth Bennett i jak ich dusze są takie same. Prosi o przebaczenie. Pojawia się za nią i siada obok niej na pomoście. Głos kontynuuje Hardin, mówiąc, że kiedyś zapytała go, kogo kochał najbardziej na tym świecie, a on mówi: „to ty”. Patrzą na siebie.

Zwiastun

Podobne filmy