Epicka przygoda osadzona w ostatniej epoce lodowcowej, Alpha to fascynująca, zachwycająca wizualnie historia, która rzuca światło na pochodzenie najlepszego przyjaciela człowieka. Podczas pierwszego polowania z najbardziej elitarną grupą swojego plemienia młody człowiek zostaje ranny i musi nauczyć się przeżyć samotnie w dziczy. Po tym, jak młody człowiek niechętnie oswaja samotnego wilka porzuconego przez stado, para uczy się polegać na sobie nawzajem i staje się nieprawdopodobnymi sojusznikami, znosząc niezliczone niebezpieczeństwa i przytłaczające szanse, aby znaleźć drogę do domu przed nadejściem zimy.

Ten prehistoryczny europejski film o młodym mężczyźnie, który prawdopodobnie zaginął, gdy jego plemię poluje. Kodi Smit-McPhee występuje jako młody człowiek w prymitywnym świecie, który wraca do swojej rodziny z pomocą nowego najlepszego przyjaciela, którego poznał, dzikiego psa, którego połatał i oboje rozwijają współzależność od siebie w tym pierwszym chłopcu i psiej historii. Pięknie sfotografowany w surowych widokach Kolumbii Brytyjskiej, najbardziej niesamowita rzecz w tym filmie, który nawet z niektórymi zdradzającymi napisami młody Smit-McPhee z pierwotnymi pomrukami i bełkotem, który uchodzi za język jaskiniowca, oddaje wszystkie emocje stron dialogu. Ten jest zwycięzcą, gorąco polecam.

mgr inż. Leonard Wiśniewski

Wow, co za niespodzianka. Ten film był wielokrotnie opóźniany. Pierwotnie planowany do wydania we wrześniu 2017 r., został przesunięty do marca 2018 r., a następnie do września 2018 r., a następnie z powrotem o miesiąc do sierpnia 2018 r. Powód tych opóźnień? Nie jestem nawet całkiem pewien. Pierwsze zwiastuny przedstawiały bardzo mroczną historię (którą w pewnym sensie jest), ale później nowsze zwiastuny ukazywały nieco bardziej przyjazne rodzinie „dziecko dostaje prehistorycznego psa”. Historia rozgrywa się 20 000 lat temu w Europie, w ślad za młodym mężczyzną o imieniu Keda (Kodi Smit-McPhee). który w końcu dołączył do swojego ojca, Wodza Tau (Johannes Haukur Johannesson) podczas corocznych polowań na ich plemiona. Po pierwsze ten film jest pięknie nakręcony. Jedne z najlepszych zdjęć, jakie widziałem w jakimkolwiek filmie w 2018 roku. Świetnie sobie radzi nawet w początkowej sekwencji polowania na bizony, po prostu zmniejszając palety kolorów i dając poczucie przerażenia. Występy są również czymś, co wyróżnia się w tym filmie. Johannesson jako wódz Tau jest po prostu świetny. Ma tak wiarygodną miłość do swojego syna, a ich chemia jest świetna. Smit-McPhee również jest doskonały i naprawdę rozwija się tutaj jako postać. Stworzyli nawet język, którego używają, ale nawet jeśli nie jest to angielski, w tym języku emocje są wysokie. Pokochałem Alfę, wilk ma wiele emocji widocznych w swoich działaniach i lekkim użyciu CG. Moim jedynym problemem jest to, że ostatnie dziesięć minut jest dla mnie trochę zbyt hollywoodzkie i chociaż jest w całej historii zwrot, nadal chciałem, aby to trochę zmienić, ale bez psucia tego ma sens, że to tylko osobiste preferencje. Ogólnie rzecz biorąc, solidny film, który ucierpiał w wyniku naprawdę złego marketingu. Powiedziałbym, że jeśli przegapiłeś ten na początku, zdecydowanie spójrz!

Hanna Wysocka

Właśnie natknąłem się na ten ruch na jednym z kanałów premium. Przyjechałem tutaj, aby o tym przeczytać. Czytając recenzje, widzę, dlaczego recenzje są tak spolaryzowane; w zasadzie ludzie, którzy lubią te filmy, to miłośnicy psów, miłośnicy zwierząt (ogólnie) i/lub szukali filmu familijnego… i znaleźli go. Ludzie, którzy oceniają ten film na 1 lub 2 gwiazdki, wydają się być archeologami (amatorami, naukowcami lub profesjonalistami) i mają dreszczyk emocji, że „Człowiek w wieku lodowym był naprawdę czarny” lub „związek między człowiekiem a wilkiem miał miejsce znacznie wcześniej i w Chiny”... Tak, OK, cokolwiek... To nie jest i nigdy nie miało być dokumentem!! To historia młodego człowieka, który oddziela się od swojego plemienia i odbywa bardzo długą, żmudną podróż, próbując wrócić do domu. Po drodze zostaje zaatakowany przez watahę wilków. Rani jednego z wilków, który zostaje przez watahę. Młody człowiek przywraca ją do życia i stają się towarzyszami, pomagając sobie nawzajem w dalszej części podróży. To nie jest i nie twierdzi, że jest opowieścią o więzi człowieka i wilka. Nie jest to też film edukacyjny pokazujący, jak żyła ludzkość x-liczba lat temu. Tego nie zrobił The Discovery Channel ani The Smithsonian Channel. To, czym JEST, jest wspaniałą, rozgrzewającą serce historią. Prawie Vision Quest, swego rodzaju. To opowieść o przetrwaniu i towarzystwie. Ma świetne przesłanie dla wszystkich miłośników zwierząt, nawet dla wszystkich ludzi. Rodzice chłopca powiedzieli to najlepiej: „Kaya prowadzi sercem, a nie włócznią”. Ale ma wielką wewnętrzną siłę. Ciesz się tym filmem rodzinnym. Jeśli szukasz filmu dokumentalnego, wypróbuj inny kanał. Wujek Dave

Ida Nowak

Oczekiwania przeszły przez dach po obejrzeniu tego filmu reklamowanego przez ponad rok. Żył do około 70-70% szumu Cała moja rodzina oglądała (w tym 14 i 16 lat). Wszyscy to pokochali i zebrali się wokół podróży i trudnej sytuacji bohatera. Oparte na napisach, ale nie tak bardzo, żeby odciągały uwagę od oglądania filmu. Film prawie nie wymagał dialogu, ale był miłym włączeniem. A to pochodzi od faceta, który unika wszystkiego, co dostaje nagrody Emmy lub uznanie na festiwalu filmowym w Sundance, ponieważ lubię cieszyć się moimi filmami, a nie analizować je jak krytyk filmowy, który chce zaimponować rówieśnikom. Zasadniczo mój długi, wietrzny sposób na powiedzenie, odłóż aplikację telefonu i idź go obejrzeć.

dr mgr Alicja Czarnecka

Podobne filmy