Emily Middleton jest utytułowaną i zaabsorbowaną milenialsą, która spędza większość czasu na robieniu selfie i publikowaniu ich w Internecie, aby pokazać ludziom, że ma szczęśliwe życie, podczas gdy tak naprawdę jest po prostu nieskoncentrowane. Próbuje znaleźć towarzysza podróży na bezzwrotną wycieczkę do nadmorskiego kurortu w Ekwadorze po tym, jak jej chłopak muzyk, Michael, podróż pierwotnie zaplanowana dla nich jako romantyczny wypad, zrywa z nią. Emily jest w stanie przekonać swoją początkowo niechętną długo rozwiedzioną matkę, przysłowiową szaloną kotkę Lindę Middleton, by jej towarzyszyła, prosząc ją wyłącznie o to, by nie chciała pić w samotności, a po odkryciu, że Linda w młodości miała poczucie radości vivre nie było już widoczne w jej, wydawałoby się, nadmiernie ostrożnym życiu. Poza swoimi kotami Linda uwielbia brata Emily, przysłowiowego geeka Jeffreya Middletona, który nie tylko nadal z nią mieszka, ale nigdy nie opuszcza domu w swojej agorafobii w Linda, robiąc dla niego wszystko. Podczas gdy Linda zaprzyjaźnia się z emerytowaną parą Ruth i Barb w ośrodku, Emily zwraca uwagę Jamesa, który jej zdaniem może być jej wakacyjnym romansem. Emily może nie być w stanie się tego dowiedzieć po tym, jak ona i Linda, niechętnie towarzysząc Emily w opuszczeniu ośrodka wypoczynkowego, nie tylko ugrzęzły pośrodku pustkowia bez pieniędzy i telefonów, ale stają się celem brutalnych szantażystek. Potrzebując znaleźć drogę do bezpiecznego konsulatu USA w dużym mieście, muszą związać się razem, aby uniknąć szantażystów, co nie jest najłatwiejszą rzeczą do zrobienia dla nich dwojga w ich różnicach.

Tak, ten film może ci się spodobać. Leady mają dobrą chemię (Amy n Goldie), więc ta część Cię nie zawiedzie. Tempo jest czasami wolne, ale żarty w międzyczasie są naprawdę zabawne. Amy Schumer ma styl komediowy, który nie jest dla mnie wszystkim; to może wyjaśniać negatywne recenzje. Ale jest też ten aktor, Ike Barinholtz, który kradnie show! Ma świetne chwile. Nie traktuj tego filmu poważnie, a spodoba ci się! Dobre na leniwe niedzielne popołudnie!

Aleksander Kubiak

Naprawdę nie rozumiem ekstremalnie niskich ocen i złych recenzji. To zabawny film z naprawdę dobrą obsadą. Nie śmieję się łatwo, ale ten film kilka razy mnie rozbawił. Co więcej, nie było w tym ani jednej nudnej minuty. Każda scena jest albo zabawna, albo pełna akcji. Niektóre przyczyny złych recenzji są całkowicie śmieszne. Dlatego nie wybieram już tego, co będę oglądać na podstawie recenzji IMDb. Na koniec dodam, że nie piszę często recenzji, ale po obejrzeniu tego filmu i obejrzeniu śmiesznych komentarzy i ocen, nie mogłem się oprzeć. Jeśli chcesz półtorej godziny zabawy, obejrzyj ten film.

Dariusz Piotrowski

Po pierwsze, recenzje (jeśli można je tak nazwać) są tu śmiesznie stronnicze i zdecydowanie pochodzą z miejsca czystej pogardy dla Amy Schumer. Chociaż czuję, że jej krytyka jest do pewnego stopnia uzasadniona, czuję też, że film nie zostanie uczciwie wstrząsnięty. Oto moja próba uczciwej recenzji Snatched. Po pierwsze, widziałem to zeszłej nocy na pokazie przedpremierowym i skłamałbym, gdybym kilka razy powiedział, że nie zachichotałem. Zrobiłem. Powrót Goldie Hawn na ekran jest niesamowity, a zobaczenie jej ponownie w komedii było ogromnym punktem sprzedaży. Jednak pomimo kilku chichotów i zakochania się w powrocie Hawna na srebrny ekran, Snatched to po prostu ponury film. To nie tylko z powodu Amy Schumer, że ten film jest zły, to wspólny wysiłek wszystkich stron, w tym Goldie Hawn. Film zaczyna się w slapstickowej modzie, przedstawiając nas zespołowi matka-córka Schumera i Hawna. Nie będę kłamać, ta dwójka ma poważną chemię w swoich szanowanych rolach. Jedynym problemem jest to, że Schumer & Co. polegają na okropnym humorze, a nawet żartują z niektórych kultowych komedii, aby ich film działał. Scenariusz prawie nie istnieje i ma nadzieję, że Schumer wypełni luki głupimi żartami, a nie zwykłym rozwojem postaci. Zamiast tego film porusza różne tematy, od rozwiązłego seksu, przez handel ludźmi, po siłę więzi matki i córki. Są to wszystkie tematy, które mogłyby nieść film i przy każdej okazji, jaką film dostaje, nie wykorzystuje żadnego z tych tematów. Pomiędzy waginalnymi żartami i gagami Schumera a niektórymi scenami dość hardkorowej przemocy w komedii, prawie nic nie skłania nas do tego, abyśmy chcieli, aby te postacie odniosły sukces, poza tym, że są matką i córką. Chociaż nie potrafię dokładnie odnieść się do tego związku, mogę powiedzieć, że filmowcy mieli nadzieję, że ta znajoma więź wystarczy, by unieść film. Zgadnij co, to nie jest. To kiepsko napisane postacie, a szkoda, ponieważ Schumer i Hawn tworzą dość dynamiczny duet i kiedy to działa, to działa. Dużym problemem jest to, że działa o wiele za mało i ogólnie jest zbyt wiele nie tak, aby naprawdę go polecić.

Aleksandra Maciejewska

Prawdopodobnie najgorszy film, jaki widziałem od bardzo dawna. Dostałem darmowe wejściówki, aby obejrzeć ten film na przedpremierowym pokazie, nie wiedząc, co to jest i kto w nim był. Jak tylko zobaczyłem Amy Schumer, wiedziałem, że czeka mnie zły czas. W przeszłości zrobiła kilka niezłych rzeczy, ale ostatni rok był dla niej totalnym szaleństwem i szczerze mówiąc, nie mogę już na nią patrzeć. Pomiędzy jej politycznymi tyradami i jej wyzywającymi cię wybrykami, które starają się zwrócić na siebie uwagę, po prostu skończyła, jeśli chodzi o mnie. W każdym razie, mimo wszystko starałem się mocno wstrząsnąć filmem i muszę powiedzieć, że Schumer nie jest nawet problemem. Możesz ją zastąpić prawie każdym innym, a film nadal będzie okropny. Pamiętaj, to z jej powodu bardzo straszne, ale ona nie jest wyłącznie odpowiedzialna za to niepowodzenie. Pismo było kiepskie, cała fabuła była wymyślona i tak naprawdę nie było nic, co by mnie ogólnie interesowało. Miło było znowu zobaczyć Goldie Hawn na ekranie, więc jeśli musiałbym powiedzieć coś miłego, musiałoby to być to. Unikaj za wszelką cenę. Nie warto, nawet jeśli bilety są bezpłatne.

Natan Marciniak

Nie jestem pewien, dlaczego tak wiele niskich ocen. Powiedziałbym, że jest lepszy niż wiele innych komedii. Myślałem, że to może być na równi lub mniej z The Hangover. Goldie była wspaniała i miło widzieć ją znowu dobrze się bawiącą. Czułem, że między Goldie i Amy jest dobra chemia. Dobra robota Dziewczyny!

doc. inż. Kornelia Baranowska

Zwiastun

Podobne filmy