W Londynie, cierpiąca na bezsenność sierota Sophie budzi się wcześnie rano o 3:00, bojąc się godziny czarownic. Niespodziewanie z okna swojego sierocińca dostrzega olbrzyma i chowa się w swoim łóżku. Jednak gigant porywa Sophie i zabiera ją do odległego Kraju Olbrzymów. Mówi Sophie, że musi zostać z nim do końca życia, odkąd go zobaczyła. Wyjaśnia, że ​​pracuje nad łapaniem snów i nazywa go „Wielkim Przyjaznym Gigantem” lub „BFG”. Czyta też książkę Sophie, a ona śpi; potem używa koszmaru, by bać się ucieczki przed zjedzeniem przez złego olbrzyma. Wkrótce gigant włamuje się do jaskini BFG i wyczuwa zapach Sophie. Ukrywa się i wkrótce dowiaduje się, że istnieją olbrzymy pożerające ludzi. BFG zabiera Sophie do kraju marzeń, by łapać sny. BFG jedzie do Londynu, aby zwrócić Sophie do sierocińca, ale ona zmusza go, by zabrał ją z powrotem do Krainy Olbrzymów. Jednak inne olbrzymy polują na nią w domu BFG. Co oni zrobią?

Nie mam tu złych recenzji, czy oglądali ten sam film? a może stracili kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem. Uwielbiałem ten film i nie jestem dzieckiem, jestem 55-letnim facetem. Film wiernie podąża za książką i dobrze trzyma dziwny humor Roalda Dahla. Dziewczyna grająca Sophie jest znakomitą aktorką z północy Wielkiej Brytanii, która gra bardzo dobrze i jest dobrze obsadzona, gigantyczna postać jest zabawna, magiczna i pełna ciepła i uroku z bardzo dobrze zrobioną grafiką komputerową. Jasne, jest to film dla dzieci, ale jako taki jest bardzo dobry, jeśli chcesz więcej materiału dla dorosłych, nie oglądaj filmów dla dzieci, ale jeśli lubisz magiczną fantazję z humorem i świetnymi wizualizacjami, z całego serca polecam BFG.

Iga Sikora

Jestem też dość zaskoczony całą negatywnością, jaką rzuca się na ten film. Tak, ma swoje wolne miejsca i z pewnością przydałby się lepszy montaż, ale może być całkiem cudowny, zabawny i ma również kilka ważnych wiadomości do przekazania. Pomyślałem, że sceny z Królową (Penelope Wilton) były bardzo pomysłowe, zabawne i serdeczne. Zarówno Mark Rylance, jak i młoda Ruby Barnhill byli znakomici w swoich głównych rolach. Jak zauważyli inni, nie jest to najlepszy film Spielberga w historii, ale być może z czasem zyska więcej uznania. Scenariusz napisała nieżyjąca już Melissa Mathis, podobnie jak do klasycznego filmu Spielberga „ET”. Opiera się oczywiście na wspaniałej książce Roalda Dahla. Ogólnie rzecz biorąc, zgadzam się z tymi, którzy uważają, że ten film nie zasługuje na bicie, i czuję, że jest tu wiele do polubienia dla tych, którzy chcą dać mu szansę.

Kacper Duda

Piękna opowieść ożywiona przez Spielberga. Fascynujący wszechświat nadrabia prostotę opowieści (co można wybaczyć, bo to książka dla dzieci). Oryginalna historia Dahla jest pięknie opowiedziana na ekranie. Żarty i dobre zakończenie z pewnością sprawiają, że jest to niesamowity, przyjemny film familijny, który jest przyjemnością zarówno dla oka, jak i dla duszy.

dr Sylwia Kalinowska

Pamiętam, że czytałem tę książkę jako dziecko i cieszyłem się, że trafiła w odpowiednią filmową adaptację, na którą zasłużyła. Podczas gdy wersja filmowa rezygnuje z wielu mrocznych elementów powieści, ale pozostaje wierna historii, założenie dotyczy dziesięcioletniej sieroty Sophie, która mieszka w sierocińcu w Londynie, która boi się zostać tam na jedną noc, mając trudności z upadkiem śpi, spotyka bfg aka wielkiego przyjacielskiego olbrzyma, który zabiera ją do gigantycznego kraju. Odkrywa również, że bfg jest miłym i przyjaznym gigantem. Jednak Sophie odkrywa również, że inni giganci w gigantycznym kraju nie są tak przyjaźni i zjadają ludzi.

Magdalena Mróz

Rozumiem, że ludzie są rozczarowani, gdy oglądają film dla dzieci i oczekują ekscytującej i pełnej wyzwań fabuły. Co jest z wami nie tak? To, że mówi Steven Spielberg, nie oznacza, że ​​jest to film zaprojektowany specjalnie dla twoich potrzeb. Mam ponad 30 lat i bardzo lubię ten film, oglądając go z perspektywy dzieci, rozumiesz nawet scenę śniadaniową i założę się, że wszystkie dzieci by się z niego śmiały. To trochę smutne, widząc, jak nieudolni niektórzy ludzie rozpoznają film dla dzieci jako taki. To jest właściwa ósemka! Podoba mi się akcent, CGI pasuje, historia jest dla dzieci, więc jeśli nie jesteś dzieckiem, stfu. Mogę go w pełni polecić każdemu z otwartym umysłem, który nie szuka dziecięcej wersji festiwalu CGI Captain America Civil War.

Kamila Stępień

Zwiastun

Podobne filmy