Henry Brogan jest elitarnym 51-letnim zabójcą, który po ukończeniu 72. pracy jest gotowy do rezygnacji. Jego plany zostają wywrócone do góry nogami, gdy staje się celem tajemniczego agenta, który pozornie potrafi przewidzieć każdy jego ruch. Ku swojemu przerażeniu Brogan wkrótce dowiaduje się, że mężczyzna, który próbuje go zabić, jest młodszą, szybszą i sklonowaną wersją samego siebie.

Najwyraźniej ten film walczy sam, tak samo jak walczy sam Will Smith. Akcja, tempo, sceneria, zdjęcia, sekwencje walki są ponadprzeciętne, ale dlaczego nikt nie przyjrzał się dokładnie tej historii...? To mógł być świetny film z odpowiednim scenariuszem, który angażowałby bohaterów i ich konflikt… ale tak nie jest. Proponuję obejrzeć film. Nie jest to strata czasu, ale pozostawi Cię z poczuciem „niesprawności” lub uczuciem na końcu, gdy zdasz sobie sprawę z całego utraconego potencjału. 5/10, ponieważ Ang Lee jest świetnym reżyserem i mógłby zrobić z tym o wiele lepiej.

Antonina Michalak

Dla przypomnienia, nie widziałem Gemini Man w wysokiej liczbie klatek na sekundę, co zdaniem krytyków sprawiło, że film wyglądał tani, co może mieć wpływ na to, dlaczego tak bardzo mi się podobał, ale Gemini Man to wadliwy, ale zabawny thriller akcji. Miejscami jest zaskakująco zabawne, ma naprawdę świetne sekwencje akcji i bardziej skłania do myślenia, niż się spodziewałem. Will Smith daje dwa świetne występy. Występy drugoplanowe Clive'a Owena, Mary Elizabeth Winstead i Benedicta Wonga są naprawdę dobre. Reżyseria Anga Lee jest fantastyczna i pięknie sfilmowana. Muzyka Lorne Balfe jest doskonała. Sprowadza ją tylko fabuła z pobocznymi wątkami, o których zapomniano, i CG, która spada w jakości w ciągu ostatnich 10 minut, mimo że do tego momentu była imponująca.

Nadia Makowska

Davida Benioffa. ...przydatne przy adaptacji materiału, nie jest w stanie samodzielnie napisać niczego zabawnego. Will Smith to Will Smith. Lubię go, ale z „pracą” Benioffa niewiele można zrobić.

Oliwia Woźniak

Podobne filmy

Na skraju jutra

Edge of Tomorrow