Informacje o filmie

Zastępca dyrektora rosyjskich tajnych służb SVR Wania Egorow chętnie rekrutuje swoją siostrzenicę Dominikę Egorovą, gdy jej kariera baleriny gwiazdy Bolszoj zostaje zmiażdżona przez upadek, co dowodzi, że jest to robota rywala, który uwiódł mężczyznę, by upuścić ją, powodując złamanie nogi nieodwracalnie. Po krwawej zemście jest szantażowana utratą wszystkich przywilejów Bolsoi, w szczególności kosztownej prywatnej opieki medycznej dla jej nieuleczalnej matki. Po jednej pracy, polegającej na uwodzeniu oligarchy, która właściwie miała być testem, zostaje zmuszona do wstąpienia do państwowej szkoły Red Sparrow dla uwodzicieli seksualnych, rekrutowanych głównie z wojska. Uparty, pokazuje potencjał, który może zadowolić generała SVR Korcznoj, aby obalić negatywne raporty dowódcy szkoły i przydzielić ją na pole. Jej znakiem rozpoznawczym jest agent CIA Nate Nash, który błędnie zdradził swojego pieprzyka, ale z którym nawiązuje romantyczny związek zaufania, podczas gdy poplecznik Vanyi, Matorin, pozostaje w pobliżu do krwawej roboty. Po tym, jak gorzko zwraca się do Vanyi, wszystko zmienia niespodzianka.

Przyjemny thriller szpiegowski. Przemoc nie jest gloryfikowana, nagość i seks są brutalne. Twisty, których nie widzisz nadchodzących.

Zuzanna Przybylska

Obejrzałem go już około 6 razy i za każdym razem jest to „inny” zwycięzca. Aktorstwo jest mocne w niektórych miejscach, a sceny, w których obnosi się ze swoim ciałem, są niesamowite. Złożoność jest świetna. A fabuła jest szybka i wciągająca. Jest nawet wrzucona historia miłosna. Gorąco polecam ze względu na temat dla dorosłych.

dr mgr Barbara Ostrowska

Chociaż jestem fanem pani Lawrence i nie mam nic do zarzucenia jej występowi, w tym filmie próba przedstawienia Rosji jako domu zbyt okrutnych szpiegów nie wydaje mi się zbyt wierna. Pachnie przesadną propagandą, której celem jest uczynienie Rosji jakimś bezdusznym krajem bez moralnego kompasu. Gdyby Stany Zjednoczone otrzymały takie leczenie, wszyscy przejrzelibyśmy nadmierną stronniczość. Ale ponieważ Rosja jest w wiadomościach, mamy tendencję do tolerowania tego rodzaju hiperboli. Na początku z jakiegoś powodu nie mogłem sobie wyobrazić pani Lawrence jako Rosjanki. Ale wykonuje całkiem dobrą robotę, ożywiając swoją rolę, pomimo kiepskiego akcentu. Szybko jednak zacząłem żałować, że najpierw nie przeczytałem tej książki. Jest nagromadzenie, a potem środkowy akt, który reżyser prawie nie do końca. Problem polega na tym, że psychika Czerwonego Wróbla nie jest dobrze nakreślona w kluczowym momencie historii. Wszystkie elementy fabuły są tam, ale celowo nie są zebrane razem. Dlaczego, nie mam pojęcia, ponieważ historia mogłaby być o wiele bardziej przekonująca, gdyby była rozgrywana pod lepszym kierownictwem. Ale w takim razie mogło tak być w tej książce. W każdym razie żałowałem, że przegapiłem nowy film Bruce'a Willisa, zanim się skończył. Otwarcie również odbyło się w ten weekend. Red Sparrow nie działał dla mnie na kilku poziomach, ale wątpię, czy kariera pani Lawrence przyniesie duży sukces.

Tymoteusz Sokołowski

W dzisiejszych czasach w Hollywood. Mam na myśli to lub kolejne sequele i remake (czy piętnasty remake Grincha i ponowne uruchomienie Star Trek już się pojawiły?). Nawet Jennifer Lawrence zrobiła karierę w sequelach i filmach franczyzowych, więc zobaczenie tego filmu sprawia, że ​​​​czujemy się trochę lepiej w związku z poprawą tego świata. Reżyser wykonuje tu świetną robotę. Film zaczyna się od bezlitosności sowieckich Rosjan i zaczyna żyć własnym życiem. Leady obywają się bez glamour i obejmują szorstkość bez dramatycznych cieni i światła, a fabuła (o współczesnej nieludzkości) pozbawiona jest przereklamowanej dramatyzmu. Jest to film tak samo w ustach, jak świat, który reprezentuje, a wszystko to jest przemyślane i inteligentne. Uwielbiam, jak Lawrence wykorzystuje swoje piękno i urok oraz jak supermoce rozpoczynają wojnę, ukazując ich niemoralność. To jest materiał z przełomowego filmu. Myślę, że nie jest to już tak porywające, ale nadal cię wciąga. Chociaż zimna wojna zaczęła się od nowa, prawda? W samochodach jest wiele scen, w tym scena pędzącego samochodu i wiele starych dobrych rzeczy ulicznych. Fabuła i tempo wydarzeń są bardziej stabilne i ekscytujące niż cokolwiek innego. Sprawdź ten film. Specjalny film, który faktycznie ujawnia coś o upiornym życiu, twardym rdzeniu, bez blichtru. Tak, nawet jako kobieta muszę przyznać, że Lawrence ma ładne piersi.

Dawid Jabłoński

"Czerwony Wróbel" wcale nie był niczym wyjątkowym, ale na pewno był to bardzo dobry film z tajemniczym uczuciem i fajną fabułą. Jennifer Lawrence była jednak bardzo dobra, a pewne zwroty akcji sprawiają, że film jest bardzo dobrym wyborem na przyjemny wieczór.

Stanisław Wojciechowski

Zwiastun

Podobne filmy