Zbliżając się do starszych lat, brytyjskie siostry Sandra i Bif są od dziesięciu lat w separacji z powodu dzielących je różnic. Sandra, świeżo upieczona Lady Abbott w swoim mężu prawniku Mike Abbott, który został pasowany na rycerza, robi wszystko, co konieczne, aby zapewnić doskonałe życie i małżeństwo w górnej warstwie, w tym utrzymanie odpowiedniego przyzwoitości. Starsza Bif jest osobą beztroską, żyjącą chwilą, w tym nie dbającą o to, że jej mieszkanie komunalne w śródmieściu Londynu to chlew, o ile może znaleźć to, czego potrzebuje. Podczas gdy Sandra nie ma w swoim życiu miejsca dla kogoś takiego jak Bif, Bif ubolewa nad tym, czym stała się Sandra, kiedy poślubiła Mike'a, Sandra kiedyś miała prawdziwą radość życia. Kiedy Sandra dowiaduje się z pierwszej ręki, że Mike od pięciu lat ma romans z jedną z jej najbliższych przyjaciółek, Pamelą, i ostatecznie prosi o rozwód, chcąc poślubić Pamelę, Sandra czuje, że jej planowana emerytura z Mike'em została wycofana. jej, zwraca się do Bif o wsparcie emocjonalne w tym, że nie jest w stanie zwrócić się ze wstydem do żadnego z jej przyjaciół. Podczas gdy Bif robi wszystko, co w jej mocy, aby zadowolić Sandrę, Sandra czuje się jak ryba wyjęta z wody w otoczeniu Bif, w tym na lekcjach tańca społeczności dla dorosłych, do których uczęszcza i które są wypełniane przez jej najbliższych przyjaciół. Wśród nich jest Charlie Glover, który podobnie jak Sandra przechodzi przez rozdroże w swoim małżeństwie, gdy jego zinstytucjonalizowana żona Lilly powoli wymyka się mu z chorobą Alzheimera. W końcu otwierając się na radości tańca i nawiązując kontakty z przyjaciółmi Bif, w tym Charliem, Sandra będzie musiała ocenić swoje życie w całości, w tym, czy jest gotowa porzucić swoje górne życie za sobą i rozpocząć nowe życie z kimś troskliwym. jak Charlie. Bif przeżywanie własnych wyzwań może zapewnić Sandrze głębszą perspektywę tego, czego naprawdę chce.

Mówi się, że komedia amerykańska śmieje się z ludzi, podczas gdy komedia brytyjska śmieje się razem z nimi. Niezależnie od tego, czy się zgadzasz, czy nie, istnieje różnica i trudno ją zdefiniować. Rozpad małżeństwa w późnym wieku, dwa zgony, dwa pogrzeby i demencja mogą brzmieć poważnie, ale są one idealną komediową pożywką w Finding Your Feet (2018), łagodnym brytyjskim komedii romantycznej przesyconej kpinami klasy wyższej i feministyczną samo- odkrycie. Po czterdziestu latach godności małżeńskiej Lady Sandra Abbott (Imelda Staunton) odkrywa, że ​​jej mąż ma od dawna romans z jej najlepszą przyjaciółką. Wkracza w życie swojej starszej siostry hippiski Bif (Celia Imrie), szukając schronienia w swoim skromnym mieszkaniu na osiedlu komunalnym w Londynie. W prawdziwie brytyjskim stylu, mocno trzyma się swojego tytułu, dopóki nie zorientuje się, że miejscowi nie obchodzą się z typami zarozumiałości. Właśnie wtedy, gdy rozpacza nad swoją przyszłością, ożywia pasję do tańca, a przebłyski romansu pojawiają się w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Lokalna klasa tańca staje się objazdową trupą, w skład której wchodzą jej siostra, niechlujny romantyk Charlie (Timothy Spall) i przezabawna wyniosła Jackie (Joanna Lumley). Tymczasem „Lady” Sandra powraca do zwykłej Sandry, gdy odkrywa, że ​​życie może rozpocząć się od nowa w każdym wieku. Filmy takie jak ten nadają rozwodowi atrakcyjną nazwę. W zależności od tego, jak egzystencjalny chcesz być, opowieść może opowiadać o wrodzonej sile odnajdywania się w najbardziej niesprzyjających okolicznościach lub, z drugiej strony, o beczce uśmieszków na temat dziwactw brytyjskiego systemu klasowego, radości z starzenia się. i mądrzejszy oraz rolę zabawy w dobrym życiu. Odlew jest nienaganny, a ich występy są klasy A, jak można się spodziewać po wysokiej jakości brytyjskiej produkcji. Chociaż zespół jest jednolicie doskonały, Imelda Staunton i Timothy Spall są wyróżniającym się duetem, ponieważ przedstawiają przeciwstawne typy społeczne, które odnajdują się w sobie. Ta sama fabuła z młodszą obsadą może się zmagać, ale obserwowanie, jak starsi ludzie rozkładają i odbudowują radość życia pod mokrym kocem brytyjskich konwencji społecznych, zawsze jest zabawne. Nie ma oburzających śmiechów, ani ludzi czy sytuacji nie należy wyśmiewać. Przyjemność filmu pochodzi wyłącznie z inteligentnego scenariusza, który krzywo obserwuje ironię życia i osobliwości ludzi. To nie wszystko jest zabawne, ale łzy i smutne chwile są krótkie. Cudownie zbożowe zakończenie sprawi, że poczujesz się dobrze z tym ciepłym filmem.

Jagoda Lis

26 lutego 2018 Film z wyboru w Plaza Dorchester Dziś wieczorem - Odnajdując swoje stopy. To świetny film o starzeniu się i nauce czerpania z tego przyjemności. To film pełen radości, smutku, radości i rozczarowania. W filmie występują niektórzy z naszych ulubionych starszych aktorów i aktorek, to historia Sandry (Imelda Staunton), która, rozpoczynając swoje złote lata z mężem, odkrywa, że ​​miał romans. Sandra natychmiast schodzi do malutkiego mieszkania swojej siostry i zaczyna się rozpadać. To, co wydarzy się potem, to opowieść o przetrwaniu i odkrywaniu na nowo, gdy ponownie układa swoje życie. Pomyślałem, że ten film był świetny, spotkaliśmy ludzi z własnymi problemami i tajemnicami, którzy zebrali się, by zapomnieć o tym wszystkim na cotygodniowych zajęciach tanecznych. Mam nadzieję, że wszyscy możemy się tak zestarzeć, niewiele było w tym wdzięczności, ale mój Boże, wyglądali, jakby mogli się trochę zabawić. Świetna obsada, w tym Timothy Spall, Joanna Lumley i absolutnie fantastyczna Celia Imre, zachęcam do obejrzenia jego filmu, nawet jeśli na kilka godzin, aby uciec od własnego życia. Zabawne, poruszające, oburzające i dające dużo zabawy.

Lena Wysocka

Oglądałem ten absolutny klejnot filmu na specjalnym pokazie Telegraph w kinie Vue na londyńskim West Endzie wczoraj wieczorem. Poszedłem z moim przyjacielem, który jest znacznie starszy ode mnie i jest znacznie bliżej wieku do docelowej grupy demograficznej, ale z pewnością będę go polecać moim znajomym, ponieważ odszedłem, czując, że wiek nie ma z tym nic wspólnego. Chodziło o rozwiązywanie problemów życiowych z odwagą, humorem i siłą, bez względu na to, ile masz lat. Nie śmiałem się i nie płakałem w takim kinie od lat i rozglądając się na koniec, kiedy zapaliły się światła, zdecydowanie nie byłem jedynym widzem. Prawdopodobnie nie zamierzam wychodzić na zajęcia taneczne, ale poczucie humoru i ducha Sandry i Bif będę wspominać bardzo długo.

Jeremi Kaczmarek

Zwiastun

Podobne filmy

Chennai Express

Chennai Express