Informacje o filmie

W Wigilię mieszkańcy wiktoriańskiego Londynu świętują nadejście święta. Ten film zaczyna się po śmierci Marie Stahlbaum (Anna Madeley), gdy jej mąż i dzieci Louise (Ellie Bamber), Clara (Mackenzie Foy) i Fritz (Tom Sweet) próbują uczcić święto w środku takiej tragedii. Pan Stahlbaum (Matthew Macfadyen) wręcza każdemu z dzieci prezent od ich zmarłej matki: ulubioną suknię Marie dla Louise, zestaw żołnierzyków dla Fritza oraz tajemnicze urządzenie w kształcie jajka dla Clary z notatką mówiącą jej, że „wszystko ona potrzebuje jest w środku." Clara próbuje otworzyć pudełko, ale zdaje sobie sprawę, że brakuje klucza do odblokowania urządzenia. Gdy Louise pomaga swojej młodszej siostrze przygotować się do corocznej świątecznej gali ich ojca chrzestnego Drosselmeyera (Morgana Freemana), zauważa inicjały swojego ojca chrzestnego na detalach i zdaje sobie sprawę, że Drosselmeyer może wiedzieć, jak je otworzyć. Rodzina Stahlbaumów przybywa do rezydencji Drosselmeyera, a pan Stahlbaum surowo zabrania Klarze odchodzenia samotnie, ponieważ obiecał obu córkom taniec podczas uroczystości. Clara sprzeciwia się ojcu i szuka warsztatu Drosselmeyera. Pomagając mu naprawić jeden z jego ostatnich wynalazków, Drosselmeyer bada jajo Klary i mówi jej, że tylko ona jest na tyle sprytna, by je otworzyć. Wysyła Klarę z powrotem na górę z obietnicą spotkania się z nią wkrótce.

W wiktoriańskiej Anglii nastolatka Clara (Mackenzie Foy) jest młodą naukowcem, która mieszka ze swoją starszą siostrą Louise (Ellie Bamber), jej młodszym bratem Fritzem (Tom Sweet) i swoim wdowcem, ojcem, panem Stahlbaumem (Matthew Macfadyen). Rodzina tęskni za matką i żoną Marie Stahlbaum (Anna Madeley), która również była naukowcem i niedawno zmarła. W Wigilię Pan Stahlbaum wręcza prezent pozostawiony przez Marie dla każdego rodzeństwa, a Clara otrzymuje zamknięte pudełko w kształcie jajka bez klucza do jego otwarcia. Rodzina udaje się na bal promowany przez ojca chrzestnego Clary Drosselmeyera (Morgan Freeman), który jest także człowiekiem nauki, aby spędzić noc i prosi o klucz do niego. Kiedy pan Drosselmeyer dostarcza prezenty dla każdego dziecka, które gości, Clara przekracza granice świata stworzonego przez jej matkę, w którym Clara jest księżniczką i rządzona jest przez regentów Krainy Płatków Śniegu, Krainy Kwiatów i Krainy Słodyczy, które chronią ich przed Matką Ginger (Helen Mirren), która jest tyranką Czwartego Królestwa na początku przygody pełnej fantazji i zdrady. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” to piękna rodzinna rozrywka dla dzieci. Zdjęcia i CGI są niesamowite i na pewno zadowolą odbiorców docelowych. Obsada ma takie nazwiska jak Helen Mirren, Morgan Freeman i Keira Knightley, ale główna aktorka Mackenzie Foy jest słaba. Niestety dla dorosłych fabuła jest głupia, a film nie ma serca. Lasse Hallström jest wspaniałym reżyserem, ale ten film jest biurokratyczny i nie pokazuje żadnych emocji. Mój głos to sześć. Tytuł (Brazylia): „O Quebra-Nozes e os Quatro Reinos” („Dziadek do orzechów i cztery królestwa”)

doc. doc. Fabian Wróblewski

Naprawdę podobał mi się ten film. Wiele negatywnych recenzji wydaje się być strasznie niepewnych dla rodzinnego filmu Disneya. To nie arcydzieło, ale nie rozumiem całej nienawiści. Jak wszyscy możemy się zgodzić, jest oszałamiający wizualnie. Kostiumy są wspaniałe, podobnie jak fryzura i makijaż. Zestawy są oszałamiające i, co zaskakujące, według niektórych wywiadów, które oglądałem, większość z nich nie jest CGI. Stworzyli pięknie szczegółowy świat i to się opłaca. Historia nie jest tym samym, co balet, ani nie twierdzi, że nim jest. Osobiście nie chciałbym, żeby było tak samo. W nowy sposób poznajemy ukochane elementy Dziadka do orzechów. Chociaż jest wiele do zrobienia, szczególnie w scenariuszu, naprawdę podobała mi się nowa historia. Dynamika między Clarą a jej zmarłą matką jest świetna i jest prawdziwym emocjonalnym motywem filmu. Ponieważ jest to film Disneya skierowany do dzieci, scenariusz jest czasami okropnie tandetny, ale nie na tyle, by rozpraszać. Sama Clara powinna być mocną stroną filmu. Jest bardzo inteligentna, szczególnie w inżynierii i fizyce. Odróżniają Clarę od jej siostry Louise, właściwej (jak na tamte czasy) młodej Angielki. Nie żeby było coś złego w byciu sztywną i przyzwoitą. Prawdę mówiąc, Clara spędza większość filmu w pięknych sukienkach i makijażu. A jednak nadal jest bohaterką i nadal kopie tyłek. Jest to ważne, ponieważ łączy te kobiece cechy z mocą. Wysłuchaj mnie na ten temat. Czuję, że tak wiele silnych bohaterek, które znamy i kochamy, jest w pewien sposób pozbawionych kobiecości. Zazwyczaj są stworzeni, by być surowymi „chłopcami”, którzy „nie są jak inne dziewczyny”. To samo w sobie nie stanowi problemu. Problem w tym, że zamiast obejmować cechy kobiece, pomniejszają je. Wiem, że role płciowe są bycze, wierz mi, ale nie sądzę, by kobiety powinny być zawstydzane za to, że są tym, co społeczeństwo uważa za kobiece. Możesz być złą suką I cieszyć się sukienkami księżniczki. Kobiety nie powinny mieć „męskich” cech, aby odnieść sukces. Z tego powodu uważam, że Clara jest fantastycznym wzorem do naśladowania dla młodych dziewczyn, które prawie na pewno coś od niej odbiorą. Tak więc, choć daleko mu do ideału, jest zabawne, piękne i pełne serca. Nie twierdzi, że jest następnym Odkupieniem Shawshank, więc nie rozumiem, dlaczego jest to tak mocno wiercone. To wspaniały mały film Disneya, nie myśl tak dużo o szczegółach i po prostu ciesz się.

Nina Krupa

Wcześniej w tym roku wierzyłem w reklamy i szum, a my daliśmy Wrinkle szansę, to było straszne. Przewiń do TEGO filmu, widziałam reklamę, dali mi deja vus o poprzednim filmie, ale spróbowaliśmy, ponieważ chodzimy i oglądamy Dziadka do orzechów co kilka lat i nawet jeśli mój mąż nie lubi baletu, on dostaje fabułę i lubi muzykę. NIE idź i nie oglądaj tego, jeśli choć trochę podoba ci się klasyczny balet bożonarodzeniowy Dziadek do orzechów, wątpię, że spodoba ci się ta dziwna adaptacja. Tak, jest pełen sławnych nazwisk, tak jak A Wrinkle in Time, ale to nie czyni go dobrym. Mackenzie Foy jest tutaj wyróżniającą się postacią, ale nie może tego uratować. Nie będzie to klasyczny świąteczny film do oglądania co roku, moja córka powiedziała, że ​​nawet nie obejrzy go za darmo na Netflix. Zbawienną łaską mojej córki (10 lat) było to, że nie była tak długa, jak niektóre filmy, ale chętnie wyszłaby na około godzinę, ponieważ wcale jej się to nie podobało. Szczerze nie polecam nikomu, aby to zobaczyć, wymaga to klasycznej historii, którą wielu ludzi kocha i próbuje zrobić z niej coś, czym nie jest. Dałem mu 1/10, ponieważ nikomu w naszej grupie się to nie podobało – na szczęście Disney ma wkrótce kilka świetnych filmów (Ralph Breaks The Internet itp.). Jeśli jesteś rodzicem, upewnij się, że wybierasz się na tani dzień pokazu w lokalnym AMC (zwykle we wtorek) lub na wczesny pokaz, kiedy nie musisz płacić pełnej ceny. Nie jestem pewien, co oglądali ludzie, którzy dali mu 10/10, ale trudno mi pomyśleć, że to był ten film.

doc. Antonina Wilk

Zwiastun

Podobne filmy