Informacje o filmie

Najlepszy zabójca MI6 (Mark Strong) ma brata. Niestety dla niego jest chuliganem piłkarskim (Sacha Baron Cohen) z miasteczka Grimsby. Nobby ma wszystko, czego może zapragnąć mężczyzna z biednego angielskiego miasteczka rybackiego Grimsby - 9 dzieci i najbardziej atrakcyjną dziewczynę w północnej Anglii (Rebel Wilson). W jego życiu brakuje tylko jednej rzeczy: młodszego brata Sebastiana. Po tym, jak zostali adoptowani przez różne rodziny jako dzieci, Nobby spędził 28 lat na poszukiwaniach. Słysząc o swojej lokalizacji, Nobby wyrusza na spotkanie z bratem, nieświadomy, że jego brat nie tylko jest agentem MI6, ale właśnie odkrył spisek, który naraża świat na niebezpieczeństwo. Uciekający i niesłusznie oskarżony Sebastian zdaje sobie sprawę, że jeśli chce uratować świat, będzie potrzebował pomocy jego największego idioty.

Chyba nigdy wcześniej nie napisałem recenzji na IMDb, ale tym razem czuję, że muszę. Dziękuję, panie Cohen, za największy śmiech, jaki miałem z jakiegokolwiek filmu od lat. Ten film to komedia złota. Jasne, fabuła jest cienka, ale kogo to obchodzi? Choć na tym frekwencji, ten film trochę odbiega od poprzednich występów Cohena - mniej mockumentarny, a bardziej narracyjny, ale jest knebel po kneblu - non-stop. Moje boki bolały przed końcem pierwszego aktu. Niektóre z innych kwaśnych recenzji tutaj nie mają sensu. Jeśli pójdę na komedię, nie oczekuję nagrodzonego Oscarem, prowokującego do myślenia dramatu. Chcę eskapizmu. Jestem gotów całkowicie zawiesić niedowierzanie w zamian za kilka dobrych śmiechów. Ten film zapewnia to w szpic – i nie tylko. Bo kiedy film sprawia, że ​​chowasz usta w łokciu w obawie, że nie zakłócisz śmiechem innych widzów, wiesz, że dobrze się bawisz. I to wszystko, czego chcę od filmu. Jeszcze raz dziękuję, panie Cohen!

Nina Mazurek

Jestem wielkim fanem Sacha Baron Cohen. Szczególnie kocham go w jego filmach dokumentalnych, w których w każdej scenie wykorzystuje prawdziwych ludzi i gra wokół nich swoją postać. Teraz udowodnił zarówno w „Dyktatorze”, jak i „Grimsby”, że potrafi bardzo dobrze pisać również w standardowym stylu komediowym. Najbardziej w jego filmach podoba mi się to, że nic nie jest poza zasięgiem. Można powiedzieć wszystko, każde wydarzenie może się wydarzyć i nikt nie jest bezpieczny przed jego kpinami. Jest jedna scena w „Grimsby”, która jest szczególnie obraźliwa i szokująca do oglądania. Widziałem klip z programu Jimmy'ego Kimmla, w którym widziano reakcję publiczności na tę scenę (bardzo sprytny chwyt marketingowy) i teraz mogę w pełni zrozumieć ich obrzydzenie i dyskomfort z powodu tego, co oglądali. Tym jednym doprowadził go do granic możliwości. Jest tu jednak coś więcej niż tylko wartość szokowa. Dialog jest zawsze sprytny i dowcipny, a jednocześnie zawsze trzyma się unikalnego stylu Cohena. Czasami czuje się prawie tak, jakby zmagał się z tempem swojej komedii, ponieważ publiczność nawet nie skończyła się śmiać z jednego żartu, a kolejny zabawny jest tam rzucany. Jednak tym, co sprawiło, że było to lepsze niż „Dyktator”, była dla mnie historia. Akcja była naprawdę zabawna i interesująca. Połącz doskonałą akcję i zabawną komedię, a i tak już krótki czas działania absolutnie mija.

Ewa Borkowska

Nobby Butcher (Sacha Baron Cohen) jest idiotą piłkarskim chuliganem z Grimsby i ma 11 dzieci z Dawn (Rebel Wilson). Chce ponownie połączyć się z oddzielonym bratem Sebastianem Gravesem (Mark Strong). Sebastian jest teraz strzelcem odgałęzienia MI6. Jego śledztwo prowadzi do aktorki filantropki Rhondy George (Penelope Cruz). Interwencja Nobby'ego powoduje, że Sebastian zostaje obwiniony o zabójstwo. Sebastian jest zmuszony połączyć siły ze swoim sekretnym bratem Nobbym. Nobby jest częściowo irytujący. Kiedy już to przezwyciężę, jego idiotyzm jest trochę zabawny. To wszystko jest głupie i oburzające. Na wpół przewracam oczami, a na wpół uśmiecham się z niedowierzaniem. Nudzą mnie dowcipy o kupach i bardziej oczywiste rzeczy. Szokujący humor jest przesadny. Z drugiej strony SBC często uderza publiczność nieoczekiwanym humorem. To prawdziwa torba z mieszanką.

Konrad Ziółkowski

Zwiastun

Podobne filmy