Po tym, jak Zeus walczy i wysyła Tytanów do podziemi, zostaje władcą Olimpu, domu wszystkich greckich bogów. Hades zostaje wysłany, by rządzić podziemiem, ale planuje wyrzucić Zeusa z Olimpu z pomocą Tytanów. Trzy losy ostrzegają go, że jego plany będą zagrożone, jeśli Herkules, nowonarodzone dziecko Zeusa, będzie nadal w pobliżu, zanim spróbuje przejąć Olimp. Hades wysyła Paina i Panikę, aby zamienili Herkulesa w śmiertelnika i zabili go, ale nie udaje im się to i zostawiają go na ziemi z boską siłą, by został wychowany jako człowiek. Herkules dorasta, ale później dowiaduje się, że jest synem bogów i aby wrócić na Olimp musi zmienić się w „prawdziwego bohatera”. Jest szkolony przez satyra Phila i po walce z wszelkiego rodzaju potworami staje się najsłynniejszym bohaterem starożytnej Grecji. Uratował nawet Olimp przed przejęciem przez Hadesa, ale ponownie staje się bogiem dopiero po tym, jak zaoferuje wymianę swojego życia w celu uratowania Meg, swojej miłości, przed podziemiem Hadesu i pokazuje, że prawdziwy bohater musi mieć silne serce a nie tylko siła fizyczna.

Jeden z najlepszych filmów Disneya, jakie kiedykolwiek powstały. Wokalne talenty Jamesa Woodsa, Danny'ego DeVito, Tate Donovana i Rip Torna są na miejscu. Muzyka nie jest najlepszym dziełem, jakie wypuścił Disney, ale sam film jest po prostu niesamowity. Opowieść o synu, który próbuje odzyskać bohaterstwo, aby wrócić do domu, była opowiadana już wcześniej. Jednak sposób, w jaki mówi się o tym, wydaje się po prostu świeży i nowy. James Woods jako Hades to doskonały casting. Jest na poziomie Jamesa Earla Jonesa jako Dartha Vadera. Nie wyobrażam sobie, żeby ktoś inny wcielił się w Hadesa. Świetna robota Disneya nad tą perfekcją. Jeśli ktoś lubi mitologię grecką, to jest to świetna, przyjazna dzieciom wersja.

Gustaw Lewandowski

Myślę, że ten film jest wspaniały. To czysta rozrywka dla dzieci i zabawna dla dorosłych. Po raz pierwszy obejrzałem ten film w wieku 7 lat i bardzo mi się podobał… teraz oglądam go ponownie w wieku 14 lat i wyję ze śmiechu. „Chcesz kupić zegar słoneczny?” sekwencja sprawia, że ​​nie mogę oddychać ze śmiechu, podczas gdy kiedy byłam młodsza, nie było to nawet chichot. Podobnie jak w przypadku wszystkich filmów Disneya, żarty są dla „dużych dzieci”, a wartość rozrywkowa jest dla najmłodszych. Ten film został skrytykowany za to, że nie pozostał wierny greckiej mitologii. Moja odpowiedź brzmi, to nie ma znaczenia. To dowcipny, sarkastyczny i przyjemny film. Dokładności nie mają sensu. Postacie są cudowne, szczególnie Phil i Hades. Ponadto Megara zapewnia zadziorną, całkowicie nie „księżniczkę” kobiecą postać, co jest cudowne! Ogólnie - 8/10

inż. doc. Marika Krajewska

Jestem zszokowany, widząc ten film z oceną poniżej 7. Jako wielki fan Disneya, wyjdę na kończynę i powiem, że to jedna z najlepszych 5 Disneya. Nie ma takiego filmu Disneya z tak ostrym dowcipem ponieważ ten jest z dużą częścią prawdopodobnie straconą na widzach, zgadując z oceną przyznaną temu filmowi. „Meg” zdecydowanie pojawia się jako moja ulubiona kobieca rola Disneya. Zrywając z tradycją, jej postać nie jest aż tak kobieca w swoim gryzącym dowcipie i sarkazmie, ale to działa, sprawiając, że film jest zabawny, a jej postać kochana, pomimo pracy z wątpliwymi motywami. Aranżacja i fabuła są typowe dla filmu, ale scenariusz, animacja i muzyka są najbardziej oryginalne ORAZ dobre. Gdybym miał zgłosić skargę, powiedziałbym, że dzięki wiecznemu humorowi film nie był emocjonalnie bolesny. Jednak ten film pozostaje jednym z najbardziej rozrywkowych, jakie widziałem. 8,5/10

mgr inż. Norbert Szczepański

Chociaż wiem, że pochwaliłem kilka innych filmów Disneya… Hercules wyróżnia się jako mój ulubiony wśród nich wszystkich. Po tym filmie funkcje Disneya po raz kolejny wydawały się spadać w dół. Jednak mogę oglądać ten film raz za razem, ma spektakularny grecki refren w stylu gospel, który będzie dzwonił w twojej głowie przez wiele dni (i ci się spodoba!). Wszystkie postacie są sympatyczne, nawet złoczyńca i jest to absolutnie zabawne! Nigdy nie rozumiałem panoramowania, jakie ten film dostał od fanów Disneya, ponieważ nigdy nie pojąłem, czego można nie lubić. Animacja jest przepięknie wykonana, choć w stylu sztuki greckiej, co może nie każdemu przypadnie do gustu (bardzo podobna sytuacja do Śpiącej Królewny, która nie spodobała się niektórym, ponieważ była animowana w stylu średniowiecznego gobelinu), ale działa wspaniale w filmie. Zaryzykuj i obejrzyj… a kiedy skończysz oglądać to po raz szesnasty, wyjdź i kup ścieżkę dźwiękową!

Tymoteusz Konieczny

„Herkules” to zapierający dech w piersiach film Disneya i tym razem nie jest przeznaczony tylko dla dzieci. Animacja jest bardziej podobna do „starej szkoły” Disneya, zanim syndrom uroczego dużego oka i postacie są niezwykle zabawne. Ma chytry humor i żarty, ale to, co go wyróżnia, to piosenki; soul, RNB, jazz, a nie w zasięgu wzroku. Rozrywka na wysokim poziomie!

inż. doc. Mateusz Szewczyk

Podobne filmy