Próbując uciec przed złamaną przeszłością, Sarah O'Neill wraz ze swoim młodym synem Chrisem buduje nowe życie na obrzeżach wiejskiego miasteczka. Przerażające spotkanie z tajemniczym sąsiadem niszczy jej kruchą ochronę, wrzucając Sarę w narastający koszmar paranoi i nieufności, gdy próbuje odkryć, czy niepokojące zmiany w jej synku są powiązane ze złowieszczym zapadliskiem zakopanym głęboko w lesie, który graniczy z ich Dom.

Bardzo trudno nie dać się wciągnąć w obejrzenie „The Hole in the Ground” z tak dobrym założeniem, mieszając horror, tajemnicę i psychologię z delikatnym tematem. Wyglądał również świetnie z reklamy, może nie został całkowicie sprzedany pod nieco uproszczonym i mylącym tytule, ale założenie i reklama były więcej niż wystarczające, abym chciał to zobaczyć. Oprócz tego, że byli ludzie, którym się to podobało. Widząc „The Hole in the Ground” dołączę do tych, którzy poczuli, że byli nim rozczarowani i że mogło być o wiele lepiej. Są dobre rzeczy i nie jest tak złe, jak powiedzieli niektórzy z negatywnych recenzentów z osobistego punktu widzenia, ale jednocześnie „The Hole in the Ground” też nie jest szczególnie dobry i ma poważne wady, które uniemożliwiają jej osiągnięcie pełni potencjał. Jeśli chodzi o moją opinię, to jest to takie, które jest tutaj prawie na ogrodzeniu. Zacznę od dobrych rzeczy. „The Hole in the Ground” jest dobrze zrobiony, pięknie i klimatycznie nakręcony z nastrojową, ale nie ponurą paletą kolorów, która dobrze pasuje do tonu filmu. Kolejnym dużym plusem jest partytura muzyczna, która odpowiednio nawiedza, dodaje wiele do atmosfery i nigdy nie działa przeciwko niej ani jej nie przewyższa. Gra aktorska jest lepsza niż przeciętna, z wiarygodnym prowadzeniem od Seany Kerslake. James Quinn Markey ma również odpowiednią intensywność w swojej roli, niełatwą do wykonania. James Cosmo to świetna wartość. Niektóre z filmów są odpowiednio przerażające na początku. Niestety, zbyt dużej części „The Hole in the Ground” brakuje niezbędnej niesamowitości i intensywności, obciążonej bardzo martwym tempem i coraz bardziej cienką, a czasem pozbawioną wydarzeń fabułą, która stara się zmieścić wystarczającą ilość treści w standardowym filmie pełnometrażowym. Chociaż moja inteligencja nigdy nie została obrażona, moja uwaga zachwiała się, a brak niespodzianek i suspensu był dużym problemem, podobnie jak prawdziwy drapieżnik w zakończeniu, które można było zrobić z większą jasnością. Odkryłem, że film nigdy tak naprawdę nie przeszkadzał ani nie wnikał pod skórę, eksplorując jego wrażliwy temat w sposób, który przesadza z subtelnością, ponieważ ten konkretny aspekt nigdy nie wydawał się wystarczająco zbadany, aby odpowiednio się troszczyć lub być poruszony. Scenariusz ma tyle życia, co wilgotny charłak i wymagał poważnego posprzątania, podczas gdy postacie były zbyt słabo rozwinięte, abym właściwie im kibicował. W sumie jestem tutaj na płocie. 5/10

Leonard Konieczny

Film o podmieńcach. Wreszcie horror o wróżkach. Wiedza o wróżkach jest przerażająca jak diabli. Młody aktor jest genialny. Bardzo utalentowany. Jest bardziej napięta niż nerwowa. Mnóstwo denerwujących chwil, warte obejrzenia. Świetne zdjęcia i klimatyczna muzyka. Historia, która mogłaby wydarzyć się w każdym kraju. jeśli wróżki zastąpią twoje dziecko oszustem, po prostu bijesz oszusta, aż wróci twoje słodkie, dobrze wychowane dziecko.

dr Aleksander Głowacki

W The Hole In The Ground są dobre i złe rzeczy. Dobre rzeczy to aktorstwo, ponieważ wszyscy aktorzy byli bardzo wiarygodni w swoje role, mroczna atmosfera dzięki doskonałej ścieżce dźwiękowej i dobrym zdjęciom oraz niezbędne momenty suspensu i przerażające dla horroru. Złą rzeczą byłoby poczucie, że ta historia jest po prostu niedokończona i brak wyjaśnienia, co naprawdę się dzieje, i niech to będzie głównym rozczarowaniem tego filmu. Mogłoby być znacznie lepiej, gdyby historia nie była tak nierozwinięta, a szkoda, bo miała potencjał.

doc. Anita Krupa

Filmy z udziałem złych lub złośliwych dzieci często z jakiegoś powodu najbardziej nas przerażają. Dziura w ziemi nie jest wyjątkiem. To niewielka irlandzka produkcja z zaledwie kilkoma postaciami, ale udaje jej się stworzyć bardzo mrożącą atmosferę strachu po tym, jak matka i jej syn wprowadzają się do ich nowego domu na opustoszałym terenie na skraju dużego gęstego lasu. Film naprawdę sprawia, że ​​czujesz ich samotność, gdy matka natyka się na tajemniczą ogromną dziurę w środku lasu za ich domem. Jej chłopak zaczyna zachowywać się dziwnie po ucieczce pewnej nocy do lasu, a ona zaczyna kwestionować jego tożsamość, a także zdrowie psychiczne. Aktorka grająca matkę bardzo dobrze pokazuje swoje mieszane emocje, a chłopiec naprawdę przekazuje uczucie nieprzyjemności. To w połączeniu z przerażającą atmosferą naprawdę cię wciąga. To bardziej horror psychologiczno-dramatyczny i nie każdy doceni powolny i subtelny ton filmu, ale jeśli podobał ci się inteligentny horror, taki jak Under the Shadow i Goodnight Mommy, to myślę spodoba ci się to. Nie jest aż tak dobry i niestety brakuje mu na końcu odrobiny wyjaśnienia, ale czasami myślę, że to w porządku, aby film pozostawił trochę widzom, aby sami się domyślili. Chciałbym tylko, żeby nie trwało to może 10 minut dłużej, żeby lepiej rozwinąć wydarzenia prowadzące do konkluzji.

dr Aurelia Mazurek

Podobne filmy