Informacje o filmie

Po konfrontacji z nikczemną organizacją Vortex w Johnny English Reborn (2011), emerytowany, teraz siwiejący człowiek tajemnicy, który nie zna strachu, Johnny English (Rowan Atkinson), uczy się geografii i pokazuje tajniki swoim młodym uczniom w szkole z internatem. Jednak ze względu na zbliżającą się doroczną międzynarodową konferencję G12, brytyjska premier (Dame Emma Thompson) nie będzie miała innego wyjścia, jak zadzwonić do Johnny'ego z emerytury, gdy zmasowany cyberatak ujawni tożsamość każdego szpiega na Wielka Brytania. Teraz staroświecka taktyka kontrwywiadu w Anglii staje przeciwko misternej i dobrze zorganizowanej wojnie cyfrowej rozpętanej przez złowrogiego megalomana, który pragnie dominacji nad światem. Czy Johnny English i jego zaawansowany technologicznie pomocnik Bough (Ben Miller) mogą uratować królową i Wielką Brytanię?

Podczas gdy film 007 staje się głęboki i mroczny, film Johnny English nadal jest zabawny. I jest na tyle zabawne, że nie jest przestarzałe, używając oldschoolowych narzędzi do żartów.

dr dr Aleksander Czarnecki

Być może nie jest to jego najlepsza praca, ale jest sporo prawdziwych momentów śmiechu na głos. Brytyjczycy są pionierami autoironicznego humoru, a Mr Bean jest maskotką. Rowan Atkinson to żywa legenda. Jednorazowy zegarek, ale warto!

mgr inż. Konrad Wójcik

Zwiastun

Podobne filmy

Pięć ton i on