Marty, znudzony i przygnębiony zebra ze słynnego zoo w Central Parku, pragnąc swobodnie wędrować po rozległych krajobrazach Matki Afryki, ucieka z więzienia w noc swoich dziesiątych urodzin. Jednak po nieudanej próbie ratowania przez towarzyszy Marty'ego — Alexa, zadowolonego lwa; Melman, płochliwa żyrafa, i Gloria, rezolutna hipopotam – przyjaciele znajdą się w skrzyniach i wysłani do odległego rezerwatu dzikiej przyrody, by wylądować na piaszczystych wybrzeżach egzotycznego Madagaskaru. W końcu marzenie Marty'ego się spełni; niemniej jednak, co to naprawdę znaczy być naprawdę dzikim zwierzęciem?

Wspaniała opowieść o przyjaźni i przetrwaniu, w której zwierzę ucieka z zoo, a jego przyjaciele idą go odebrać, ale wszystko idzie nie tak. Fabuła i ich nieszczęścia są dość oryginalne, a całość jest bardzo dobrze oddana i generuje świetną zabawę

mgr doc. Emilia Szewczyk

Oto kolejny niedawno nakręcony film animowany, który ma dwie wybitne cechy, dzięki którym jest zwycięzcą: 1 – niezmiennie zabawny humor, którym mogą cieszyć się dorośli, oraz 2 – piękne, odważne kolory. Kiedy film jest zarówno przyjemny do słuchania, jak i do oglądania, mam bardzo niewiele skarg. Ten film dostarcza dużo radości z większą liczbą żartów, z których być może dorośli mogliby się śmiać niż dzieci. Nie mogę tego powiedzieć na pewno, ponieważ sam to obejrzałem .... ale na pewno się pośmiałem To opowieść o czterech zwierzętach z ogrodów zoologicznych, które lądują w dziczy. Aby być bardziej precyzyjnym, przenoszą się z dużego zoo w Nowym Jorku na dzikie Madagaskar, wyspę w pobliżu Afryki. Gdziekolwiek są ci "chłopaki" - lew, zebra, hipopotam i żyrafa - są zabawni. Ben Stiller i Chris Rock, wypowiadający odpowiednio lwa („Alex”) i zebrę („Marty”), to dwaj główni bohaterowie. Hipopotam Jady Pinkett Smith („Gloria”) i hipochondryczna żyrafa Davida Schwimmera („Melman”) zapewniają solidne wsparcie. Najważniejsze jest to, że wszystkie postacie, w tym drugoplanowe, są na swój sposób sympatyczne i zabawne. Każda postać jest zupełnie inna. Filmy fabularne są wyjątkowo szybkie, więc półtorej godziny jest łatwe do oglądania. Być może najlepszą rzeczą, jaką mogę powiedzieć, jest to, że słyszałem wiele dobrych rzeczy na ten temat przed obejrzeniem tego i spełniło się to, co było w szumie. To nie jest łatwe.

Pola Wieczorek

Madagaskar to film wyprodukowany przez Dreamworks pod kierownictwem Erica Darnella i Toma McGratha, którzy bez wątpienia osiągnęli idealne połączenie animacji 3D i komedii, tworząc jako produkt końcowy film dla wszystkich odbiorców pełen zabawnych momentów, poruszającej muzyki i naprawdę dobrej animacji w 2005 roku, oglądając film, można było stwierdzić, po prostu widząc bohaterów, ich uczucia i ekspresję, że zespół animatorów kierowany przez Shannona Jeffriesa jako dyrektora artystycznego chciał nam je przedstawić. Historia filmu zaczyna się w nowojorskim zoo, gdzie jest bardzo zróżnicowana grupa przyjaciół, składająca się z lwa, który jest bohaterem (Alex), jego najlepszego przyjaciela, zebry (Marty), hipopotama (Gloria) i żyrafa (Melman). Wszystko zaczyna się, gdy Marty, w swoje 10. urodziny, żałuje, że jego życie stało się rutyną, co potęguje pragnienie poznania tego, co jest poza murami, które go trzymają w niewoli, marzenie o zmianie swojego życia połączone z ideami grupa pingwinów, która pełni rolę oddziału żołnierzy, prowadzi tę grupę przyjaciół w wiele przygód. Film jest bardzo zabawny, ponieważ jego mieszanka fikcji i rzeczywistości, wraz z momentami czarnego humoru, skupia publiczność na tym, co wydarzy się dalej w ciągu 82 minut filmu, dodatkowo wpaja ważne wartości, takie jak przyjaźń i antropomorficzne zachowanie bohaterowie sprawią, że poczujemy się jeszcze bardziej zaangażowani w przedstawianą nam historię.

mgr Karolina Górska

Dużo zabawy - widziałem to z wnukami i teatrem pełnym rodzin. wszyscy świetnie się bawili. technicznie rzecz biorąc, można by powiedzieć, że historia była miejscami „nierówna” (możesz powiedzieć *tak* o filmach animowanych? (-:) – wspominam o tym, ponieważ na IMDb pojawiły się niepotrzebne negatywne opinie. Ogólnie aczkolwiek prezentacja jest szybka, jasna, radosna i zachwycająca dla oczu i uszu. Są też wyjątkowe, dziwaczne sceny (np. zwierzęta nonszalancko wsiadające do metra?) – uwielbiam oglądać rzeczy, których nie widziałem widziałem wcześniej. to nie jest łatwe, wiesz - według wszystkich relacji, "wszystko zostało już zrobione na filmie..." - (jeśli złapiesz mój dryf).

Filip Baranowski

Muszę przyznać, że miałam dość przesadnej reklamy, ale postanowiłam dać Madagaskarowi szansę. Ostatnio coraz bardziej zagłębiałem się w animacje komputerowe i chciałem zobaczyć, o co chodzi na Madagaskarze. Nie rozumiem, dlaczego jest tak wielu użytkowników na IMDb, którzy absolutnie nienawidzą tego filmu lub tak naprawdę się w niego nie wczuli, ponieważ myślałem, że to bardzo ładny i przyjemny film dla dzieci i dorosłych. Marty, Meldman, Alex i Gloria to zwierzęta w zoo, które są rozpieszczane przez cały dzień i zapewniają ludziom stały rozkład dnia. Marty chce jednak więcej, zastanawia się, skąd pochodzi i jak by to było być na wolności. Lew Alex jest naprawdę przeciwny i nie będzie miał w tym żadnego udziału, ale po ucieczce próbuje odnaleźć Marty'ego. Reszta gangu podąża za nimi, ale zostają złapani przez łapacze zwierząt i odsyłani z powrotem, ale przypadkowo spadają z łodzi transportującej ich do domu i lądują na wyspie zwanej Madagaskarem. Są „mile widziani”, jeśli to właściwe słowo, przez inne zwierzęta i muszą nauczyć się, jak przetrwać, ale będzie ciężko, gdy Alex będzie głodował mięsa! Uwielbiałem nawiązania do American Beauty i Chariot of Fire, myślałem, że są po prostu zabawne! W tym filmie jest więcej niż kilka dobrych śmiechów i czułem, że był niesprawiedliwie oceniany tutaj na IMDb, tak, nie jest tak wspaniały jak Iniemamocni, ale naprawdę czuję, że każdy może pokochać ten film. Właściwie zamierzam to kupić, bardzo mi się podobał, więc proszę, daj temu filmowi uczciwą szansę. Uwierz mi, warto poświęcić czas. 8/10

dr Maciej Woźniak

Podobne filmy