Louanne Johnson jest byłym żołnierzem piechoty morskiej, zatrudnionym jako nauczyciel w liceum w biednej części miasta. Niedawno rozstała się z mężem. Jej koleżanka, również nauczycielka w szkole, dostała dla niej tymczasową pracę. Po fatalnym przyjęciu ze strony uczniów, próbuje niekonwencjonalnymi metodami nauczania (używając karate, tekstów Boba Dylana itp.), aby zdobyć zaufanie uczniów.

Nie byłem zainteresowany obejrzeniem tego filmu, kiedy wyszedł w 1995 roku. Po prostu wydawał się być kolejnym filmem o wściekłej młodzieży z śródmieścia, która walczy o ukończenie szkoły średniej. Więc wpadając w to dziś wieczorem, w końcu zdecydowałem się poddać i dać temu zegarek. Moja ostateczna ocena jest taka, że ​​chociaż ten film można porównać do długiej listy filmów, które są świetnymi nauczycielami-inspiruje-dzieci, teraz akceptuję ten film, ponieważ portret Michelle przenosi go na szczyt, byłem również pod wrażeniem uczciwości i wrażliwości Renoly'ego Santiago. czytanie. Łatwo jest, jak mam wystarczający testament, odrzucić filmy, które wydają się być klonami, ale ponieważ podobno było to oparte na prawdziwej historii byłej kobiety w wojsku, pokazuje to albo, że historia ta nie wyłania się z umysłów banalnych - myślących pisarzy, ale z faktu, że historie takie jak te powtarzają się codziennie w tkance Ameryki i muszą być opowiadane pod tyloma postaciami, ile jest historii. DLACZEGO? Ponieważ wszyscy potrzebujemy inspiracji i nadziei w swoim życiu.

Kinga Czerwińska

Jedną z rzeczy, których nauczyłem się przez te lata, jest to, że jeśli chodzi o filmy, używaj własnej opinii. To, że ktoś mówi, że to zły film, nie oznacza, że ​​ci się nie spodoba. Niebezpieczne umysły to doskonały film. Czytałem recenzje tego filmu i mówię, że to tylko kolejny hollywoodzki film. Ich błąd! Obejrzałem ten film i byłem pod wrażeniem. Dla mnie to było naprawdę inspirujące. Michelle Pfeiffer była w tym filmie doskonała. Są tacy, którzy twierdzą, że Michelle nie jest wystarczająco twarda, by zagrać tę postać, ale przepraszam, że pękła im bańka, ale to się nazywa aktorstwo. Możesz być najsłabszą osobą na ziemi, ale jeśli jesteś naprawdę dobrym aktorem, możesz sprawić, że każdy uwierzy, że jesteś twardzielem lub dziewczyną. Muzyka była niesamowita. Obsada była świetna. Fabuła i scenariusz były wyjątkowe. Polecam ten film każdemu. Nie będziesz rozczarowany. Na pewno nie.

Ignacy Cieślak

Zwiastun

Podobne filmy