Violet to nieśmiała nastolatka, która marzy o ucieczce z małego miasteczka i realizacji swojej pasji do śpiewania. Z pomocą nieoczekiwanego mentora bierze udział w lokalnym konkursie śpiewu, który wystawi na próbę jej uczciwość, talent i ambicję. Oparta na popowej ścieżce dźwiękowej Teen Spirit to instynktowna i stylowa opowieść o Kopciuszku.

Teen Spirit to bardzo dobrze zrealizowany dramat muzyczny. Elle Fanning zapewnia doskonałą wydajność ołowiu. Ona świeci przez cały ten film. Druga obsada również wykonuje dobrą robotę w tym filmie. Film jest bardzo dobrze wyreżyserowany przez debiutanta Maxa Minghella. Film jest bardzo stylowy i dobrze wykorzystuje popową ścieżkę dźwiękową. Nigdy się nie nudzisz w czasie jego trwania, nawet jeśli wiesz, dokąd zmierza ten film. Bez wątpienia główną słabością filmu jest jego fabuła. Od samego początku wiesz, dokąd zmierza film. Ale to jest tak dobrze zrobione, że możesz to wybaczyć. Ogólnie rzecz biorąc, nie jest to nic nowego, ale jest wystarczająco dobrze wykonane, aby zapewnić Ci rozrywkę.

Grzegorz Błaszczyk

Teen Spirit to brytyjski aktor, który po raz pierwszy został scenarzystą Maxa Minghelli. To dramat o konkursie w stylu American Idol w Wielkiej Brytanii. Bohaterką Minghelli jest Violet Valenski (Elle Fanning), nastolatka polskiego pochodzenia, mieszkająca na Isle of Wight (skąd pochodzi sam Minghella). Fabuła jest dość prosta: Violet zostaje wzięta pod skrzydła niejakiego Vlada, granego przez chorwackiego aktora Zlatko Burica. Gra wyblakłego śpiewaka operowego, który proponuje być jej menedżerem. Buric ma grać postać, która jest ujmująca, ale fizycznie nieprzyjemna dla oka (nie tylko rozczochrana, ale także z nadwagą). Nie jestem pewien, dlaczego mamy kibicować Vladowi, zwłaszcza po tym, jak zaoferował, że będzie reprezentował Violet za 50% wygranych. Dopiero po tym, jak bezczelna matka Violet wyjaśni mu jego wynagrodzenie jako menedżera, Violet może spróbować swoich sił w konkursie. Niewiele więcej można powiedzieć o Teen Spirit. Przypuszczam, że gdyby Vlad miał trochę więcej historii, sprawy mogłyby być nieco ciekawsze. Ale nie robi tego i ma niewiele do zrobienia w swoich interakcjach z Violet (jest krótka scena, w której wykonuje jej pobieżne ćwiczenia oddechowe). Jest też dość przewidywalny zwrot akcji, kiedy Violet nie zostaje wybrana do programu, ale później zostaje zaakceptowana, gdy dziewczyna, z którą początkowo przegrała, zostaje zdyskwalifikowana. Poboczny wątek dotyczący agresywnego szefa klubu muzycznego, który próbuje podpisać z Violet kontrakt płytowy na wyzysk, skutkuje jednym z nielicznych momentów napięcia – prowadzi to do krótkiej sprzeczki między Vladem i Violet, ale w końcu wszystko się poprawia. Jeśli chodzi o sam konkurs Teen Spirit, nie dowiadujemy się praktycznie nic o rywalach Violet. Co więcej Fanning udowadnia, że ​​ma dość przyzwoity głos, ale zastanawiamy się, dlaczego ostatecznie wygrywa konkurs. Innymi słowy, jej postać Violet jest całkowicie przeciętna. Kilka coverów, które śpiewa, jest całkiem przyzwoitych (wyróżnia się „Lights” Elle Goulding), ale większość piosenek (i tańca) po prostu nie zapada w pamięć. Teen Spirit to także jeden z nowych filmów, który technicznie jest poniżej średniej. Prawie cały film jest oświetlony w ciemności i od czasu do czasu brakuje akcji z powodu kiepskiej kinematografii. Jeśli lubisz American Idol lub X-Factor, możesz chcieć to zobaczyć, ale najważniejsze jest to, że początkujący pisarz Minghella ma wiele sposobów, aby przejść, zanim wymyśli coś znacznie przekonującego i oryginalnego!

mgr Justyna Głowacka

Zwiastun

Podobne filmy