To było gdzieś w latach pięćdziesiątych. Żonaty Humpty i Ginny – to drugie małżeństwo dla obojga – mieszkają i pracują na Coney Island, to czas, kiedy zbliża się do obskurnego. Richie, syn Ginny z jej pierwszego małżeństwa, zachowuje się, wzniecając pożary, prawdopodobnie w wyniku rozstania jego rodziców, co Ginny przyznaje, że to jej wina w zdradzie, i pomimo tego, że Richie nie pamiętał swojego ojca. Podczas gdy Humpty jest emocjonalnie potrzebujący Ginny, Ginny, niegdyś obiecująca młoda aktorka, jest nieszczęśliwa w małżeństwie, zdając sobie sprawę, że nigdy nie kochała swojego Humpty, o czym on jest całkowicie nieświadomy, ona, która miała letni romans z Mickey, college'u. student i początkujący dramaturg, który płaci rachunki ratownikiem. Ginny postrzega młodszego Mickeya, w którym jest zakochana, jako swoją drogę do szczęścia jako jej następny mąż. Podczas gdy Mickey czasami myśli, że w zamian kocha Ginny, jego uczucia nigdzie nie są obsesyjną naturą uczuć Ginny do niego. Ich życie komplikuje się wraz z powrotem Karoliny, dwudziestosześcioletniej córki Humpty'ego z pierwszego małżeństwa. Humpty zerwał z nią całkowitą więź, kiedy pięć lat temu, wbrew woli jego i matki, poślubiła gangstera Frankiego Amato, zamiast poślubić jakiegoś „dobrego” chłopca, którego Humpty przygotował dla niej. Nie mając dokąd się zwrócić, Karolina musi się ukryć, ponieważ w swoim rozwodzie z Frankiem pisnęła przeciwko niemu do władz o tym, gdzie są pochowane przysłowiowe ciała. W związku z tym Frankie i jego zbiry chcą ją wyeliminować, a Humpty jest ostatnim miejscem, w którym zajrzeliby Frankie, znając sytuację między Karoliną a jej ojcem. Niezależnie od tego, Humpty przyjmuje ją jako ojca opiekuńczego, który zapewnia jej jak najwięcej na lepszą przyszłość, płacąc za jej wieczorną naukę. Ta komplikacja narasta, gdy Karolina i Mickey spotykają się, natychmiast pojawia się między nimi atrakcyjność, a Karolina nic nie wie o jego romansie z Ginny. Pojawia się wtedy pytanie, jak bardzo niestabilna Ginny posunie się, by trzymać się Mickeya, którego postrzega jako swoje przyszłe szczęście.

Lubię to. To nie jest idealny film, ale na pewno nie tak zły, jak wielu ludzi to uważa. I oceniam sztukę artysty, a nie samego artysty. To mocny dramat, który podobnie jak „Blue Jasmine” Woody'ego Allena koncentruje się na kobiecie uwięzionej w nieszczęśliwym życiu i na skraju załamania. Kate Winslet wspaniale gra tę kobietę i daje jeden z jej najsilniejszych występów od wieków. Jej głos, wyraz twarzy, wszystko było na najwyższym poziomie i czego potrzebowała postać. Bardzo ciekawy zwrot. Jim Belushi również daje bardzo dobry występ z wieloma różnymi aspektami, trudno go nie lubić, mimo że jest nie do pobicia pod wieloma względami. Dla Belushiego to nowa teoria, ponieważ jest on raczej przyzwyczajony do zabawnych ról, podczas gdy ta była raczej poważną próbą. Świątynia Juno była w porządku, ale nie zrobiła nic wybitnego. Justin Timberlake jest słabym ogniwem filmu. Całkowicie błędne. Naprawdę w ogóle nie kupiłem jego występu. On i zakończenie, które pozostawiło zbyt wiele otwartych pytań i ciągów, były słabszymi częściami filmu. Również część oświetlenia była nieco przesunięta, a nawet przesadzona. Z pewnością nie jest to najmocniejszy film Woody'ego Allena, ale jeden z jego lepszych filmów dekady. Cały wygląd i styl Corny Island z lat 50. również był doskonały.

doc. dr Angelika Jakubowska

Winslet to Ginny, niedoskonała kobieta, która wciąż sabotuje swoje życie. Jej historia rozgrywa się w latach 50-tych, ale nie w przytulnym i ciepłym otoczeniu Dni Radia. Jest to tragedia o niemal epickich rozmiarach, o czym świadczą wzmianki o O'Neilu i Szekspirze. Tragedia kobiety, pchniętej okolicznościami do działania w sposób nikczemny. Z pewnością zawsze mamy wybór, aby zachowywać się uczciwie, ale biorąc pod uwagę nasze wady, czy naprawdę to przyjmiemy? Ginny czuje się jak w pułapce: wyszła za pijaka Humpty'ego, ma nieśmiałą pracę i syna piromani z poprzedniego, nieudanego małżeństwa. Jedynym promieniem słońca jest jej romans z młodszym Mickeyem. Marzy o zamieszkaniu z Mickeyem, choć nie jest jasne, co stanie się z jej pracą i jej synem - ale domyślamy się, że przynajmniej porzucenie męża dla przyjemniejszego towarzystwa byłoby mile widziane. Wchodzi Carolina, córka Humpty'ego, i wszystkie marzenia Ginny zostają rozwiane. Carolina wyszła za gangstera i jest teraz naznaczoną kobietą szukającą kryjówki. Caro nieuchronnie zakochuje się w Mickeyu, który wprawia Ginny w ruch. Historia nie działa dobrze z punktu widzenia gangstera. Prawdziwi gangsterzy sprawdziliby dokładniej dom Humpty'ego, a kiedy odkryliby kłamstwa, wyeliminowaliby całą rodzinę. Ale tutaj skupiamy się na historii Ginny, a Winslet dostarcza. Świetna fotografia i ścieżka dźwiękowa.

Eliza Wójcik

Zwiastun

Podobne filmy