Informacje o filmie

Jackson Maine, słynny piosenkarz country, który prywatnie walczy z uzależnieniem od alkoholu i narkotyków, gra koncert w Kalifornii. Jego głównym wsparciem jest Bobby, jego menedżer i starszy przyrodni brat. Po występie Jackson odwiedza bar drag, gdzie jest świadkiem występu Ally, kelnerki i piosenkarki. Jackson jest zdumiony jej występem i spędzają noc rozmawiając ze sobą, podczas gdy Ally wyjawia mu kłopoty, z jakimi się zmierzyła w trakcie zawodowej kariery muzycznej. Jackson zaprasza Ally na swój kolejny występ. Pomimo początkowej odmowy, ona uczęszcza i, za zachętą Jacksona, śpiewa z nim na scenie. Jackson zaprasza Ally na trasę z nim i tworzą romantyczny związek. W Arizonie Ally i Jackson odwiedzają ranczo, na którym dorastał Jackson i gdzie pochowany jest jego ojciec, tylko po to, by odkryć, że Bobby sprzedał ziemię. Rozgniewany swoją zdradą Jackson uderza Bobby'ego, który następnie odchodzi jako jego menedżer. Zanim to zrobi, Bobby ujawnia, że ​​poinformował Jacksona o sprzedaży, ale ten był zbyt pijany, by to zauważyć.

To był dobry film, ale nie świetny film (nie będzie to popularna opinia). Najpierw dobre rzeczy: Lady Gaga była idealna do iw tej roli - aktorski śpiew, chemia, pisanie piosenek - wszystko fantastyczne. Chemia między Bradleyem Cooperem i Gagą była wiarygodna, a czasami zapierająca dech w piersiach. Pierwsze dwie trzecie filmu miały świetny łuk i uchwyciły nas (jako kolega, który oglądał ze mną film, powiedział: „Mogę obejrzeć pierwszą część tego filmu w powtórce”). Jestem też wielkim fanem około 5 piosenek i bez wahania dodałbym je do mojej biblioteki, są pięknie napisane. Teraz nienajlepsze rzeczy: ostatnia trzecia część filmu była zbyt długa – można ją łatwo skrócić o 20 minut, ale Bradley Cooper, jako reżyser, był więcej niż trochę pobłażliwy we własnych scenach (dostaliśmy walkę , wyciąganie go nie służyło opowiadaniu). Łuk charakteru Ally był rozczarowujący. Gdy jej gwiazda wzrosła, nie nauczyła się kochać tego, co Jack w niej widział. Nie nauczyła się brać na własność własnej historii, tego samego prezentu, który Jack próbował jej dać. Historia Ally nie została rozwiązana aż do ostatnich chwil filmu, została przyćmiona przez reżyserską obsesję Bradleya związaną z upadkiem Jacka, zaprzeczając pierwotnym założeniom wszystkich filmów STAR IS BORN i zmniejszając jej triumf. Myślę, że to, co zmieniło go ze świetnego na dobre, to dla mnie to, że pierwsze dwie trzecie udowodniły, że może być świetny, ale ostatnia jedna trzecia została porwana (gra słów nie zamierzona). Ten film daję 7 (dobry) na 10.

Cyprian Stępień

Jestem bardziej niż trochę zaskoczony, jak wiele recenzji IMDB po prostu błyszczy na temat tego remake'u, kolejnego remake'u, kolejnego remake'u jeszcze innego remake'u. Na wypadek, gdyby niektórzy ludzie nie zdawali sobie z tego sprawy, ten film był przegotowany od lat 30. XX wieku. Może kobiety kochają Bradleya Coopera, więc jest to jego projekt próżności, w którym jest uznawany za pisarza, reżysera i gwiazdę. Heck, Bradley Cooper posunął się nawet do posiadania głosu Sama Elliotta, kopiując chropowaty głos Elliotta, a Mr. Vanity (Cooper) daje sobie nawet kilka minut solowego śpiewania twarzą w twarz jako znużonego, zwietrzałego śpiewu alkoholowego z przeszłości gwiazda. Jasne, Cooper wyciągnął tyle litości, ile tylko mógł, włączając swojego lojalnego psa tęskniącego za naszą gwiazdą rocka ponad wzgórzem. Podczas gdy Jack chowa się za zamkniętymi drzwiami garażu, jego pies odpoczywa przed drzwiami, odpoczywając sam i czekając, aż jego pan Jack wyjdzie zza zamkniętych drzwi garażowych. Awwwwww skurwysyny. Scenariusz Coopera mówi, że „potrzebne są tu łzy soczyste frajerów”. Chciałbym, żeby Hollywood powitało trochę świeżej krwi scenarzystów z kilkoma naprawdę kreatywnymi pomysłami na scenariusze, a nie tylko używało prawdziwych gwiazd do ponownego pisania starych scenariuszy i ponownego haszowania starych filmów i oczekiwało od nas zapalonych kinomanów, którzy lubią chodzić do prawdziwych kin, by ssać stare gówno raz za razem. Założę się, że ponad połowa osób, które napisały chwalebną recenzję tego filmu w IMDB w 2018 roku, nawet nie pamiętają, kto wystąpił w piątej wersji „Narodziny gwiazdy”, ponieważ po prostu nie jest to film pamiętny ani godny wzdęte, wysokie pochwały, które zbiera. W nawiązaniu do wielkiego P.T. Barnum "Co minutę rodzi się frajer"...nie bądź następny. Przekaż ten przereklamowany remake.

Maja Lis

Wiem, że niektórzy powiedzą, że to film manipulacyjny. Być może do pewnego stopnia. Kiedy Lady Gaga zaczęła występować, nie mogłem jej znieść. Moja stara mglistość sprawiła, że ​​uznałem ją za pretensjonalną i robiącą wszystko, by zwrócić na siebie uwagę. W ciągu ostatnich kilku lat nauczyłem się naprawdę lubić to, co robi. W podeszłym wieku bardzo chciałbym zobaczyć ją na koncercie. Możliwość ujrzenia jej ogromnego zasięgu i głębi w tym filmie była bardzo przyjemnym doświadczeniem. Również kotlety Bradleya Coopera były niesamowite. Wszyscy znamy fabułę. Widziałem wszystkie poprzednie wcielenia oprócz jednego, więc nie było problemu. Było kilka wolnych momentów, ale myślę, że zadziałało bardzo dobrze.

Aurelia Ziółkowska

Zwiastun

Podobne filmy