Informacje o filmie

Nowożeńcy, Christian i Anastasia, są zmuszeni skrócić swój miesiąc miodowy i wrócić do domu po otrzymaniu wiadomości o włamaniu do centrali firmy Christiana. Niektóre pliki komputerowe zostały skradzione, a taśmy z kamer bezpieczeństwa identyfikują sprawcę jako Jacka Hyde'a, byłego szefa Any, który został zwolniony za napaść na tle seksualnym. Tymczasem Ana poznaje swój nowy zespół ochrony osobistej. Christian zaskakuje Anę nowym domem i zatrudnia atrakcyjnego architekta, Gię Matteo, do jego przebudowy. Ana jest zirytowana, gdy Gia otwarcie flirtuje z Christianem w obecności Any. Ana prywatnie grozi, że zwolni Gię, jeśli będzie kontynuowała flirt, zmuszając ją do zaprzestania..

Jeden z najgorszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono na ziemi. Film, w którym nic się nie dzieje, wszystko jest fałszywe i pozbawione sensu, nie ma fabuły, nie ma fabuły, sceny seksu są nijakie i ma najgorszy pościg samochodowy wszechczasów.

Maks Zieliński

Muszę być szczery. Nie jestem fanem serialu. Ani książek, ani filmów. Po prostu do mnie nie przemówił. Jednak... Moja lepsza połowa upierała się, że to będzie fajny film. Przygotowała mnie, że to nie Dostojewski mieliśmy zobaczyć, ale Boże wszechmogący byłem w szoku, jak daleko to zaszło. To musi być najmniej spójny, najbardziej bezsensowny, bezsensowny film, jaki kiedykolwiek widziałem w tym kawałku, który nazywamy życiem. Czysta nuda rozlała się przez nieznośne lenistwo scenariusza, puste spojrzenia aktorów, bezsensowne cięcia, bezsensowne sekwencje scen... Po prostu nie mogłem w to uwierzyć... Ktoś zapalił to na zielono?! Mój Boże. Sprawiło, że tęsknię za Twilight...

Leonard Woźniak

Znowu się zaczyna.. Miałem szczerą nadzieję... że nastąpią zmiany. Niestety, muszę stwierdzić oczywistość: to jedna z najgorszych trylogii filmowych, jakie widziałem. Gra aktorska? Zły. Oboje byli tam po wypłatę i nic więcej. Fabuła? Widzisz, jak biorą ślub w przyczepie... a potem widzisz, jak jej były szef podnosi broń, prawda? dobrze, masz to. Kinematografia: Najgorszy niż pierwszy, ale lepszy niż drugi. Nic do dodania. Dialog: ... nie chodźmy tam... W sumie dałbym mu 1/10, bo fajnie było od czasu do czasu popatrzeć na jakiś krajobraz. Ta recenzja jest krótka, bo film został nakręcony krótko. było źle od początku do końca, z okropnymi dialogami, z niestabilnymi emocjami obu postaci… masz poczucie, gdzie ta seria mogła pójść i zrobić to dobrze na samym końcu… ale wtedy to nic nie znaczyło. Boże... Nienawidzę pisarza, który to napisał i potępiam takich pisarzy z powrotem tam, skąd pochodzą.

inż. doc. Lena Jankowska

„PIĘĆdziesiąt odcieni uwolnionych”: zero gwiazdek (na pięć) Trzecia część przeboju erotycznego thrillera romantycznego, opartego na trzech przebojach (zaczynając od „Pięćdziesiąt odcieni szarości”) autorstwa E.L. James. W tym rozdziale Ana i Christian w końcu przyzwyczajają się do bardziej stabilnego związku, choć wciąż jest to naprawdę perwersyjne i obraźliwe, gdy stalker z przeszłości Any nadal niszczy ich szczęście. Film wyreżyserował James Foley, a scenariusz napisał Niall Leonard (ten sam duet pełnił też oba role w ostatnim sequelu), a Dakota Johnson i Jamie Dornan ponownie wcielają się w swoje główne role (po raz trzeci). W filmie występują także Eric Johnson, Max Martini, Brant Daugherty, Eloise Mumford, Rita Ora i Luke Grimes. Po raz kolejny otrzymał niemal jednogłośnie negatywne recenzje od krytyków (podobnie jak inne), ale oczekuje się, że będzie kolejnym hitem w Box Office (podobnie jak inne). Po raz kolejny go nienawidziłem. Ana (Dakota Johnson) i Christian (Jamie Dornan) są małżeństwem i wreszcie zaczynają żyć razem szczęśliwie. Christian nie może się jednak zrelaksować, ponieważ ciągle martwi się o bezpieczeństwo Any. Zwłaszcza, gdy para zdaje sobie sprawę, że były szef Any, Jack Hyde (Eric Johnson), który również ją molestował seksualnie, wyszedł z więzienia i ją prześladuje. Christian robi wszystko, co w jego mocy, aby zapewnić Anie bezpieczeństwo, w tym rozkazuje jej, gdzie i kiedy ma być gdzieś, ale Ana chce jej wolności i nie słucha. Z tego powodu nowe szczęście pary jest oczywiście wkrótce zagrożone. Nienawidzę tej serii od samego początku, ponieważ czyni bohatera ze winowajcy #MeToo (Christian Grey) i romantyzuje prześladowanie i molestowanie seksualne. To są obie rzeczy, które chrześcijańska postać jest winna Anie w dwóch pierwszych częściach serii. W tym przypadku jego znęcanie się wobec niej jest przynajmniej pozornie zgodne, ale nadal wydaje się, że wysyłanie widzów (i czytelników powieści) to zła wiadomość. Więc zawsze miałem problem z moralnością popierania tych filmów i książek i nie rozumiem, dlaczego miałby to robić jakikolwiek inteligentny moralnie człowiek. Oglądałem każdy film tylko po to, żebym mógł go zrecenzować; żeby wyrazić moje odczucia na ten temat, a także o wiele fajniej jest zrecenzować kiepski film niż dobry. Ten film też jest naprawdę kiepski, a nawet gorszy niż dwie pierwsze części. Wygląda na to, że jest to tylko seria przypadkowych, bezsensownych scen połączonych razem, przez najsłabszy przykład fabuły, jaki widziałem w filmie od dłuższego czasu, tylko po to, aby dać widzowi wiele erotycznych, przesadnych scen seksu (jak również dużo bezsensownej nagości). Film naprawdę wydaje się być dobrze wyprodukowanym pornosem, ale oczywiście jest to ciężka wersja z oceną R (zamiast X).

Jędrzej Nowak

Zwiastun

Podobne filmy