Opłakując swojego zmarłego ojca i zmagając się z wieloma nastoletnimi frustracjami, Yi odkrywa, że ​​na dachu jej budynku mieszkalnego ukrywa się niemowlę yeti. Raczej sympatyczny niż przerażający, stwór uciekł z laboratorium badawczego. Yi i dwaj chłopcy, sąsiad Jin i jego kuzyn Peng opuszczają swoje nienazwane miasto i wyruszają w podróż po Chinach, aby pomóc nowemu przyjacielowi o imieniu Everest bezpiecznie wrócić do domu, na Mount Everest i połączyć się z jego rodzina. Są ścigani przez kolekcjonera rzadkich zwierząt, Burnisha i jego zoologa, dr Zarę, którzy są zdeterminowani, aby zabrać Everest z powrotem do niewoli. Wejdź do filmu drogi, obejmującego pościg, odbywającego się po urzekającej malowniczej wycieczce przez kraj, opowiadając słodką i ujmującą historię o akceptacji i więzi, wartości przyjaźni, znaczeniu wolności i władzy oraz sile rodziny.

W naszej rodzinie trudno jest znaleźć film, który wszystkim się spodoba, więc rzadko mamy rodzinne wieczory filmowe. Jednak ten film jest drugim filmem, który wszyscy razem oglądaliśmy i cieszyliśmy się (pierwszy to CoCo). Fabuła filmu jest prosta i jasna, ale nadal jest przyjemna i zapewnia rozrywkę. Szczególnie doceniam to, że przez większość filmu połączyli dwie nastoletnie postacie i nie było między nimi ani śladu romansu. Nie zrozum mnie źle, kocham trochę romansu, ale jest czas i miejsce. Byłem pewien, że zepsują ten film, mając związek chłopca i dziewczynki (romantycznie) jako wątek dodatkowy. Z ulgą stwierdzam, że się myliłem. Animacja jest oszałamiająca. Dopracowanie ilości szczegółów w tym filmie musiało zająć wiele godzin. Chmury pod koniec były jedną z najlepszych animacji, jakie kiedykolwiek widziałem, wraz z futrem Everesta (Joseph Izzy). Byłem też bardzo szczęśliwy, widząc, jak wiele szczegółów włożyli w grę na skrzypcach Yi (Chloe Bennet). Upewnili się, że zawiera vibrato pasujące do ścieżki dźwiękowej, jej postacie lądują na aktualnie odtwarzanej nucie, przesunięcia na drugą i trzecią pozycję we właściwym czasie oraz ukłon, który prawie zawsze był na miejscu (kilka wyjątków). Wybrana paleta kolorów była idealna i oszałamiająca. Ścieżka dźwiękowa była piękna; przede wszystkim gra na skrzypcach. Jestem podekscytowany, że mogę znaleźć kawałki i samemu je zagrać. Nie ma żadnego powodu, dla którego nie powinieneś zobaczyć tego zdjęcia.

Maciej Tomaszewski

Brakuje dogłębnej i niezbyt oryginalnej historii, ale sceny są mistrzowsko dopracowane i absolutnie oszałamiające, do tego stopnia, że ​​można przeoczyć inne drobne niedociągnięcia.

Jeremi Zając

Co za niesamowity film, muzyka jest idealna, a animacje przepiękne. Poruszająca historia dla dzieci i dorosłych!

inż. Daniel Gajewski

Wstrętna recenzja: Abominable to opowieść o trójce nastolatków, którzy pomagają Yeti w powrocie do rodziny, unikając jednocześnie bogatego mężczyzny i zoologa, którzy chcą go na własne potrzeby. Zwiastun tego wyglądał dla mnie po prostu uroczo, kiedy go zobaczyłem. Ta historia wydawała mi się bardzo wzruszająca i po prostu przyjemna. Opierając się na zwiastunie, miałem rację. Odkryłem, że podoba mi się Abominable. W sumie myślę, że to działało przez większość czasu trwania filmu. Nastolatka Yi znajduje Yeti na swoim dachu i odkrywając go, dowiaduje się czegoś o sobie. Bardzo podobało mi się włączenie gry na skrzypcach Yi. Animacja była właściwie poprawna w domu, w którym należy grać. Jak w niektórych filmach animowanych, ludzie grają na instrumentach podobnych do tych, na których się gra, ale nie do końca. Wibrato, trzymanie łuku i wszystko było w porządku. Później jest fajna rzecz ze skrzypcami, gdzie animacja była piękna. Animacja była w tym całkiem dobra. Tła były uproszczone, trochę jak komiks, a postacie miały więcej szczegółów, ale niewiele. Wydaje mi się, że niektóre części wymagały trochę pracy z animacją. Kontynuując tę ​​historię, nadal była przyjemna. Przewidywalne, ale można się tego spodziewać. Dreamworks nakręcił jeden z najlepszych filmów animowanych wszech czasów, Jak wytresować smoka. Abominable ma podobieństwa do tego filmu i mógłbym pomóc, ale dostrzegłem podobieństwa w całym tekście. Zasadniczo mówię, że nie jest to najbardziej oryginalny pomysł. Podobał mi się rodzinny aspekt filmu. Wszyscy trzej główni bohaterowie są ze sobą spokrewnieni i jest tylko kilka rodzinnych rzeczy, które dla mnie zadziałały. Jeden z trzech, Peng, miał bardzo irytujący głos. To nie jego wina, ale wow, po długim czasie stało się to irytujące. Ogólnie uważam, że to po prostu przyjemny film. Może dlatego, że widziałem to tydzień temu, albo to wszystko, co wyciągnąłem z filmu, ale to jest krótsza recenzja. Polecam ten film. Prawdopodobnie mogłem zobaczyć, że jest nominowany w sezonie nagród tylko dlatego, że ten miał wiadomości przez cały czas i krytykom się to podobało. Moja ocena: B

Przemysław Błaszczyk

To taki uroczy, kolorowy film. Animacja jest piękna, a fabuła prosta, ale słodka. Lepiej niż jakikolwiek film Disneya, jaki widziałem od dłuższego czasu. Sprawia, że ​​jesteś jak yeti :)

Nataniel Sokołowski

Zwiastun

Podobne filmy