Informacje o filmie

Kiedy okręt podwodny USS Tampa Bay żeglujący po rosyjskich wodach traci kontakt z amerykańską bazą, kapitan Joe Glass zostaje przydzielony do dowodzenia okrętem podwodnym USS Arkansas w celu zbadania. Odkrywają USS Tampa Bay i zatopiony rosyjski okręt podwodny z rozbitkami w środku. Jednak zostają zaatakowani przez inną rosyjską łódź podwodną ukrytą pod górą lodową, ale eksplodują wroga. Następnie ratują ocalałych, w tym rosyjskiego kapitana Andropowa. Tymczasem komandos pod dowództwem porucznika Billa Beamana zostaje wysłany do obserwacji rosyjskiej bazy i okazuje się, że trwa zamach stanu, w wyniku którego minister obrony Dmitrij Durow obalił rosyjskiego prezydenta Nikołaja Zakarina. Teraz Beaman i Glass mają spróbować uratować Zakarina, aby uniknąć wojny nuklearnej, ale jedyną szansą na dotarcie USS Arkansas do rosyjskich wód bazowych jest pomoc kapitana Andropowa. Czy będzie współpracował ze Glassem?

Nie jest to głęboka fabuła, ale zabawna i przyjemna do obejrzenia przynajmniej raz.

Sonia Kucharska

Domyślam się, że cała nienawiść pochodzi od tych wszystkich politycznych wariatów czytających film, którzy po prostu nie mogą po prostu przestać cieszyć się filmem, który ma zapewnić rozrywkę. Potem są wszyscy niedoszli krytycy, którzy walą w „typowy, sztampowy i przewidywalny” film. Chciałbym zobaczyć, jak ci geniusze wymyślą coś nowego... Jestem prawie pewien, że w oryginalnych filmach koncepcyjnych niewiele zostało. Film o łodzi podwodnej był już dawno spóźniony, a ten był zaskakująco bardzo satysfakcjonujący. Został dobrze wyreżyserowany przez nowicjusza Donovana Marsha. Nowoprzybyli pisarze Arne Schmidt i Jamie Moss wykonali fantastyczną robotę przy tworzeniu scenariusza. Gerard Butler i Gary Oldman przybili swoje role, a reszta obsady również była na miejscu. Przy długości 122 minut, tempo było doskonałe, z nieustanną akcją i napięciem, które mijały. Efekty wizualne i efekty dźwiękowe były znakomite. Jedyną moją przeszkodą w tym filmie była obróbka dźwięku - po prostu okropna. Od sceny do sceny dialog był albo w porządku, albo przyćmiony głośną partyturą tak bardzo, że ledwo mogłem zrozumieć, co ktoś mówi. Ogromna wada jak na tak wielką produkcję. Niemniej jednak jest to 8,5/10 zaokrąglone do 9 ode mnie. Nie słuchaj negatywnych recenzji, żadna produkcja filmowa tak duża i tak dobrze obsada nie zasługuje na jedynki. Warto oglądać.

Łukasz Kołodziej

Za każdym razem, gdy oglądam ten film, bawię się, ale zauważam coś innego, co trochę mnie niepokoi. Kule zabijające ludzi pod wodą. Nieaktywny sonar dający trójwymiarowe skany tego, co znajduje się na zewnątrz. I największy ze wszystkich, przepłynięcie 2000 mil łodzią podwodną w około 2 godziny, z pojazdem ratowniczym na wierzchu! Zignoruj ​​je. Umniejszają wartość rozrywkową. Gerard Butler to bóg na morzu, który konsekwentnie wykonuje właściwe decyzje, ponieważ nie ma czasu na złe. Michael Nyquist, chory i bliski śmierci, nadal przedstawia się jako doświadczony okręt podwodny i, co więcej, dowódca ludzi. To są mężczyźni, którzy są tym, kim są, ponieważ muszą być… więc tak, każdy ma tylko jeden wymiar. Wszystko jest przewidywalne, ale cię to nie obchodzi. Wygląda dobrze. Stworzony, by brzmiał dobrze. To wszystko jest flash i kreska i całkowicie niewiarygodne. Ale czasami celem oglądania czegoś takiego nie jest rozpraszanie się tym, co jest wiarygodne. Chodzi o to, żeby się bawić!

Aleksander Dąbrowski

Zwiastun

Podobne filmy