Informacje o filmie

Z celi mężczyzna mówi nam, że zaplanował doskonały napad na bank; zaprasza nas do oglądania. Sprawny gang wchodzi do banku na Manhattanie, zamyka drzwi i bierze zakładników. Działają celowo, bez pośpiechu. Detektyw Frazier ma negocjować, ale połowę jego umysłu zajmują oskarżenia o korupcję, z którymi ma do czynienia. Prezes banku ma coś do ochraniania w skrytce depozytowej, więc sprowadza Madeleine White, bardzo wpływową maklerkę z ukrytym celem. Gdy armia policji otacza bank, złodziej, gliniarz i naprawiacz plutokratów rozpoczynają negocjacje o wysoką stawkę. Dlaczego rabusie proszą o samolot, skoro są tak kompetentni i wiedzą, że go nie dostaną? Dlaczego nie spieszą się bardziej? Jeśli praca jest idealna, dlaczego przywódca złodziei jest w celi?

„Inside Man” angażuje widza od sceny początkowej poprzez napisy końcowe. Jeden z lepszych filmów o napadach, jakie można obejrzeć, z gwiazdorską obsadą wybitnych aktorów dostarczających towary. Zalecane oglądanie! Nie jest zwykłym filmowcem, Lee wykorzystuje swoje doświadczenie w tworzeniu filmów, stosując doskonałe umiejętności operatorskie, montażowe i reżyserskie. Głównym bohaterem filmu jest Denzel Washington jako dobry glina i Clive Owen jako bardzo inteligentny złodziej (ze scenariuszem na szczęście unikającym szalonego/szalonego stereotypu złoczyńcy z filmu Bonda). „Wypełnianie” tak dobre, jak można znaleźć w filmach o kaprysach rabusiów bankowych, to pierwszoplanowe role drugoplanowe Christophera Plummera (który nigdy nie dał niczego gorszego w swojej karierze), Jodie Foster (efektywnie grająca przeciwko jej „typowi”) , Willem Dafoe (spóźniony do Oscara), Chiwetel Ejiofor (idealny, subtelny detektyw, partner Denzela) i ogólnie dobre występy całej obsady drugoplanowej. Lee nie próbuje odgrywać frazesu na zakończenie wielkiej niespodzianki, ale zamiast tego pozwala poskładać rzeczy w całość w miarę rozwoju filmu, pozwalając nam „wchodzić” w narrację kawałek po kawałku. To odświeża i podnosi ogólny poziom filmu. Naprawdę trudno znaleźć w filmie jakikolwiek krytyczny element. Świetna edycja i tempo, a nawet potencjalnie niedorzeczny pomysł na fabułę działa. Tak, jest kilka momentów „identyfikujących sztuczki maga” w tym, co mogłoby być postrzegane jako górna narracja, ale pomija się je, ponieważ jest to dość zabawny film i jest tak dobrze złożony – dowcipne dialogi dostarczane przez niektórych najlepszych aktorów wszech czasów, którzy byli doskonale obsadzeni w swoich rolach. Brawo dla wszystkich zainteresowanych👏 i dwa kciuki w górę!👍👍

inż. Dariusz Wróblewski

To przyzwoity, ale niezbyt niezapomniany film. Myślałem, że Denzel Washington był całkiem niezły, ale wydaje się, że zadomowił się w typie. Pewny siebie, nieustępliwy i zawsze właściwy (trener Boone z Remember the Titans). To jest w porządku i lubię go oglądać. Ten film opowiada o napadzie na bank, w którym sprawcy szukają czegoś więcej niż pieniędzy. Ma to związek ze słuszną sprawą, ale dzieje się tak, że możliwość zrealizowania tego i uzyskania tego, czego chcą, jest na tak kruchym gruncie, że trzeba zadać pytanie: „Czy nie ma prostszego sposobu?”. W każdym razie sceny w banku są całkiem niezłe, ale naprawdę musimy czasami przedłużyć niedowierzanie. I tak zawsze zastanawiałem się nad tym biznesem „zabierz mi samolot i milion dolarów”. Cóż, jest w tym o wiele więcej. Zobacz to i ciesz się postaciami, ale na dłuższą metę jest to dość daleko idące.

Emil Szymański

Zwiastun

Podobne filmy