W środku zimy Alex Martin i Ben Bass, fotoreporter Guardiana specjalizujący się odpowiednio w historiach w strefach konfliktów i neurochirurg, spotykają się przypadkowo, gdy oboje mają zarezerwowany ten sam lot z Boise do Denver, odwołany z powodu pogody bez innych loty odlatują do następnego ranka. To odwołanie powoduje problem dla obojga, ponieważ Alex musi złapać lot z przesiadką do Nowego Jorku na swój ślub następnego ranka, podczas gdy Ben musi złapać lot przesiadkowy do Baltimore, swojej bazy macierzystej, na delikatną operację również następnego ranka. Podsłuchując sytuację Bena, Alex sugeruje wyczarterowanie samolotu do Denver, aby znaleźć chętnego pilota w Walterze, który wierzy, że mogą pokonać burzę. Jednak w powietrzu Walter doświadcza cierpienia medycznego, co powoduje, że samolot rozbija się o pokryte śniegiem góry wysoko nad linią drzew. Podczas gdy Walter umiera w tym procesie, Ben z drobnymi obrażeniami i Alex z poważną raną w nodze przeżywają katastrofę, wraz ze złotym laboratorium Waltera. Ponieważ nic nie działa w samolocie i nikt nie wie, że byli na tym locie, ponieważ Walter nie złożył planu lotu, ponieważ Alex nie zadzwonił do swojego narzeczonego Marka, a ponieważ Ben nie zadzwonił do swojej żony Sarah, zdają sobie sprawę ich sytuacja jest niepewna, ponieważ nikt ich nie szuka w tej sytuacji. Podczas gdy logicznie myślący Ben wierzy, że lepiej jest pozostać w samolocie, Alex po prostu nie może usiedzieć spokojnie w swoim, chcąc spróbować przedostać się do cywilizacji. Muszą pokonać kilka fizycznych przeszkód, ale mogą to być przeszkody emocjonalne, z którymi muszą sobie radzić, co może być bardziej problematyczne, zwłaszcza że w głębi serca ostatecznie nie wierzą, że przetrwają tę sytuację.

Jestem zaskoczony negatywnymi recenzjami tego filmu, ponieważ naprawdę mi się podobał. Szok i walka, którą przeżyli, wyglądały naprawdę! Nieśli publiczność ze sobą przez okropne warunki, a także strach przed niewiedzą, czy im się uda. Byłem na skraju mojego miejsca, nie wiedząc, czy im się uda, czy nie! Świadomość, że czasami filmy zabijają gwiazdy, sprawiała, że ​​było to dla mnie bardziej trzymające w napięciu! Głównym problemem, jaki miałem, było to, że trwało to zbyt długo. Jak długo będą chodzić przez śnieg, próbując żyć?! Człowiek! Pospiesz się już! Aktorzy to jedni z moich ulubionych, więc wybaczyłem im, że są tak dobrymi aktorami, że sprawili, że górskie zaspy są fajne! KUPA ŚMIECHU!

Witold Mazurek

To był zabawny film, choć trochę powolny. Ogólnie przyjemna jazda, która trochę ustabilizowała się w środku. Jedynym ogromnym problemem, jaki miałem, było to, że kiedy nasi dwaj bohaterowie wyglądali na zmęczonych, zmarzniętych i głodnych, pies wydawał się być pełen energii przez cały film. Ciągle podskakiwał, jakby był na porannym spacerze po śniegu.... stopy małego faceta byłyby tak odmrożone i powinni przynajmniej skomentować jego stan, ponieważ za każdym razem, gdy widziałem go skaczącego przez śnieg, psuło to napięcie. Ok na niedzielny widok na noc.

Róża Walczak

Dwa czynniki ratują Górę między nami od romantycznego zapomnienia: zapierające dech w piersiach zdjęcia (Mandy Walker) i dwóch znakomitych aktorów, Idris Elba jako Ben i Kate Winslet jako Alex. Zgubili się w zimnym śniegu gdzieś w górach Idaho lub Kolorado po wypadku małego samolotu, ale on na szczęście jest neurochirurgiem, a ona dzielnym fotografem. Szczęście z jego umiejętnościami medycznymi. Jeśli Nicholas Sparks potrafił zagubić się w śniegu, mógłby napisać ten dość banalny i przewidywalny romans. Dlaczego mieliby nie zakochać się w nikim innym w pobliżu iw tak atrakcyjnych ludziach? To, że oboje są bezbronni, staje się oczywiste; to, że się zakochają, jest wyznacznikiem gatunku, a może i samego przetrwania, gdy w pobliżu nie ma nikogo innego. Nie zapominajmy, że sympatyczny pies też jest wiązaniem. Aby być uczciwym, reżyser Hany Abu-Assad i jego scenarzyści J.Mills Goodloe i Chris Weitz zapobiegają prawdziwemu romansowi przez co najmniej połowę filmu. W tym błogosławionym czasie możemy cieszyć się spektaklem i technikami przetrwania. Zawsze z myślą o tym, co byśmy zrobili w takich okolicznościach. Bardziej skandaliczny niż banalna okoliczność jest fakt, że ona stale potrzebuje pomocy medycznej tam, gdzie on potrzebuje jej tylko pod koniec. Dlaczego więc przychodzi mi na myśl stary trop damy w niebezpieczeństwie? Dlaczego nie, w filmie bezwstydnym z szarpiącymi łzami. Właśnie stracił żonę, a ona nie wydaje się zbytnio uradowana zbliżającym się ślubem i mężem Markiem (Dermot Mulroney). Więc wiesz, co się wydarzy do samego końca. Cieszę się, że Kanada jest tak pięknie uchwycona na ekranie. Jeśli chodzi o mnie, poczułem się uwięziony w melodramatycznej opowieści o przetrwaniu, z której potrzebowałem ratunku.

Iga Witkowska

Zwiastun

Podobne filmy