Charyzmatyczny Sir Lionel Frost (Hugh Jackman) uważa się za czołowego badacza mitów i potworów na świecie. Problem polega na tym, że żaden z jego małomównych rówieśników z wyższych sfer wydaje się tego dostrzegać. Ostatnia szansa Sir Lionela na akceptację przez żądną przygód elitę polega na podróży na północno-zachodni Pacyfik w Ameryce, aby udowodnić istnienie legendarnego stworzenia. Żywa pozostałość po prymitywnych przodkach człowieka. Brakujące ogniwo (Zach Galifianakis).

Brakującemu ogniwu niczego nie brakuje, ma wszystko. Sprytny film oparty na staromodnej fabule, ale traktowany jako zupełnie nowy, z jednymi z najwspanialszych postaci wszechczasów w opowieściach animowanych i daje nam wszystkim niezwykłą historię, doznania i wyjątkową osobowość. Zabawna, niesamowicie zaprojektowana i pomyślana (technicznie rzecz biorąc), chwytliwa reżyseria z czysto utalentowaną obsadą i znowu niesamowita historia. Jeden z najlepszych filmów animowanych wszechczasów, wymagający i być może wygrywający największe, jakie już widzieliśmy.

Hanna Zalewska

Oryginalne i niejednorodne trio wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu Shangri-La w czasach wiktoriańskich: 1) Sir Lionel Frost jest brytyjskim poszukiwaczem przygód, którego można uznać za idealną mieszankę profesora Otto Lidenbrocka z Podróży do Centrum Ziemia (Jules Vernes, 1864) i Indiana Jones (Steven Spielberg, 1981-2008), 2) Adelina Fortnight jest cudowną wdową z charakterem i 3) Pan Link, jaskiniowiec tak naiwny jak dotykanie, rodzaj brakującego ogniwa między nami a nasi przodkowie rozpaczliwie szukają bratniej duszy. Rysunki są niezwykle udane, a fabuła pełna jest szalonych zwrotów akcji. Biorąc pod uwagę pokrewieństwo ze znakomitym Kubo and the Two Strings (2016) oraz doskonałą Coraline (2009) prawdopodobnie liczyłem na lepsze. Niemniej jednak ta zwariowana historia poszukiwaczy przygód, poruszająca tak ważne tematy, jak przyjaźń, zaufanie czy uznanie, jest ogólnie sukcesem, który naprawdę doceniam. Oczywiście nie tylko ja się śmiałam w kinie.

Alan Wysocki

Zwiastun

Podobne filmy

Dogtanian. Psi muszkieterier

D'Artacán y los tres Mosqueperros