Po przesiąkniętym krwią balecie kul w Rambo (2008), ostatni ocalały z elitarnej jednostki Zielonych Beretów, John Rambo, nie jest w stanie powstrzymać strachu tego świata, wciąż starając się powstrzymać gotowanie. emocje. Odosobniony na ranczo koni zmarłego ojca w Arizonie, John – wraz ze swoją nastoletnią siostrzenicą Gabrielle i jej babcią Marią – wiedzie spokojne życie, dopóki pilne zaproszenie nie ciągnie łatwowierną siedemnastoletnią dziewczynę do nędznych slumsów. Meksyku, w poszukiwaniu ducha. Teraz, mimo że tak bardzo starał się wyrzec swojego byłego brutalnego ja, po raz kolejny, John jest na ścieżce wojennej, wiele bolesnych dziesięcioleci po zaciekłej wojnie partyzanckiej w First Blood (1982). Prawie przez całe życie John toczył pozornie niekończącą się wojnę, szukając miejsca, które mógłby nazwać domem. Ale jaki jest pożytek z realizacji pięknego snu, kiedy wszyscy, których kochasz, odeszli?

Mimo że podobała mi się Last Blood, czuję, że seria mogłaby spokojnie zakończyć się wraz z Rambo 4. Rambo właśnie walczył w największej i najbardziej brutalnej bitwie swojego życia, a potem wrócił do rodzinnego domu, czułem się jak zamknięcie. Last Blood wydaje się, że pierwotnie nie miał być filmem Rambo, ale wciąż jest to świetny czas dla fanów Stallone i fanów filmów akcji bez byków. Najwyraźniej ten film zdenerwował niektórych kruchych krytyków, którzy nazwali go „fantazją Trumpiana”, cokolwiek do diabła ma to znaczyć, chciałbym, żeby ci nieudacznicy przestali próbować tworzyć dramaty i kontrowersje tam, gdzie ich nie ma. Słodką wisienką na torcie jest fakt, że film wrócił do kin prawie dwukrotnie po budżecie. W każdym razie tym razem Rambo toczy bardziej osobistą walkę, próbując uratować córkę bliskiego przyjaciela, porwaną przez seks ring w Meksyku. Stallone, jak zawsze, uważa, że ​​jest twardym jak kamień wojownikiem, którego wszyscy kochamy, ale teraz ma bardziej delikatną, bardziej emocjonalną stronę, co bardzo mi się podobało. Sceny akcji są szalenie brutalne, głowy eksplodują od strzałów ze strzelby, faceci z tyłu są nadziani na kolce, wysadzani claymores, przebijani przez różne części ich ciał i spalane na strzępy. To zdecydowanie nie dla wybrednych, ale to jest film Rambo, nie oglądasz takiego, który spodziewa się słońca, tęczy i przyjęć herbacianych. To znaczy, ostateczna bitwa w Rambo 4 była jak poziom z Gears Of War ffs. Stallone również ma 73 lata i wygląda na to, że jest w lepszej kondycji niż większość mężczyzn o połowę młodszych. Jest PODŁĄCZONY i nadal jest wiarygodny jako niepowstrzymana siła natury. Historia nie zdobędzie żadnych nagród, ale też nie udaje, że jest wspanialsza, niż być powinna. To jest prosty, ponury film o zemście. Większość fanów serii najprawdopodobniej to widziała i nie potrzebuje rekomendacji, ale sprawdź to, jeśli lubisz ostre akcje i chcesz wrócić do czasów świetności amerykańskich filmów akcji. Towary rzeczy.

Agata Krupa

W jednej z wersji tego filmu zaczyna się od Johna Rambo (Sylvester Stallone) na koniu wspinającym się po zboczu wzgórza podczas burzowej nocy. Okazuje się, że on i policja szukają zaginionych turystów. To oczywiście ukłon w stronę First Blood i jest to chyba jedyna sekcja, którą lubię bez większych zastrzeżeń. Reszta to Rambo mieszkający z Marią Beltran i jej wnuczką Gabrielą na ranczo, gdzie wykopał szereg tuneli. Gabriela jest zdesperowana, by znaleźć swojego niedobrego ojca. Ignorując ostrzeżenia Rambo i jej babci, i tak jedzie do Meksyku i zostaje Schwytana. Rambo wyrusza na misję ratunkową i znajduje pomoc dziennikarce Carmen Delgado (Paz Vega). Podoba mi się otwieranie deszczowego wzgórza. Wolałbym mieć samotnika Rambo z góry. Zamiast tego ma nowych ludzi, a publiczność musi to poskładać. Co więcej, historia jest niepotrzebnie bałaganiarska. Nie ma powodu, aby jeździć tam iz powrotem do Meksyku. Zabij brata podczas początkowej ucieczki, a Meksykanie pójdą za Rambo na farmę. Nie byłoby czasu na ustawienie wszystkich pułapek, ale niektóre z nich i tak są zbyt samotne w domu. Dostaję telefon zwrotny do Wietnamu, ale sok nie jest wart wyciskania. Zmieniłbym też pierwszy kontakt z gangiem. Jeśli nie zamierza ich zestrzelić, powinien wyjść nieuzbrojony i zaproponować, że ją odkupi. W filmie wydaje się, że nie ma żadnych planów. Ogólnie pisanie jest problematyczne. Ma ustalone fragmenty, ale są źle poskładane. Krew jest krwawa i w porządku. Sly mógł zrobić coś przekonującego ze swoim starzejącym się bohaterem akcji. Nazywa się Ostatnia Krew i musi być dużym ostatnim rozdziałem. Obawiam się, że to nie jest nic.

Hubert Pawlak

Ostatnia krew Rambo (2019) W wieku 73 lat większość ludzi woli siedzieć w domu, odpoczywać i wspominać młodość w otoczeniu rodziny. Sylvester Stallone nie był tak zbudowany i w tym roku nakręcił film, który udowadnia, że ​​gwiazdy akcji lat 80. po prostu się nie starzeją. Oczywiście stracił krok lub dwa i nie lata po ekranie tak jak kiedyś, ale mając cholerne 73 lata, wciąż jest jednoosobową armią i żywym dowodem na to, że wiek to tylko liczba. Rambo Last Blood to bezsensowny, ponury film akcji z banalną fabułą, która nie udaje, że jest większa niż jest. Nikt nie ratuje świata przed masowym zniewoleniem, szpiegami czy zagrożeniami nuklearnymi. Jest to prosty thriller zemsty z mnóstwem akcji, twardości i przemocy, który z łatwością może konkurować z Johnem Wickem pod względem kreatywności. Stallone to samotny wilk, który pomimo siwych włosów wciąż ma ostre kły, a jego wrogowie przekonają się, jak ostre są te kły. Bardzo podobny do poprzednich filmów Rambo, tylko na mniejszą skalę, więc nie trzeba dodawać, że jeśli jesteś fanem serii, akcji z lat 80-90 lub ogólnie Stallone, poczujesz się jak w domu. Szybkie tempo, prosta narracja, ponura sceneria i mnóstwo przemocy sprawiają, że Last Blood naprawdę przypomina złote dni akcji. #moviesshmovies na Instagramie

mgr mgr Kamila Adamska

Zwiastun

Podobne filmy