Informacje o filmie

Jacob żyje dobrym życiem: udaną karierą, kochającą rodziną, która nagle przewraca się, gdy zostaje skazany na karę więzienia po katastrofalnym wydarzeniu. Wewnątrz szybko dowiaduje się, że stoi przed wyborem dostosowania się do surowych warunków systemu więziennego. Ale kiedy Jakub zostanie uwolniony, czy znajdzie drogę do odkupienia, czy też jego wybory doprowadzą go do ruiny.

Jestem zszokowana po obejrzeniu tego arcydzieła po tym, jak usłyszałem, jak przyjaciel tak wysoko o nim mówi. Zapytałem ich, o co chodzi, a oni powiedzieli „po prostu idź i obejrzyj”. Cóż, od czasu do czasu pojawia się film, który wywrze na tobie wrażenie, które sprawi, że trudno ci będzie zapomnieć. Ten film jest jednym z nich. Ta historia została opowiedziana z takim realizmem, że nawet aktorzy nie wydawali się grać. Na początku byłem niezdecydowany, gdy zobaczyłem, że został obsadzony Nikolaj Coaster-Waldau - Jaime Lannister z Game of Thrones, ale wow, udało mu się zdobyć jego rolę. Jego przejście od białego kołnierzyka do skazańca było idealne. Nawet aktorstwo Jona Bernthala było świetne. Zresztą każda postać została obsadzona perfekcyjnie i była bardzo przekonująca w swoich rolach. Scenariusz i scenariusz są tym, co naprawdę uczyniło ten film tak wspaniałym. Jest to historia opowiedziana naprawdę dobrze, przechodząca w tę i z powrotem we właściwym czasie od historii wstecz do czasu bieżącego, chociaż żałuję, że najpierw zaczęła się od sceny z białymi kołnierzykami, a potem jak doprowadziła do uwięzienia, a potem z powrotem wypełnione historie. Gdyby nie doszło do przejścia, byłby to najlepszy film dokumentalny, jaki kiedykolwiek widziałem, i byłby jeszcze bardziej realistyczny. Niemniej jednak nadal podobał mi się sposób, w jaki została opowiedziana historia, a także nieprzewidywalność i zaskakujące zwroty akcji. Pod koniec chciałem więcej! Kaskader, który został scenarzystą/reżyserem (również obu w tym filmie) Ric Roman Waugh wykonał znakomitą pracę, przekształcając scenariusz w bardzo przekonujące arcydzieło ekranowe. Zdjęcia i montaż były doskonałe, ale wynik mógł być trochę lepszy. Mam nadzieję, że na podstawie zakończenia jest przynajmniej część 2, która wyjdzie bardzo szybko. To zasłużone 9,5 zaokrąglone w górę do 10/10 ode mnie. Więc teraz po prostu idź go obejrzeć!

Mateusz Sikora

Wykazał duży potencjał w założeniu, ale większość czasu spędza na wahaniu się między chęcią bycia inteligentnym studium postaci o tym, jak biznesmen może zostać bezwzględnym gangsterem przez więzienie, a brutalnym thrillerem akcji, który koncentruje się na gangach i jak działają. Nie angażując się w pełni w którąkolwiek z nich, traci się część mocy. Ale czy to źle? Zupełnie nie. W rzeczywistości, z urzekającym głównym wykonaniem złożonej postaci Nikolaja Costera-Waldaua i wystarczająco interesującymi pomysłami, aby przyciągnąć twoją uwagę (zwłaszcza jeśli chodzi o efekty i wewnętrzne funkcjonowanie więzienia), wciąż jest całkiem zabawny.

inż. inż. Aleksander Cieślak

Minęło sporo czasu, odkąd napisałem recenzję, ale ten film zasługuje na mój czas i uwagę. Zdecydowanie nie spodziewałem się, że ten film poruszy mnie w ten sposób. Plusy:- -Jest tak dobrze zmontowany, że musiałem ponownie sprawdzić czas odtwarzania filmu po jego zakończeniu. Dwie godziny minęły jak wiatr. - Aktorstwo jest świetne. - Fabuła cię wciągnie i nigdy nie odpuści. To jest prosta opowieść w najlepszym wydaniu. - Dialog nigdy nie będzie nudny, a sceny z więzienia są kręcone w sposób, który wzbudzi podziw. - Wynik jest jednym z najlepszych, jakie ostatnio słyszałem. Przypomina mi Sicario, kolejny świetny film. Niektórzy mówili, że mogło być lepiej, ale ja się nie zgadzam. Muzyka sprawiła, że ​​żałowałem, że nie mogę pisać muzyki tak dobrej do filmów. Miał w sobie pewien skręt, dźwięki fletów czy podteksty muzyki arabskiej. Reżyseria? Witajcie Ric Roman Waugh. Poszukam kilku jego innych filmów. Jeśli połowa jest tak dobra, jak połowa tego filmu, mogę zemdleć z radości. Minusy: Nie ma rzeczy, o których mogę pomyśleć. Napisałem tę recenzję kilka dni po obejrzeniu filmu, aby móc napisać uczciwą recenzję bez załącznika do filmu. Idź to zobaczyć.

doc. doc. Piotr Mazur

Podobne filmy