Kwestionując swoje miejsce w tajnej społeczności grzybów, piękna Smerfetka, jedyna dziewczyna w Wiosce Smerfów, chce się tylko dopasować. Kiedy Smerfetka natrafia na tajemniczą mapę w bujnym lesie, ciekawska Smerfka wyrusza w ekscytującą wyprawę, aby znaleźć Lost Village: legendarna kolonia nieuchwytnych stworzeń położona gdzieś w sercu niedostępnego, pełnego niebezpieczeństw Zakazanego Lasu. Gdy Smerfetka wyrusza na poszukiwanie dobrze ukrytego miejsca – wraz z Mózgowcem, Niezdarnym i Grubym – zaprzysięgły wróg Smerfów, zły czarnoksiężnik Gargamel, i jego wierny towarzysz zwierząt, Azrael, są na ich tropie. Kto wie, jakie cuda czekają na niespodziewanych gości zaczarowanej Lost Village?

Skąd mam wiedzieć? Ponieważ poszedłem obejrzeć oba filmy w ten weekend. I chociaż w kinie było tylko osiem innych osób (oprócz mnie) pokazujących reboot Sabana, byłem dosłownie _jedyny_ w kinie pokazującym SMURFS: TLV! Niezbyt zachęcający znak na weekend otwarcia. Biorąc to pod uwagę, pomyślałem, że to miła zmiana tempa w porównaniu do dwóch pierwszych funkcji Smerfa. Przede wszystkim dlatego, że Sony nie polegało zbytnio na _trzeciej_ podróży do świata aktorskiego (Neil Patrick Harris i wszyscy). Zamiast tego dostałem ładną opowieść o romansie między Heftym i Smerfetką. Do tego krótkie wyjaśnienie pochodzenia Smerfet, wraz z odpowiedzią na odwieczne pytanie: „Dlaczego nie ma innych Smerfów?” Jedyny powód, dla którego odejmuję dwie gwiazdki od potencjalnej idealnej dziesiątki? Chociaż podoba mi się fakt, że dedykowali wdowę po Peyo za jej barwny wkład w rozwój mózgów jej męża, byłem trochę rozczarowany, że nie dali jej Jonathanowi Wintersowi i Donowi Messickowi (pierwsze dwa głosy Tata Smerf).

Eryk Majewski

Ten film był majstersztykiem sam w sobie! Tak zapamiętałem moją ulubioną kreskówkę, gdy biegali przez las, na przygodzie, z tym prawdziwym urokiem Smerfów, który naprawdę sprawił, że zarumieniłem się jak szalony! Nie zrozum mnie źle, ale Smerfy i Smerfy 2 były całkiem dobre i były wyjątkowe; ale ten film był właściwym sposobem na zrobienie filmu o Smerfach! Ten film to taka uczta! Rodzina to pokocha! Jestem tego pewien! A oglądanie go w 3D było jeszcze lepsze! Tak więc bardzo polecam obejrzenie w 3D, warte dodatkowych dolców!

doc. doc. Marika Mazurek

Nie wiem, czego ludzie oczekują od filmu dla dzieci. To smerfy. To nie tak, że zamierzali wyjść i stworzyć nowe podejście do klasyki. Mój syn, który właśnie skończył sześć lat, powiedział, że to uwielbia. Animacja była piękna. Były części, które wydawały się naprawdę oryginalne. Podobało mi się, a Frank Welker jak zwykle wykonał świetną robotę. Nie chcę niczego zepsuć, ale scena z napisami końcowymi była dla mnie naprawdę zabawna. Żaden z ostatnich filmów dla dzieci, które widziałem, nie był tak oryginalny, z wyjątkiem Kubo, który był wyjątkowy w połączeniu tradycyjnej animacji z animacją komputerową. Zobacz Smerfy lub wypożycz, Twoje dzieci to pokochają.

Julita Lis

To ma ducha Peyo. Źli krytycy są niesprawiedliwi, ponieważ nie widzą, że jest to stworzone dla dzieci i dorosłych, którzy mają je w dzieciństwie. Ten film rozwinął osobowość i rolę Smerfetki w filmie; jest czymś więcej niż ładną dziewczyną, która przyciąga uwagę reszty chłopców ze Smerfów. Nowe dziewczyny smerfów mieszkały w zakazanym lesie tworząc własną kulturę i tradycję przypominającą kult tubylców, co bardzo mi się podobało. I na koniec mojego pozytywnego krytyka, uważam, że to powinno iść o nowy krok i zrobić nowy serial telewizyjny o Smerfach

Róża Brzezińska

Musiałem zobaczyć wcześniejszy pokaz przeprowadzki z moimi dziećmi. Podobało mi się szybkie tempo filmu i ekscytująca fabuła. Dzieci nie nudziły się przez cały film. W przeciwieństwie do niektórych filmów skierowanych konkretnie do chłopców lub dziewcząt, ten film bawi zarówno chłopców, jak i dziewczęta. W filmie nie było wulgaryzmów i niepotrzebnej przemocy.

Alex Piotrowski

Zwiastun

Podobne filmy