Po kolejnym nieudanym związku Rachel Flax przenosi swoją rodzinę do Massachusetts, aby zacząć wszystko od nowa. Niechętnie ciągnięta za nią jest jej córka Charlotte, która przeżywa bardzo trudny okres swojego życia i chce zostać zakonnicą. Zamiast tego zakochuje się w cichym, łagodnym pracowniku kościoła o imieniu Joe na mieszaną reakcję Rachel.

Winona Ryder jest w tym filmie fantastyczna - to świetna rola i gra w nią ze wszystkich sił. Niezależnie od tego, czy wielbi Joe (lokalny przystojniak-deluxe), czy ogląda „Śpiewającą zakonnicę” w telewizji, jest całkowicie wiarygodna. Jej związek z nieidealną matką (Cher) jest również wiarygodny. Jako bonus otrzymasz Christinę Ricci i Boba Hoskinsa oraz piękne zdjęcia. To także prawdziwy klimat lat 60-tych. Wady to o jeden frazes za dużo (DLACZEGO każdy film, który rozgrywa się w latach 60., musi przedstawiać zabójstwo JFK?) i trwa odrobinę za długo, ale na pewno warto go obejrzeć.

Nikodem Tomaszewski

Samotna matka, pani Flax (w tej roli Cher), przenosi się do małego miasteczka z dwiema córkami, Charlotte (Winona Ryder) i Kate (Christina Ricci). Widzimy, jak ich związek ewoluuje i powstają nowe relacje. Piękny, zabawny, poruszający film. Rozwiązuje szereg problemów i dobrze je rozwiązuje. Dodatkowo dodaj kilka zabawnych jednolinijek i scenariuszy, a otrzymasz świetny film. Cher zaskakuje, udowadniając, że jest kompetentną aktorką. Winona Ryder jest cudowna i wspaniała jak jej najstarsza córka. Zwykle nie jestem fanem przedwcześnie rozwiniętych dzieciaków w filmach, ale 10-letnia Christina Ricci w swojej pierwszej filmowej roli jest świetna - urocza, wesoła i zabawna. Bob Hoskins jest jak zwykle solidny. Wspaniały film.

dr Milena Wiśniewska

Wspaniały kawałek z epoki, którego akcja rozgrywa się odpowiednio w 1963 roku. Odpowiedni, ponieważ Charlotte (Wynona Ryder), podobnie jak naród, ma zamiar zrzucić trochę swojej niewinności i stawić czoła trudnym realiom. Cher, Ryder i urocza młoda Christina Ricci doskonale nadają się jako samotna rodzina. Cher, w swojej najlepszej pracy, w tym Moonstruck, jest wolną duchem mamą, która gotuje tylko przekąski, ponieważ wszystko inne jest zbyt dużym zaangażowaniem. Ryder, która opowiada o filmie z perspektywy swojej bohaterki, jest uczennicą liceum, która mimo gorącego pragnienia pobożnego życia zakochuje się w miejscowej złotej rączce. Ricci jest najmłodszą, mistrzynią pływania, która kradnie cały film ze scenami takimi jak jej scena z dynią. (Obejrzyj, a dowiesz się, o czym mówię. To niezapomniane.) Bob Hoskins jest przezabawny jako sprzedawca butów, który zakochuje się w Cher, rodzinie i wszystkim. Umiejscowiona w nadmorskim Massachusetts sceneria zapiera dech w piersiach, a idylliczny obraz życia w małym miasteczku w ostatnich dniach amerykańskiej niewinności jest martwy. Reżyser Richard Benjamin, który dał nam również takie urocze filmy jak Milk Money i Moja macocha jest kosmitą, rywalizuje z Penny Marshall i Robem Reinerem tym klejnotem. Ten film to perfekcja, absolutna dziesiątka. To magiczna mikstura, która może mnie rozśmieszyć i poczuć się dobrze nawet w najgorszy dzień. Czasami żałuję, że nie mogę wejść do środka a la Pleasantville i tam zostać.

mgr mgr Ernest Sikora

Widziałem ten film wiele razy i zawsze mi się podoba. To, co najbardziej wyróżnia się w tym filmie, to aktorstwo i ogólny klimat filmu. Czuje się niesamowicie autentyczny wobec swoich czasów i tematów. Aktorstwo jest bardzo dobre przez cały czas, a film jest po prostu bardzo zabawną i bardzo ludzką historią. Taki, z którym prawie każdy może się w jakiś sposób utożsamić. W tym filmie jest wiele świetnych występów. Winona Ryder gra jedną z jej najciekawszych postaci i świetnie sobie radzi. Bob Hoskins jest jak zwykle bardzo silny i przyjemny. Osobiście zawsze kochałem aktorstwo Cher. Nie mogę powiedzieć, że jestem wielkim fanem jej muzyki, ale tam też zawsze darzyłem ją szacunkiem. Jednak jej aktorstwo zawsze było moim zdaniem bardzo mocne. Wiem, że była nominowana do wielu Oscarów, a nawet wygrała jedną za Moonstruck. Jednak nadal uważam, że jej aktorstwo jest nieco niedoceniane przez większość ludzi. (Dała także Nickowi Cage'owi swoją pierwszą wielką przerwę po tym, jak zażądała, aby studia obsadziły Cage'a naprzeciwko niej w Moonstruck. W tamtych czasach Cage był uważany za nieco ryzykowny zakład, a Cher w zasadzie sprawiła, że ​​główne studia skorzystały z nim , Co uważam za nieco zabawne, a także bardzo Cher.). Cher miał również oryginalnego reżysera tego filmu, a dziewczyna, która pierwotnie została obsadzona w roli Winony, została zwolniona. Tak więc fani Winony również mogą podziękować Cher za to, że jest w tym filmie. Trudno też krytykować Cher za pozbycie się tych oryginałów, biorąc pod uwagę, jak dobrze film wyszedł z osobami, które zatwierdziła. Moim zdaniem jest kobietą o bardzo silnym umyśle i sercu, a jeśli spojrzysz na Silkwood, Mask, Moonstruck i ten fajny filmik. Niewątpliwie zobaczysz też, że ta kobieta potrafi po prostu grać. Ma też inne przyzwoite filmy. W każdym razie bardzo polecam Syreny każdemu, kto lubi film z bohaterami. I w zasadzie do każdego nastolatka, mężczyzny lub kobiety. Jest to w zasadzie opowieść o dojrzewaniu, jeśli chodzi o postać Winony, a nawet w pewnym stopniu dla postaci Cher i Hoskins. :) A w relacji rodzic/dziecko jest wiele rzeczy, do których można się odnieść, zwłaszcza samotnego rodzica. Osoby z zespołem deficytu uwagi lub osoby, które łatwo się nudzą, mogą jednak nie dostać się do tego. :) Dałem temu filmowi 7, ale jestem dość surowy, a ten film jest moim zdaniem bardzo solidną siódemką. W rzeczywistości dałbym mu 7,5, gdybym mógł. 7,5/10

Angelika Jankowska

Zwiastun

Podobne filmy