Informacje o filmie

Dominic Toretto (Vin Diesel) i Letty Ortiz (Michelle Rodriguez) spędzają miesiąc miodowy w Hawanie, kiedy kuzyn Doma, Fernando (Janmarco Santiago) ma kłopoty z powodu pieniędzy lokalnemu kierowcy wyścigowemu Raldo (Celestino Cornielle). Wyczuwając, że Raldo jest rekinem pożyczkowym, Dom wyzywa Raldo na wyścig, stawiając przerobiony samochód Fernando przeciwko Raldo i stawiając własny samochód pokazowy. Po wygraniu wyścigu, Dom pozwala Raldo zatrzymać samochód, zdobywając jego szacunek, a zamiast tego zostawia kuzyna z jego samochodem pokazowym. Następnego dnia do Doma podchodzi nieuchwytny terrorysta Cipher (Charlize Theron), który zmusza go do pracy dla niej. Wkrótce potem Dom i jego zespół, w skład którego wchodzą Letty, Roman Pearce (Tyrese Gibson), Tej Parker (Ludacris) i Ramsey (Nathalie Emmanuel), zostają zwerbowani przez agenta Dyplomatycznej Służby Bezpieczeństwa (DSS) Luke Hobbs (Dwayne „The Rock” Johnson ), aby pomóc mu odzyskać E.M.P. urządzenie z placówki wojskowej w Berlinie, Niemcy. Podczas ucieczki Dom robi się nieuczciwy, zmuszając Hobbsa do zjechania z drogi i kradnąc urządzenie dla Ciphera. Hobbs zostaje aresztowany i zamknięty w tym samym więzieniu o zaostrzonym rygorze, w którym pomagał uwięzić Deckarda Shawa (Jason Statham).

To było bolesne. Akcja? Tak, ale mówimy o fizyce, której Sharknado by się wstydził. Brak zrozumienia lub zaakceptowania, jak działa rzeczywistość, nawet na podstawowym poziomie. Jeśli znasz podstawy samochodów, komputerów lub fizyki, spowoduje to ból mózgu. Żadna część tego filmu nie miała sensu, sprawia, że ​​wszystkie 7 prequeli wydaje się być prawdziwym dokumentem o samochodach. Zdecydowanie najgorszy z serii. Zejście tak daleko na głęboką wodę sprawiło, że było to dla mnie zbyt nieprawdopodobne, bym się cieszył.

Joanna Sikorska

Ten film wziął oryginalną koncepcję Szybcy i Wściekli i po prostu go pochrzanił. Seria jest tak daleka od wyścigowych korzeni, że nie mam już pojęcia, co o niej myśleć. 1/5. Przynajmniej trafia w znaczniki wyboru samochodów, akcji, dziewczyn i tanich emocji. Po tym niewiele treści.

dr dr Nina Nowicka

To moja pierwsza recenzja na IMDb i piszę to tylko dlatego, że tak wiele recenzji chwali ten film! Wiedziałem, że to będzie przeciętne, ale w ciągu pierwszych 10 minut zdałem sobie sprawę, jak okropny był ten film. Od wygrania wyścigu na biegu wstecznym rozbitego samochodu po jazdę przed armią bez trafienia w nią ani jednego pocisku. Wiem, że ta seria zawsze miała przesadną akcję, ale to zwykły nonsens. Jak ktoś inny powiedział w swojej recenzji, napady nie potrzebowały przede wszystkim samochodów. Podobały mi się tylko sekwencje akcji między Dwayne'em i Jasonem, reszta była nie do obejrzenia! Współczuję ludziom, którzy chwalą ten film.

mgr mgr Paulina Dąbrowska

Problemów w tym ponownym wejściu do franczyzy bez Walkera jest zbyt wiele, aby je policzyć. Wskażę więc problemy w nadziei, że następna część naprawi te rozdziawione problemy z fabułą: 1. Deckard Shaw zabił Hana, więc teraz Dom mu to wybacza? Trudno spłycić. 2. Sekwencja w Nowym Jorku była okropna. Przede wszystkim ruch w Nowym Jorku jest absolutnie okropny od wschodu do zachodu słońca. Te widoki z lotu ptaka na na wpół puste ulice to czysta fantazja. Remis zdjęć w Nowym Jorku to wyimaginowany sposób, w jaki reżyser / scenarzysta / choreograf będą ścigać sekwencje w metropolii, gdzie cały czas jest to zderzak w zderzak samochodu i ruch pieszy. Produkcja mówiąca, że ​​kręcą w Nowym Jorku, dowiodła, że ​​tak naprawdę wcale nie musieli tu kręcić, ponieważ sekwencja była pozbawiona wyobraźni. 3. Podążanie za sekwencją z Nowego Jorku jest absolutnym absurdem, że haker może zdalnie sterować setkami samochodów jednocześnie. Po prostu nie ma zbyt wielu samochodów, które można włamać na drogach. Ta sekwencja jest odległa o co najmniej 50 lat. 4. Dom nazywa swojego syna Brianem? Lepiej byłoby nazwać go Paulem. Mózg wciąż żyje w tym wszechświecie. Bohaterowie wspominają nawet o kontaktach z Brianem i Mią na początku filmu. Zrozumiałe jest, że franczyza chciałaby uhonorować Paula Walkera i jego postać, ale nazwać twoje dziecko po tym, jak twój szwagier „NADAL ŻYJE” jest zmuszony. Gdyby postać została zabita w poprzednim filmie, nazwanie go tak byłoby w porządku. Tutaj sięga, i to w najbardziej pomysłowy sposób. Jednak nazwanie syna Paulem osiąga DOKŁADNIE to, czego chce franczyza. Poza tym publiczność jest na tyle sprytna, by to zdobyć. 5. Dowiedz się, jak ponownie wprowadzić obsadę Lucasa Blacka/Tokyo Drift do serii.

Jan Pawlak

Jest kilka niesamowitych scen, a utalentowana obsada ma fantastyczną chemię i jak zawsze akcja jest wystarczająco głośna, ale trochę brakuje fabuły, rozwoju postaci i fabuły.

inż. Dominik Konieczny

Zwiastun

Podobne filmy

Gunman: Odkupienie

The Gunman

Speed Racer