Gdy młoda nowojorska para przechodzi od romansu z college'u do małżeństwa i narodzin pierwszego dziecka, nieoczekiwane zwroty akcji w ich podróży wywołują pogłos, który odbija się echem na kontynentach i przez całe życie w samym życiu. Reżyser i scenarzysta Dan Fogelman („This Is Us”) analizuje niebezpieczeństwa i korzyści codziennego życia w wielopokoleniowej sadze, w której występuje międzynarodowy zespół, w tym Oscar Isaac, Olivia Wilde, Antonio Banderas, Annette Bening, Olivia Cooke, Sergio Peris-Mencheta , Laia Costa, Alex Monner i Mandy Patinkin. Akcja Life Itself, której akcja toczy się w Nowym Jorku i Carmonie w Hiszpanii, celebruje ludzką kondycję i wszystkie jej komplikacje z humorem, wzruszeniem i miłością.

Widziałem zapowiedzi, kiedy się ukazał i nie miałem absolutnie żadnego zainteresowania, aby go zobaczyć, ponieważ myślałem, że to typowy film Hallmark typu lovestruck (fuj)... ŹLE! Nie słuchaj krytyków o zimnych sercach, bo się mylą! Uwielbiałem występy, pisanie, lokalizacje. Uwielbiam filmy, które zmuszają cię do zgadywania i przewijają się tam iz powrotem, powodując trochę zamieszania, a potem, BAM, wszystko się łączy! Nie widziałem wielu zwrotów akcji, a ostatnie chwile Rodrigo z matką zapierały mi dech w piersiach. Jej słowa tak wiele dla mnie znaczą, ponieważ przechodzimy przez to samo w mojej własnej rodzinie. Zobacz ten film. Przyjmij to, czym jest i bądź przygotowany na to, by czuć. Wszyscy musimy to robić od czasu do czasu, prawda?

doc. doc. Gabriel Mazur

W czasie, gdy to oglądałem, ocena wynosiła 6,6. Mam nadzieję, że wzrośnie po tym, jak ludzie odkryją więcej Dana Fogelmana dzięki This Is Us, ponieważ ta ocena jest po prostu niesprawiedliwa. Nie zgadzam się z opiniami, które mówią, że ten film to „To my za 2 godziny”. Chociaż uwielbiam ten serial, ten film jest czymś samym w sobie i zasługuje na uznanie za to. To, co zajmuje się, to „samo życie” ze wszystkimi jego wzlotami i upadkami, i uwierz mi, nie jestem bzdurnym miłośnikiem romansów. Jest daleki od bycia soczystym, jest tak celowy, subtelny i przyziemny, że trudno mi określić go jako kolejny romantyczny film lub typowy dramat. Były fragmenty, które dosłownie krzyczałem z podziwu, zakrywałem oczy ze strachu lub siedziałem na krawędzi mojego siedzenia, jakby to był jeden z tych prawie frustrujących filmów thrillerowych, które uderzają cię w twarz na każdym kroku. Oczywiście ma swoje słodko-gorzkie momenty, ale myślę, że ten film zasługuje na szansę – i wyższą ocenę – nawet od najostrzejszych krytyków i cyników.

Cyprian Kołodziej

...ponieważ cieszę się, że tak zrobiłem!!! Z jakiegoś zaskakującego powodu ma niską ocenę IMDB ... prawie nie oglądałem z tego powodu i chłopak, którego przegapiłbym kolejną genialną historię Dana Fogelmana. Szalona, ​​głupia miłość jest moim ulubionym filmem, a This Is Us to jeden z moich ulubionych programów telewizyjnych. Więc mój mąż i ja daliśmy sobie wir życia w nadziei na coś podobnego w stylu. Jestem prawie pewien, że moje serce eksplodowało emocjami... w najlepszy możliwy sposób. UWIELBIAM filmy, które sprawiają, że jestem wrażliwy emocjonalnie (jak wstępna scena montażu UP!) i ten film w 90 minut złapał każdą ludzką emocję. Mój mąż weteran walki (który trzyma emocje na wodzy, pamiętajcie) powiedział, cytuję: „Po narodzinach gwiazdy jest to najlepszy film, jaki widziałem przez cały rok”. Do tego aktorstwo jest znakomite. Chwyć kilka chusteczek i ciesz się.

Jędrzej Czerwiński

Zrobiłem dzisiaj wszystko, aby zrecenzować film. Coś, czego nigdy w życiu nie robiłem, ale czułem, że muszę. Widziałem recenzję po obejrzeniu filmu, który mnie zdenerwował. Recenzent powiedział, że to smutne, że ludzie nazywają ten film rozrywką, kiedy nie obejrzeli nawet pierwszych pięciu minut filmu. Byłem tym zdenerwowany, ponieważ przeżyłem ten film w zupełnie inny sposób. Ten film wykonuje niesamowitą robotę, pokazując, jak życie jest jednocześnie straszne, cudowne i nieoczekiwane. Pokazuje, jak wiele istnień naznaczonych tragedią może doprowadzić do czegoś pięknego. Przykro mi z powodu każdego, kto jest zbyt mały, by zrozumieć i docenić to, co próbuje zrobić ten film. Niesamowita obsada, świetny reżyser, piękna praca kamery i wciągająca historia. Kochałem ten film.

Gabriela Nowicka

Zwiastun

Podobne filmy

Charlie

The Perks of Being a Wallflower